Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ti hívők mit gondoltok a más...

Ti hívők mit gondoltok a más vallásban hívőkről?

Figyelt kérdés
El tudjátok fogadni hogy az a vallás (pl. buddhizmus) is olyan fontos mit a sajátotok?
2018. márc. 7. 12:39
1 2
 11/20 János114 ***** válasza:
79%

Salem aleikum

Én igyekszem tisztelettel hozzáállni minden hívő világnézetéhez. Próbálom a honlóságokat keresni a külömbségek kiélezése helyett. Nyilván ha a személyes véleményemre kiváncsi valaki akkor azokat az értékeket fogom felhozni amiket jómagam felfogtam az iszlám tanításaiból. Tartózkodom azonban az "én ezt jobban tudom" fennhélyázó kijelentéstől. Egy katolikus pap barátom hatványokkal közelebb áll Istenhez mint én és sokkal tisztább életet él nálam . Ki vagyok én hogy lenézzek bárkit aki más utat keres Istenhez mint én .

Hogy egy vallás mennyire fontos ?

Ezt így nehéz értelmezni.

Nem feogadom el a hittérítés semmilyen formáját . Hiszek azonban az igehirdetés erejében . Beszél hitedről annak megéléséről azoknak akik a legkissebb érdeklődét is mutatják. Gyüjtsd magad köré azokat akik hasonlóan gondolkodnak .

De kigúnyolni ,lenézni és veszekedni azokkal aki nem a te ideáidat követik .Értelmetlen időpazarlás és a vallásod meggyűlöltetése tágabb közegben .

2018. márc. 7. 19:04
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 anonim ***** válasza:
0%

"Ha pedig nem tartod egyenértékű útnak, akkor ezzel azt állítod, hogy Isten valakit a helyes útra vezet, valakit nem."


Isten segít az utadon, ha hozzá fordulsz, de nem irányít. Ha így lenne nem is volna más vallás, csak a keresztény. Sem ateisták nem lennének.

Meghagyja neked a szabad akaratod, hogy miképpen fordulsz hozzá, és ha tiszta hittel, de más úton, mint az elottem hozzászóló például, az miért lenne baj?

Más téma viszont akik sok Isteneknek, bálványoknak, sátánnak, vagy egyszeruen senkinek csak világi dolgoknak hódolnak be ok bizony tévúton járnak az én hitem szerint

2018. márc. 7. 19:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/20 Mansour ***** válasza:
58%

"Többféle igazság nem lehet, hiszen akkor nincs igazság."

Igen, ez nyilvánvaló.


"Ezért csak egy vallás lehet igaz, a többi adott mértékkel, de eltér az isteni igazságtól."

De honnan tudod, hogy van olyan vallás, amelyik a teljes igazság birtokában van, és hogy melyik az? Mindenki joggal hiheti a saját vallásáról, hogy az az igazi. Én viszont úgy gondolom, hogy egyik vallásnál sincs a teljes igazság, mind csak homályosan, töredékesen és más-más nézőpontból közelíti meg az igazságot.


"Úgy hiszem, hogy Isten minden emberhez szól, ezért még más vallásokban alapítói is meghallhattak valamit Isten üzenetéből."

Igen, az tűnik ésszerűnek, hogy ha Isten szól az emberekhez, akkor mindenkihez egyformán szól.

2018. márc. 7. 21:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 Mansour ***** válasza:
41%

"Más téma viszont akik sok Isteneknek, bálványoknak, sátánnak, vagy egyszeruen senkinek csak világi dolgoknak hódolnak be ok bizony tévúton járnak az én hitem szerint"

Klasszikus politeizmus ma már gyakorlatilag nem létezik, a hinduk pl. egy vagy több istenséget tisztelnek, akit/akiket viszont az egyetlen metafizikai abszolútum személyes megnyilvánulásának tekintenek, tehát lényegét tekintve egyistenhitről van itt is szó, bár az istenfogalom némileg eltér az ábrahámi vallások istenfogalmától. Szerintem olyan ember nagyon kevés van, aki tudatos és jól átgondolt döntés alapján a Sátánt imádja, és ők szerintem is nagyon tévúton járnak. Szintúgy azok, akik világi dolgoknak hódolnak, és én ide helyezném a bálványimádást is, mert manapság az anyagi, testi dolgok lettek igazából bálványimádás tárgyai.

2018. márc. 7. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 anonim ***** válasza:
67%
Mindenféle vallásban tudok találni tiszteletreméltó, követendő elemeket. Mindenkitől lehet tanulni valamit. Persze a keresztény vallást tartom a sajátomnak, ebben is van hova fejlődnöm, a többivel nincs dolgom. A békesség kedvéért szerintem jobb tisztes távolságot tartani.
2018. márc. 8. 08:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:
17%
Minden vallás tanitói mint Jézus, Buddha, Mohammed csodálatos megvilágosodott mesterek voltak akik a tiszta tudatból hozták tanitásaikat de mivel a nyelv a kultura és a és a földrajzi elhelyezkedés miatt máshogy tanitottak meg alapvetően ugyanazt a igazságot teljesen mashogy éli meg minden ember mert nincs két ugyan olyan ember ahogy két ugyan olyan mester sincs e világon.
2018. márc. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 anonim ***** válasza:
57%
Szerintem az jár helytelen úton aki tökéletesen meg van győződve a saját vallásának egyedüli értékéről és ezen felül fikázza le a többit.
2018. júl. 31. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 KZitus ***** válasza:
40%

Szia


Egyet értek Péterrel, és így is viszonyulok mindenfajta emberhez, vallástól függetlenül:

„Mindenfajta embert tiszteljetek, a testvérek egész közösségét szeressétek, Istent féljétek, a királyt tiszteljétek” 1Péter 2:17

2018. aug. 6. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/20 Thillmin ***** válasza:

Előre bocsátom rövid tömör válaszom: a más hitűek teljes értékű, tiszteletre méltó, de veszélyben lévő, esetleg sajnálni való emberek, továbbá potenciális megtérők. Merthogy:

1, Van egy igazság, és csak egy igazság van. Még akkor is, ha azt többfelől is meg lehet közelíteni, és különböző emberek más-más szeleteit látják. A különböző vallások különböző dolgokat tanítanak, és nem lehet egyszerre akárcsak kettőnek is igaza. Van igaz és téves, vannak az igazságban járó emberek és vannak a sötétségben élő emberek.

2, Súlyos hiba konfliktuskerülésből nem kimondani, ha valaki téves ill. hazug dologban hisz! Ha látsz valakit a vesztébe rohanni, akkor figyelmezteted, vagy "tiszteletben tartod a hitét", és hagyod, hogy rosszul járjon?

3, Találós kérdés: egy állatkereskedésben két mammutot árulnak: egy ostobát, amelyik azt hiszi magáról, hogy oposszum, és egy bölcset, amelyik jól tudja, hogy mi ő. Melyik az értékesebb? Talán a bölcs? A helyes válasz: az az értékesebb, amelyikért a vevők többet fizetnek! Ugyanígy, az igazhitű ember sem értékesebb, és a hamis úton járó sem értéktelenebb. Az ember értéke egyszerűen csak nem ezen múlik. Ezért sincs lelkiismeret-furdalásom megítélni emberek hitét.

4, Ha tegyük fel, hogy látom az igazságot, akkor kötelességem mindent (minden jót!) megpróbálni, hogy segítsek a sötétségben lévőkön (meg az igazakon is igazából), de ettől még nem vagyok feljogosítva arra, hogy többnek vagy jobbnak gondoljam magam. Én is voltam sötétségben, és talán még másik is lesz igaz.

2018. aug. 10. 19:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:

Régóta azt tartom (számtalanul sok éve), hogy minden értelemben egy Isten van. Azaz mindannyiunk istene Isten. Vallásból igen, több is van, de mindenkinek ugyanaz az istene. Allah=Jahve=Jehova=Isten.

Minderre csak ráerősített, amikor Marokkóban jártam (tavaly nyáron). Az iszlám NEM az Iszlám Állam, ők „kamuvallásosak”. Aki igazán hithű, az nem lesz terrorista. Ja és ott is azt mondják a hithűek, hogy mindenki (aki nem ateista), az Istenben hisz, mert egy Isten van.

Mindezekhez képest már „csak” „fun fact” az, hogy vannak emberek, akik egyszerre keresztény vallásúak és arab anyanyelvűek, a saját nyelvükön ők is Allahnak hívják Istent. Vajon miért? Erre nem kell valami bonyulult magyarázatot keresni, hanem egyszerű rá a válasz: Allah arabul Isten neve, AZ Istené.

Én egyébként római katolikus keresztény vagyok, 25/F.

2020. máj. 16. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!