Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleménye a tanúknak más...

Mi a véleménye a tanúknak más felekezethez tartozókról?

Figyelt kérdés
2018. febr. 27. 18:58
 1/4 anonim ***** válasza:
91%

Én csak a saját nevemben beszélhetek. Én tiszteletben tartom mások hitnézeteit. Számos személyel sikerült jó beszélgetést folytatni. Nem vagyok erőszakos tipusú és szívesen meghalgatom mások véleményét és azt tiszteletben is tartom. A keresztény felekezeteket figyelembe véve, úgygondolom, hogy nagyrészt mindenben egyet értenek. Csupán pár dologban figyelhetők meg eltérések. Szerintem nincs jogunkban megítélni mások hitnézetét. Én arra törekszek, hogy javamra fordítsam Krisztus váltságáldozatának az értékét és amennyire rajtam áll megtartsam a parancsolatait amit a követőinek hagyott meg és engedelmeskedjek a Bibliai alapelveknek. Nem csak at Új világ biblia fordítást használom a tanulmányozásaim során, hanem sok más magyar fordítást is. A következő bibliafordításokkal rendelkezem: Károli, Káldi, Katalikus, Csia, Ökomenikus, Revidiált Károli, Új fordításu revidiált biblia. Tisztában vagyok azzal, hogy sok Jehova Tanúja erőszakos módon végzi a prédikáló munkát, amivel én személy szerint nem értek egyet. Jézus nem arra utasította a követőit, hogy erőszakolják rá másokra a hitnézeteiket, hanem arra adott nekik utasítást, hogy tanítsanak másokak.

Jézus földönléte alkalmával senkire sem erőltette rá az üzenetét. Én úgy gondolom, hogy nincs jogunk megitélni más felekezetek tagjait, de úgy érzem, hogy egy biblia témáju beszélgetés megfelelő körülmények között nem lehet akadája annak, hogy megismerhessük egymás hitnézeteit. Vagy egymást buzdítsuk a biblia tanulmányozása által.

2018. febr. 27. 20:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 KZitus ***** válasza:
33%

Szia


Amikor elmegyek, és házról házra felkeresem az embereket, akkor soha nem merül fel bennünk, hogy előítélettel legyek más felekezetek tagjai iránt, különbem nem tudnám ezt a munkát végezni, hiszen akiket megszólítok, azok többnyire másik egyházhoz tartoznak.

A célom egyetlen egy: olyan embereket keresek, akik szeretnének (többet)hallani Isten Királyságáról. Sajnos ez azzal jár, hogy olyanokhoz is be kell kopognunk, akiket ez egyáltalán nem érdekel. De másként nem tudjuk megtalálni azt az eggyet, akit mégis érdekel. Krisztus ugyan ezt a módszert használta, mi is az ő mintájára tesszük.

Mindenkinek saját döntése miben hisz. Felebarátom minden ember, minden emberért, rassztól, nemzetiségtől függetlenül mehhalt Krisztus. És én úgy tekintem az összes vallású embert mint Isten.

Neki minden gyermeke drága, azért áldota fel a Fiát érte. Ki vagyok én, porszem se, hogy erről más legyen a véleményem?

2018. febr. 27. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
56%
Nem vagyok tanú,de tudok nyilatkozni: szerintem változó,az itt lévő hirhedt alacsony százalékú tanúk pl nyomdafestéket nem tűrő módon szólnak hozzá úgy egyáltalán a másikhoz,aki nem tanú,viszont vannak itt is korrektek,de pl hozzánk jött egyszer 2 idős néni,velük sem volt semmi baj. Hiába a próbálkozás,egy teljes embercsoport akkor sem fog teljesen és tökéletesen ugyanúgy gondolkodni mindenről,még ha megszakadnak,akkor sem. Hogy maga az Őrtorony mit gondol a más felekezethez tartozókról,na az megint más tészta.
2018. febr. 28. 09:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Én nem értek egyet azzal, hogy a Tanúk "erőszakosak" lennének, hogy "ráerőltetnék" másokra a hitnézeteiket. Szerintem ne keverjük a fogalmakat, mert a múltban valóban jellemző volt az erőszakos térítés bizonyos történelmi egyházak részéről is, mivel nem az Írások szellemében képeztek tanítványokat! Ma ehhez hasonló erőszakos viselkedés szóba sem jöhet a Tanúknál.


Az igaz, hogy nem egyformák ők sem, vannak köztünk túlbuzgó egyének, de senkit sem kényszerítenek a hitének megváltoztatására, az tuti biztos.


Én nem vagyok Tanú, de szerintem egy hitében buzgó egyént lehet vádolni azzal, hogy miért olyan, amilyen, mert ezt a legkönnyebb, ahelyett hogy alaposabban megvizsgálnánk azt, amit mond. Igaz a példa, hogy ha az égő házadból, az éjszaka közepén rángat fel egy idegen, akkor talán inkább hálás lennék, mintsem erőszakossággal vádolnám!

2018. márc. 1. 13:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!