Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az oka annak, hogy Izrael...

Mi az oka annak, hogy Izrael nem annyira szigorúan kóser, mint amennyire Törökország halal?

Figyelt kérdés

Törökországban minden élelmiszer amivel találkozol az "halal", azaz a muszlim vallás étkezési törvényei szerint vannak levágva az állatok, elkészítve az étel. Ha valami olyan dolgot akarsz, ami nem halal, tehát alkoholt vagy disznóhúst, azt direkt keresni kell, pl. szándékosan venni sört vagy vodkát egy boltban, vagy felkeresni egy disznóhentest.


Ezzel szemben Izraelben nem az az alapvető, hogy minden étel amit kapsz az kóser. Bár jóval elterjedtebb ott a kóser étel, mint bármely más országban, mégsem az az alapvető dolog.



2018. febr. 23. 18:40
1 2
 11/11 anonim ***** válasza:
Pontosan ugyanaz, ami a kósernek. Azért hiszed, hogy annyira más a kettő, mert egyikről sem rendelkezel elegend tudással. Korán leírja, Google van, bőven utána tudsz olvasni mindkettőnek. Én itt csak az alapokat írtam le, és javítottam ki, hogy ne maradjon meg butaság senkiben.
2018. febr. 24. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!