Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha élnek értelmes élőlények...

Ha élnek értelmes élőlények másutt is, a Földön kívül, náluk is volt eredendő bűn és Jézus őket is megváltotta?

Figyelt kérdés

2018. febr. 17. 09:06
1 2
 1/20 anonim ***** válasza:
19%
Nem, Jézus csak az emberiséget váltotta meg.
2018. febr. 17. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/20 anonim ***** válasza:
0%
Egyrészt nem hiszem, hogy léteznek, de ha mégis, akkor a Biblia szerint az egész teremtett világ bűn alá került, márpedig ha léteznek, akkor ők is teremtett lények. Ugyanakkor miért teremtett volna Isten más életformát is? Bár tudom, hogy az adventisták elen vájt bugyuta meséi alapján azt képzelik, hogy vannak más világok, amiknek lakói szentek és érdeklődve figyelnek minket, de ezzel viszont azt állítják, hogy a Biblia hazudik.
2018. febr. 17. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/20 anonim ***** válasza:
17%

Lehetséges, hogy az ember hibájából tanulva I.ten ott ételmesebb élőket teremtett és még mindig az Éden lakói.

Jézust itt, a Földön feszítették keresztre, ezzel a földi embereket váltotta meg.

.

Különben pedig az ember azt fantáziál, amit csak akar.

Gondolj a scientológia 'tanításaira'!

2018. febr. 17. 10:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/20 Zenon ***** válasza:
49%
Nem, a földönkívüliek nem hisznek vallási mesékben, mert értelmes lények.
2018. febr. 17. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/20 KZitus ***** válasza:
22%

Szia


nem tudom kire gondolsz az "értelmes élőlények másutt is, a Földön kívül,..." alatt.

A Biblia ír az angyalokról, akik a szellem birodalomban élnek, akiknek egy részüket szintén félrevezette Sátán. Mivel ők nem "örökítik" át a bűnüket, engedetlenekké válásukkal démonokká lettek, akikről ezt írja a Biblia:„És egy másik jel volt látható az égben, és íme, egy nagy, tűzszínű sárkány, hétfejű és tízszarvú, és a fejein hét diadém, és a farka magával vonja az ég csillagainak harmadrészét, és levetette őket a földre. És a sárkány ott állt a szülni készülő asszony előtt, hogy mikor az megszül, felfalhassa a gyermekét” Jelenés 12:3, 4.


Tehát az angyalok egyharmadát sikerülr Sátánnak lázadásra bírni. Ezeknek a démonoknak nem bocsát meg Isten, ezért nincsen szükségük megváltóra. Rájuk ez vár a Júdás 6 szerint

" Az angyalokat pedig, akik nem őrizték meg eredeti állásukat, hanem elhagyták a maguk megfelelő lakóhelyét, örök bilincsekben, sűrű sötétségben tartja fenn a nagy nap ítéletére."

2018. febr. 17. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/20 anonim ***** válasza:
A Biblia nem ad erre vonatkozóan semmiféle tájékoztatást.
2018. febr. 17. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/20 anonim ***** válasza:
0%

Zitus!

Ha egyszer megjelennének itt értelmes lények, amelyek nem angyalok vagy démonok, hanem inkább emberszerűek, akkor te mit csinálnál?

2018. febr. 17. 15:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/20 KZitus ***** válasza:
24%

7-es hsz


Számos embernek megjelentek angyalok a bibliai időkben, emberi formában. Ábrahám is vendégül látott ilyeneket. Ő nem félt tőlük, csak ngy tisztelettel bánt velük.

Voltak olyanok, akiket angyalok erősítettek, ilyen volt Dániel....de a Biblia ír arról, hogy ez Krisztus után megszünt.

Sőt maga Krisztus is figyelmeztette a követőit, hogy ne higyjenek ha ilyen előfordulna. Éppen az utolső napokkal kapcsolatos jövendőlések között figyelmeztetett erre Krisztus a Máté 24:23-26 verseiben


Az első században élt egyik keresztény tanító, János ezt mondta: „Szeretteim, ne higyjetek minden léleknek, hanem próbáljátok meg a lelkeket” 1János 4:1.


Tehát ha most mejelenne előttem egy ember és zt mondaná az Istentől van, arról bizonyosan tudnám, hogy e világ istenétől van.

2018. febr. 17. 15:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/20 KZitus ***** válasza:
48%

Persze ez az én álláspontom.

Minden ember másat gondolhat erről.

2018. febr. 17. 15:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/20 A kérdező kommentje:
Érdekes válaszok. Én magam úgy gondolom, hogy ha volt bűnbeesés és Jézus megváltott (egyiket sem valószínűsítem, de mondjuk, hogy tévedek), ykkor mindez csak az embert érinti. Más bolygók lakói vagy nem eredendő bűnöztek vagy más váltotta - váltja meg őket.
2018. febr. 17. 16:01
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!