Kezdőoldal » Politika » Külföldi politika » Törökországban mennyire...

Törökországban mennyire szeretik a zsidókat?

Figyelt kérdés

Úgy értem mennyire biztonságos kipát felvennem az utcán, zsinagógába mennem, felvállalnom mások előtt hogy zsidó vagyok, stb.?

Főként Isztambulra gondolok.

Köszi!



2015. ápr. 1. 01:22
 1/3 anonim ***** válasza:
33%
Ez egy troll kerdes.
2015. ápr. 1. 08:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
100%

Annyira nem utálják őket, mint a többi muszlim országban.


Viszont, nincsenek túlzottan oda a zsidókért.Meg nem vernének, hogyha kipában mászkálnál az utcán,de biztos, hogy beszólogatnának.

2015. ápr. 1. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:
83%

Selam és Shalom!


Én török is vagyok és zsidó is.


A Töröko.-ban élő zsidókról:


Vannak jó néhány ezren.

Ált. A török vagy a ladinot beszélik.Mivel az ott élő zsidók legfőbbkébb a szefárd rítust követik.

De persze vannak kivételek pl. Isztanbulban (törökül: Istanbul ladinoul: Estanbol) van egy askenázi rítust követő súl ( azaz zsinagóga) is. És természetesen a hébert is értik.

Meg van asszem egy karaita írányzatú zsinagóga is ,de oda csak krími karaiták járnak. (Kb. Vannak úgy 50)


Szal Töröko-ban kb úgy állnak a zsidókhoz ,mint Izraelben a törökökhöz.


Értsd: se veled,de azért se nélküled.



Ha megkérdezhetném kérdező te vallásos vagy ?

És ha igen melyik írányzatot követed?

2015. ápr. 1. 20:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!