Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Biblia olvasas kozben ti is...

Biblia olvasas kozben ti is euforikus allapotba kerultok a Szent Lelek jelenlete miatt?

Figyelt kérdés
Megteresem utan elkezdtem olvasni a Bibliat az elejetol. Mostanaban voltak olyan napok amikor egesz nap a Bibliat olvastam! Ilyenkor nagyon felerosodik bennem a Szentlelek es neha euforikus allapotba kerulok! Nektek is volt hasonlo elmenyetek?

2018. márc. 13. 21:55
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
19%
Bibliaolvasás közben inkább intellektuálisan izgalmas állapotba kerülök, hogy tapasztalhatom az Ószövetségből a régi zsidó társadalom történeteit és törvényeit, és megláthatom, hogy az apostolok hogyan írtak Jézusról, a keresztények legfőbb tanítómesteréről.
2018. márc. 13. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
89%

"megláthatom, hogy az apostolok hogyan írtak Jézusról, a keresztények legfőbb tanítómesteréről."


Úgy érted, hogy Jézusról, a második isteni személyről, a Megváltóról, a Fiúistenről? Remélem így értetted, csak rosszul láttam. :)


Hát én azért nem kerülök extázisba Bibliaolvasás közben, de kétségkívül egy jó érzés tölt el olyankor. Bár azért vannak benne nehéz részek is, pl. a nemzetségtáblázatok, meg a leviták könyve pl.

2018. márc. 13. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
27%

"Úgy érted, hogy Jézusról, a második isteni személyről, a Megváltóról, a Fiúistenről? Remélem így értetted, csak rosszul láttam. :)"


Nem, úgy értem, hogy Jézus Mesterről, a Prófétáról. Unitárius vagyok.

2018. márc. 13. 22:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
40%
Szerintem nem nagy sztori, engem nem köt le.
2018. márc. 13. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
42%

Isten áldja meg és tartsa meg benned az első szeretet tüzét Iránta, kívánok Neked áldott és győztes keresztény életet!


Az itteni fórumozást nem tudom javasolni olyan keresztényeknek, akik nem régen tértek meg az Úr Jézus Krisztushoz.

2018. márc. 13. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 Metionin ***** válasza:
83%
Nekem HP. Lovecraft művei olvasása közben van ilyen. Na hát kinek mi :D tök normális ha az ember valami jót olvas akkor teljesen a hatása alá kerül.
2018. márc. 13. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
100%
Inkább újjászületett keresztények közössége, plusz a hamisítatlan tej, és imában közösség az Atyával, Fiúval a Szent Lélek által.
2018. márc. 13. 22:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
Gondolom nem szükséges magyarázni. :)
2018. márc. 13. 22:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:
Az euforikus állapot nem a bibliai történetek miatt van , sokkal inkább a Szentlélek jelenléte miatt! Az eleje elég nehéz es nehezen is feldogozható, viszont a valahányszor elkezdem olvasni a Szentlélek felerősödik bennem es utat tor felfele a testemben hogy be tudjak töltődni vele. Lehet ez okozza az euforikus állapotot! Vagy volt valakinek hasonló élménye Biblia olvasás közben?
2018. márc. 13. 22:45
 10/16 anonim válasza:
51%
A drog rossz, ertem?!
2018. márc. 13. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!