Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Katolikus temetés? Muszáj...

Katolikus temetés? Muszáj gyónni előtte?

Figyelt kérdés
Sziasztok, nagypapámnak holnap lesz a temetése, előtte szentmise. A helyzet az hogy a család többi tagjával ellentétben én nem vagyok hívő. Viszont anyu és a mamám kényszeríteni akár arra hogy meggyónjak. Nem szeretnék, nem látom értelmét. Miért olyan fontos ez?
2018. febr. 21. 21:01
 1/6 anonim ***** válasza:
86%
Nem kötelező gyónni temetés előtt. Gondolom csak jót akarnak neked, viszont mondd meg nekik, ha nem vagy hívő, nem érzel valódni bűnbánatot, semmi értelme. Jézus senkit sem kényszerít, hogy kövesse őt.
2018. febr. 21. 21:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
70%

Először is részvétem.


Alapvetően az Eukarisztia vételéhez kéne gyónnod, de bűnbánat nélkül nincs bűnbocsánat sem, ezért esetedben nem csak felesleges, de szentségtörés is lenne.


Bár gondolom már felnőtt ember vagy, így nem értem miként kényszeríthetnek.

2018. febr. 21. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Ülj be a gyóntatószékbe, beszélj a pappal.
2018. febr. 21. 21:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező gyónni előtte. Ha szeretnél áldozni a misén, akkor kéne, de mivel soraidból azt veszem ki, hogy nem szeretnél keresztény lenni, így a gyónásod nem is lenne érvényes. Ezt a családodnak tudni kéne.
2018. febr. 22. 08:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
53%
Jézus és az apostolok tanítása szerint a megtérés lenne fontos, nem a gyónogatás, mindig ugyanazokat a bűnöket meggyónni. A megtérés nem szitokszó, benne van az ó és új szövetségben is, a bűnök elhagyását jelenti, és visszatérést az élő Istenhez. Ez a fontos, a gyónás vagy bűnök megvallása enélkül hiábavaló.
2018. febr. 22. 09:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
93%
Nem vagyok hívő, így nekem semmit sem jelentene, ha beszélgetnék a pappal pár percet. Egy temetés eléőtt, ilyen helyzetben én elmennék, hogy a nagyinak legalább ez ne essen rosszul, elég rossz lehet neki így is. Részvétem.
2018. febr. 22. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!