Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Vallásos emberek! Mit gondolto...

Vallásos emberek! Mit gondoltok egy olyan nem vallásos emberről, aki szeretet központú?

Figyelt kérdés

Mert én ilyen vagyok. Nem gyakorlok semmilyen vallást, mégis úgy érzem egyedül vagyok, aki harcol a gonoszság ellen ebben a gonosszá alakult világban.

De nem számít az egyedüllét. Az erő ígyis-úgyis erőt ad:)


2018. jan. 17. 16:36
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
30%
V.I.P jegyed van a menyországba. Hiába mondanak mást. :)
2018. jan. 17. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
74%

Ha ezt Isten is így találja,akkor nagyon jó!


Volt egy öreg barátom,aki ugyanezt gondolta magáról,de a szomszéd tehene elszakította a kötőféket,és lelegelte a kukoricását.Amikor meglátta a kárt,vasvillával indult,hogy lerendezze a szomszédot,meg a tehenét.A felesége alig bírta otthon tartani.

A káresemény kihozta belőle,ami benne volt.

2018. jan. 17. 17:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 anonim ***** válasza:
88%

"úgy érzem egyedül vagyok, aki harcol a gonoszság ellen ebben a gonosszá alakult világban"


Ezt egoizmusnak hívják. Ez is egyfajta szeretet központúság, csak ilyenkor a szeretet önmagunkra irányul. A keresztények esetében a cél, hogy a szeretet Istenre és embertársainkra irányuljon.

2018. jan. 17. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/12 anonim ***** válasza:
42%

Ez szuper jó tulajdonság... De hát ha a véleményemet kéred, elnézést ha kicsit erős lesz, de megkapod:


Van egy gyors teszt amivel el lehet dönteni hogy önmagad erejéből elég jó ember vagy-e:

1) Vettél-e már el valamit ami nem a tied?

2) Hazudtál-e már?

3) Mindenkit mindig feltétel nélkül szerettél? (Feltétel nélkül: tehát pl. nem azért mert cserébe bármit is elvártál volna.)

4) Isten nevét hiába a szádra vetted-e már? (Amennyiben létezik Isten, ez is bűn.)


Még lehetne folytatni sokáig, ez csak a gyors teszt...


Ha bármelyikre is "igen" a válaszod, akkor sajnos elbuktál.

Nem azt mondom hogy a vallások formalitása segít bármin is, első sorban Krisztus segít!


Ő az egyedüli aki Isten fiaként tökéletesen élt, így nem érdemelt volna semmilyen büntetést, mégis elvitte helyetted a balhét azzal hogy vállalta a halált.

Amit kér tőled az a bűnbánat (tehát hogy lásd be hogy te is tökéletlen vagy) és hogy bízzál benne!

2018. jan. 17. 18:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
77%

Azt gondolom, hogy tele lehet a szíved jósággal, és szeretettel, ha igaz amit Írsz. És jó embereknek tetted fel a kérdést,mert tudd,hogy nem vagy egyedul a gonosz elleni harcban, és ha elfogadsz egy tanácsot, keress fel vallási kozosségeket, annak ellenére is hogy nem mondod magadat vallásosnak, mert ott találkozhatsz hasonló gondolkodású emberekkel, akik segítenek abban, hogy a szeretet megerosodjon benned.


Bibliában van: "Most azért megmarad a hit, remény, szeretet, e három; ezek között pedig a legnagyobb a szeretet."

2018. jan. 17. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 anonim ***** válasza:
Attól függ, számodra mit jelent a szeretetközpontúság. Mikben nyilvánul meg? Konfliktus helyzetekben hogyan viselkedsz? Milyen áldozatokat hozol más emberekért?
2018. jan. 18. 09:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/12 anonim ***** válasza:

EZ jó dolog! Szuper!


Azonban az üdvösséghez el kellene fogadnod Jézus kegyelmét.


A Biblia szerint csak Jézus által van üdvösség.

2018. jan. 18. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
50%
Nem vagyok vallásos, de kifejthetnéd hogy harcolsz a "gonoszság" ellen, én úgy érzem bennem elég sok van, és nem igazán tetszik a dolog, de szeretnék tenni ellene. :)
2018. jan. 18. 13:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
40%

"Azonban az üdvösséghez el kellene fogadnod Jézus kegyelmét.


A Biblia szerint csak Jézus által van üdvösség."


Akkor ez nem egy jó vallás. Ugyanis nem azt nézi, hogy az ember önmaga milyen és mit tesz élete folyamán, hogyan viszonyul embertársaihoz, hanem csak az a kritériuma, hogy hisz-e egy felsőbbrendű lényben, vagy sem.

Egy jó vallás elsősorban nem hívőket, hanem főként jó embereket csinál a rossz emberekből. Ez lenne az alapvető célja a vallásoknak, nem az, hogy ilyen-olyan transzcendensben higgyenek a követői. Szerintem.

2018. jan. 18. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 A kérdező kommentje:

Sajnos ezt az oldalt járva rengetegszer úgy érzem elveszem azokban az emberekben, akik leértékelik a többi embert.

Az ember értékét felszínes tulajdonságokhoz kötik. Holott egy tulajdonság jellemzi igazán az embert: szeretetre való készsége másokkal szemben.


Ha nem is értik, de érzik milyen fontos dolog lenne ez. Emiatt takarva hozzák fel, amikor ő maguk nem képesek szeretni. Úgy szokták mondani, olyan embereknek akik képesek lennének szeretni őket: "Te nem vagy szerethető, mert..." Így nyugodtabban alszanak, mivel definiálásra került, hogy a legfontosabb értéket miért nem képesek adni a másik számára. De valahol mindig is a pokolban fognak élni emiatt, és nem tudják megérteni, hogy a szenvedéseiknek az oka önmaguk. Aki nem képes szeretni, azt visszafele sem lesznek képesek.


Mintha az járna az emberek fejében: "majd ha találkozom vele, őt szeretni fogom". És emellett szomorú módon 1000 ember fordul meg az életükben, akik nyitottak lennének a szeretetre, de őket kizárásra ítélik. Úgymond nem felelnek meg valamilyen jelzőnek.

Aztán velük is megcsinálja ugyanezt jópár ember.

Életük szenvedésbe és depresszióba torkollik.


Pedig a megoldás nagyon egyszerű lenne. Minden embert ugyanúgy kell szeretni. Nincs olyan, hogy várok és csak őt szeretem majd.

Hisz mi lenne jobb érték amit kapni és adni lehetne, mint a szeretet? Mi ér fel annyit hogy lemondjunk erről? Pénz, netalán a külső?

Semmi.


De ezt sajnos sokan nem értik. Senki nem tanítja az embereket a szeretetre.:/

2018. jan. 18. 15:07
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!