Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Az ortodox keleti keresztények...

Az ortodox keleti keresztények szerint hogyan keletkezett a világ?

Figyelt kérdés

2018. márc. 12. 20:57
 1/3 anonim ***** válasza:
65%

ezt kicsit szűkítsd kérlek:D


ha az a kérdésed, hogy pl a 7 napot hétszer 24 órának értelmezik e akkor a válasz nem, ezt mindig is misztikusan értelmezték, még csak nem is nagy időszakoknak vagy világkorszakoknak, az ortodox értelmezés szerint most a hetedik napon vagyunk és majd az utolsó ítélet után jön a nyolcadik aminek sosem lesz már vége


viszont ilyen szempontból megint nem lehet egységes választ adni, vannak akik amerikai protestáns hatásra átvették a szó szerinti 7 napos értelmezést, Bizáncban volt egy időszámítás ami szerint most 7 és 8 ezer között járunk, ilyen idős a föld, néhány radikális figura ezt valamiért az utóbbi évtizedekben a hit lényegének tekinti és fontos hittételnek tartja


szóval alapvetően az ortodoxia a világ keletkezésére nem kíván és nem kívánt korábban sem részletes "természettudományos" választ adni, viszont ott is megvannak a furcsábbnál furcsább figurák, szerencsére sokkal kevésbé befolyásosak mint pl 1-1 amerikai I.F.B. prédikátor

2018. márc. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 anonim ***** válasza:
47%
Egyesek szerint úgy, ahogy a tudomány mondja, tehát Ősrobbanással, Evolúcióval, mások pedig Kreacionisták, tehát a Biblia szerint 6 nap alatt. Mindkét irányzat megtalálható az ortodox egyházakban.
2018. márc. 12. 21:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/3 anonim ***** válasza:

,,Ha az a kérdésed, hogy pl a 7 napot hétszer 24 órának értelmezik e akkor a válasz nem, ezt mindig is misztikusan értelmezték, még csak nem is nagy időszakoknak vagy világkorszakoknak, az ortodox értelmezés szerint most a hetedik napon vagyunk és majd az utolsó ítélet után jön a nyolcadik aminek sosem lesz már vége.,,

Nem tudom, én reformát vagyok és mielőtt az ortodox álláspontot olvastam volna, Ugyanazt Hiszem.

Sokszor nem értem az ortodoxok gondolkodnak úgy mint én vagy én úgy mint az ortodoxok?

Én sose hittem a 6 napos teremtést. Nem 6 nap alatt teremtette Isten a világot, esetleg 6000 év alatt mivel Nála 1000 év egy nap. És azt is elhiszem hogy a hetedik napban vagyunk mert nem írja a Biblia hogy az befelyeződött volna. A nyolcas a vegtelenség jele, ha befelyeződik a hetedik nap lehet akkor jön az ítélet napja. Csak érdekes hogy Krisztus óta már 2020 év is eltelt nem 1000 év mint amennyi egy nap Istennél. De lehet nem a nyolcadik nap jön az ítélet napja hanem.a tizenharmadik napon vagy ki tudja.

2021. szept. 19. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!