Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Tanúk mit gondoltok az alábbi...

Tanúk mit gondoltok az alábbi állításról?

Figyelt kérdés

A 2Kor 11,4 ben említett más Jézus

más Szellem

más Evangélium megegyezik a tanúk tévtanításaikkal!


2018. jan. 14. 15:08
1 2 3
 1/21 KZitus ***** válasza:
64%

Szia


Azt gondolom, hogy így jobban érthető, miről beszélt Pál apostol:

2Korintusz 11:1–7

Bárcsak elviselnétek engem, még ha esztelennek tűnök is! De hisz el is viseltek! Mert féltő gonddal óvlak titeket, ahogy Isten is, mivel személyesen ígértelek benneteket feleségül egy férfinak, hogy mint tiszta szüzet mutassalak be titeket Krisztusnak. De félek, hogy amint a kígyó ravaszul tévútra vezette Évát, úgy a ti gondolkodásotok is megromolhat, és már nem lesztek olyan őszinték és tiszták, mint ahogy az Krisztushoz illik. Mert az a helyzet, hogy ha valaki odamegy, és mást prédikál Jézusról, mint mi, vagy más szellemet hoz, mint amit kaptatok, vagy más jó hírt hoz, mint amit elfogadtatok, könnyen egyetértetek azzal, amit mond. Szerintem semmiben sem vagyok rosszabb a ti kiváló apostolaitoknál. De még ha nem beszélek is ügyesen, Istent ismerem, és ezt egyértelműen megmutattuk nektek mindenben.


Vagy bűnt követtem el azzal, hogy megaláztam magamat, hogy titeket fel lehessen magasztalni, mert örömmel és ingyen hirdettem nektek az Isten jó hírét?

2018. jan. 14. 17:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/21 A kérdező kommentje:
Kedves K.Zitus szerintem te nem értesz engem.....
2018. jan. 14. 18:25
 3/21 KZitus ***** válasza:
lehet...elfogadom.
2018. jan. 14. 18:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/21 A kérdező kommentje:

Más Jézus:


Az Őrtorony tévtanításai

-Jézus egyenlő Mihály arkangyallal

-Jézus azonos a mélység angyalával

tehát ez a két személlyel azonosítani Jézust hazugság az Őrtorony hazugságot állít Jézusról így becsapja a naív és jámbor tagokat, szóval ez a Pál apostol által említett más Jézus.



Más Szellem:


Az Őrtorony tévtanításai:

A Szent Szellem Isten tevékeny ereje ezért nem lehet személy,viszont a Bibliában személyként mutatkozik be személyként mutatja be magát mivel ő a Biblia írója.

Az Őrtorony megfosztja a naív és jámbor tagjait a Szent Szellemmel való találkozástól aki közösségbe akár kerülni a hívőkkel!



Más Evangélium:


Az Őrtorony tévtanítása ma már nincs gyógyulás majd az 1000 éves királyságban lessz,az Őrtorony tévtanítása megfosztja a naív és jámbor tagokat az Isten általi gyógyulástól én és a világon több millió hívő tapasztalta meg Jézus ma is gyógyít.

A Bibliából ismeretet és hitet kaptam a gyógyulásra és ezekből személyes természetfeletti tapasztalat származott.

Az Evangélium az őrömhír a következőkről szól Jézus :

-Megbocsátja a bűnöket

-Meggyógyitja a betegségeket

-Kiűzi az emberekben lévő gyötrő démonokat


Az az Evangélium amely nem ezeket

képviseli nem hordozza Isten szabaditását és becsapja az embereket.

Ez az a Pál apostol által említett más Evangélium amelyből hiányzik valamelyik legtöbbször a első megvan (bűnbocsánat) a másik kettő nincs!!!

2018. jan. 14. 19:18
 5/21 KZitus ***** válasza:
64%

Köszönöm, hogy elmondtad a véleményedet. Én iszteletben tartom a dönésedet.

A többit bizzuk Jehovára és Jézus Krisztura! Nem is tehetünk mást:-)

2018. jan. 15. 08:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/21 KZitus ***** válasza:
bocsi a hibákat, a billentyüzetemmel van baj...
2018. jan. 15. 08:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/21 A kérdező kommentje:

Ismét tévedsz K.Zitus én nem a véleményemet írtam le hanem fontos igazságokat a Bibliából!

Az ,hogy te ezeket egy véleménynek titulálod az Őrtoronynak és a mögötte lévő szellemiségnek köszönheted.

2018. jan. 15. 11:36
 8/21 anonim ***** válasza:

Kérdező, szerintem nagyon jól tudod, hogy mit gondolnak a Tanúk erről, igaz? Ha viszont tudod, akkor ez a kérdés csak provokáció volt a sejtésem szerint, igaz? Ha viszont provokálasz (ahelyett hogy a bibliából érvelnél), nem a krisztusi szellem szerint gondolkozol és cselekszel! Ha nem Krisztus szerint viselkedsz, vajon mennyire lehet bárki is biztos abban az általad "bibliai igazságokban", amiket említesz?


Ha mégsem néztél még utána az általd feszegetett kérdéseknek (ami megint csak azt bizonyítja, hogy nem Krisztus szerint cselekszel, mert elhamarkodottan vádaskodsz), akkkor íme, ahol utána nézhetsz:


Jézus Mihály arkangyal?

[link]


Jézus a mélység angyala, a Pusztító?

[link]


A szent szellem nem személy?

[link]


Arról ismerhetők fel ma az igaz keresztények, hogy képesek csoda útján gyógyítani?


Ján 13:35: „Arról fogja tudni mindenki, hogy az én tanítványaim vagytok, ha szeretet van köztetek.”


Ezt mondta Jézus. Ha valóban hiszünk benne, akkor a szeretetet, és nem a csodagyógyítást tekintjük az igaz keresztényiség ismertetőjegyének.

[link]

2018. jan. 24. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/21 anonim ***** válasza:

Tisztelt kérdező! A privátban irt leveledben azt kifogásoltad, hogy szerinted nem jó helyre utaltam az általad felvetett témákkal kapcsolatban. Mert te a Bibliát szoktad tanulmányozni, nem az Őrtorony kiadványokat. Ezzel lehet hogy csak a konkrét válasz elől térsz ki? Mivel nem érvelsz, nem bizonyítasz, csak megbélyegzel.


Én is megtehettem volna, hogy kiragadok nekem tetsző, az elképzeléseimhez igazodó verseket a Szentírásból, ahogy általában szokták azok, akik az általad kifogásolt tantételeket hozzád hasonlóan magyarázzák! De nem tettem, mert sokkal egyszerűbb és érthetőbb, ha rövidem, a teljes Biblia és a hiteles történelem figyelembevételével rendelkező munkára utalok.

Minden őszinte embernek ajánlom figyelmébe, aki nem felületes vádak alapján akar ítélni, hanem érdekli a bibliai igazság!

2018. jan. 25. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/21 A kérdező kommentje:
A Bibliai Igazság nem ott van ahonnét beolozgattad a zagyvaságaidat ha hajlandó vagy józanul megvizsgálni amiről szó van akkor beszélgethetünk máskülömben nincs értelme írogatni egymásnak, ha ezt előítéletnek tekinted tekintsd nyugodtan annak én továbbra is radikális maradok a Biblia Igazságaival kapcsolatba.
2018. jan. 25. 15:26
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!