Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ilyen csak a filmekben van,...

Ilyen csak a filmekben van, vagy van, ahol tényleg szokás?

Figyelt kérdés
Külföldi filmekben látni olyat, hogy a katolikus templomokban a nők fehér csipkefátylat viselnek. Pl. a múltkor egy koreai doramában láttam ilyet. Én katolikus vagyok, és itt Magyarországon ez nem szokás, de külföldön tényleg van ilyen? Mely országokban?

2018. febr. 26. 21:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, inkább csak filmekben van ilyen. Legalább is a környező országokban sem találkoztam hasonló divattal. Esetleg valami nagyon régi szokás, amit a filmesek elővettek, mert nem ismerik napjaink szokásait a témában.
2018. febr. 26. 21:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
100%

Olaszországban biztos.


Rá is kereshetsz, ha beírod, hogy Italian women church mantillas (vagy church veil).

2018. febr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
100%
Ja, és lehet fekete is.
2018. febr. 26. 22:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
#2, hát ez érdekes. Köszönöm a válaszokat. Ez egész Olaszországban általánosan elterjedt? Ha pl. én elutazok Olaszországba, es ott elmegyek templomba, gondolom nekem külföldiként is fel kell vennem, mint ahogy mecsetbe sem lehet bemenni hidzsab nélkül. Hol lehet ilyen fátylat beszerezni amúgy? Nem utazom, csak kíváncsiságból kérdezem.
2018. febr. 26. 22:36
 5/9 anonim ***** válasza:
100%
Nem kötelező, nem mindenki viseli, főleg csak az idősebbek. Amúgy boltban lehet kapni.
2018. febr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
100%
a spanyolajkú országokban is szokás, bár már ott is kezd kikopni, szerintem nem annyira kötik a katolicizmushoz, inkább azt lehet mondani a köztudatban a haj eltakarása, kicsit olyasmi mint mondjuk egy térd alá érő szoknya viselése és mint az ilyen "kevesebbet mutató" öltözékek között viselik/viselték, gondoljunk bele hogy a nagyszüleink és a dédszüleink körében még bőven szokás volt hogy a hétköznapokban is viseltek kendőt a nők
2018. febr. 26. 22:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:
100%
Igen, a mediterrán területeken szokás, de inkább hagyomány. Mert nincs ilyen kötelező vallási előírás, hogy csak fátyolban lehet templomba menni.
2018. febr. 27. 09:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
100%

"Ha pl. én elutazok Olaszországba, es ott elmegyek templomba, gondolom nekem külföldiként is fel kell vennem"

Nem kell, a helyiek között sem mindenki hordja. Én voltam többször is Olaszországban. Kicsit szigorúbbak az öltözködési szabályok, mint nálunk, pedig melegebb van. Pl. ujjatlan felsőben nem engednek be (nálunk azért be lehet menni a kánikulában így is templomba, nem küldenek ki). Ezért érdemes egy kendőt vinni, amit magadra terítesz. De láttam olyat, hogy férfit nem engedtek be rövidnadrágban (olyan nadrág volt, ami nem ért térdig).

2018. febr. 27. 09:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 A kérdező kommentje:
Hát ez érdekes, köszönöm szépen a válaszokat. :)
2018. febr. 27. 17:22

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!