Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Csak Keresztények! Nekünk...

Csak Keresztények! Nekünk tilos a maszturbàció? Ha igen miért?

Figyelt kérdés

2018. márc. 14. 17:29
1 2 3 4
 31/38 anonim válasza:

Ereztem szoval ezért van bűntudatom Uristen :/

13/F

2018. márc. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/38 anonim ***** válasza:

Kedvs 21-es!


Ne értsd félre, én sem tartom Isten felé vezető dolognak az önkielégítést, de számomra ez nem jelenti azt, hogy bűn.


Az általad ide idézett igehelyek pedig inkább megerősítenek engem ebben.


"A 3 igazság. És nincs több kimagyarázás, bizonytalanság. Az önkielégítés a Szentírás szerint egyértelműen bűn. "


Ez a te belemagyarázásod. Tekintve, hogy érdekes módon épp a kiragadott igék értelmezését meghatározó sorokat hagytad ki, szinte azt mondanám, hogy szándékos torzításod.

Egyrészt:


" 5. Ne foszszátok meg egymást, hanemha egyenlő akaratból bizonyos ideig, hogy ráérjetek a bőjtölésre és az imádkozásra, azután ismét együvé térjetek, hogy a Sátán meg ne kísértsen titeket, mivelhogy magatokat meg nem tartóztathatjátok. "


A kielégülésnek tehát fontos szerepe van, mert a kielégületlent a Sátán könnyebben kísérti házasságtörésre. Viszont házasságtörés(paráznaság) alatt a nem házastárssal való érintkezést érti:


"2. De a paráznaság miatt minden férfiúnak tulajdon felesége legyen, és minden asszonynak tulajdon férje. "


Önmagunkkal való érintkezésről itt nincs szó! Mi a helyzet a nőtlenséget vállaltakkal? Az ő kielégületlenségük akkor végtelenségig növeli a Sátáni kísértés sikerességének lehetőségét!


"egyértelműen bűnként azonosítja az önkielégítést"

...de nagyon NEM! Elsősorban azért mert nem az önkielégítésről beszél.

Egyébként meg épp a szerző mondja, hogy ez nem parancsolat, és mindenki oldja meg ahogy tudja.

"6. Ezt pedig kedvezésképen mondom, nem parancsolat szerint.

7. Mert szeretném, ha minden ember úgy volna, mint én magam is; de kinek kinek tulajdon kegyelmi ajándéka vagyon Istentől, egynek így, másnak pedig úgy.


Tehát mindenki másképp követi Istent. Ami egyértelműen tiltott, az a házasságon kívüli nemi érintkezés mással.


"3. Minden paráznasághoz, házasságtöréshez, tisztátalansághoz és bujálkodáshoz HASONLÓ tevékenység (mint pl. maszturbáció és pedofília, amiket konkrétan nem említ a Szentírás) BŰN. Galátzia 5:19-21 "


A zárójeles rész, azaz a te kiegészítésed teljesen téves, ami megintcsak az igehely többi idetartozó sorából látszik:

"20. Bálványimádás, varázslás, ellenségeskedések, versengések, gyűlölködések, harag, patvarkodások, viszszavonások, pártütések,

21. Irígységek, gyilkosságok, részegségek, dobzódások és ezekhez hasonlók: melyekről előre mondom néktek, a miképen már ezelőtt is mondottam, hogy a kik ilyeneket cselekesznek, Isten országának örökösei nem lesznek. "


Ez részletes felsorolás! Felsorolja azt amitől nem lesz az ember Isten országának örököse. Nem utal arra, hogy "és hasonlóak"! NINCS "mint pl.:..."!

Röviden:

Nézeteltérés abban van közöttünk, hogy az önkielégítést házasságtörésnek, paráznaságnak tekintjük-e. Az idézett igehelyek semmilyen módon nem teszik helyre ezt a "bizonytalanságot"



De Ismétlem: Magam is azt gondolom, hogy az önkielégítés hátráltat Isten felé vezető utunkon. Ez viszont nem egyenlő azzal, hogy BŰN és elkárhozunk tőle!

2018. márc. 30. 17:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/38 anonim ***** válasza:

Csak valláskárosultaknak tilos.

Normális embernek nem - persze akkor, ha nem viszi túlzásba!

A Biblia sem tiltja, és a normálisabb papok sem.

2018. ápr. 8. 14:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/38 anonim ***** válasza:
80%

"Ugyanis paráznaság . Úgyvèlem linden srác átesik egg ilyen korszakon. Az Istenhez vezetö úton azért kerülendő mert egyrész a mag a sperma pazarlásba megy. Egyértelműen nem vezet gyermeknemzéshez."


Értem, szóval szerintetek minden egyes alkalommal, amikor áll a farok, gyereket kéne nemzeni? Fossuk tele gyerekekkel a Földet? Vagy az az elképzelés, hogy ha meglett a kellő számú gyerek, akkor heréljük ki magunkat, mert nehogymár még a végén élvezetből szexeljünk?


És akinek nem jut nő, az mit csináljon? Várjon addig, amíg álmában nem élvez el? A spermának ki kell ürülnie rendszeres időközönként.

2018. ápr. 8. 18:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/38 anonim válasza:
56%

- A paráznaság két ember között jöhet csak létre, így a maszturbálás nem lehet paráznaság. Ettől függetlenül én csak bizonyos esetekben és mértékben látom elfogadhatónak, de csak úgy ha parázna gondolatok nem társulnak hozzá. (Túl gyakori maszti a makk csökkent érzékenységét okozza, és érzelmileg elszigetelhet a külvilágtól, az emberektől, a munkától.)

- Legfontosabb, hogy Isten feltétel nélkül szeret Téged, és ezért ne a maszturbáció vagy egyéb bűneid ellen harcolj, ne ez legyen kereszténységed középpontja, hanem Jézus Krisztus, az Ővele való személyes kapcsolat (imádságban, bibliaolvasásban, Őróla való gondolkodásban, engedelmességben, hasznos tartalmak nézésében/olvasásában).

- Isten számára sokkal fontosabb, hogy szeressed Őt és napi folyamatos kapcsolatban legyél Ővele, minthogy erőlködj hogy "kipucolj" életedből minden bűnt. A bűneidből Isten maga fog Téged megtisztítani az Ővele való szeretetkapcsolat folyamán ("csak úgy magától"), de ez ne jelentse azt, hogy "minden pocsolyába készakarva beletrappolsz", remélem érthető a hasonlat.

- Ha bűnközpontű a kereszténységed, akkor gátlásos és szorongó leszel, és nem fogod tudni igazán szeretni Istent sem. A dolog fordítva működik: először Istennel legyen jó kapcsolatod, azután a többi majd jön "magától", és ez Isten kegyelme, és ez működik!! Fordítva nem !


Több keserves évtized tapasztalatából írom a fentieket. Csodálatosan fel tudtam szabadulni akkor, amikor a fentieket végre megérthettem. Ennek hatására Istennel sokkal jobb lett a kapcsolatom, és csökkent a maszturbáció iránti vágy is bennem.

2018. júl. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/38 anonim válasza:
Ha kozben imadkozol semmi sem tilos. De semmifelekeppen ne gondolj kozben ferjezett nőre mert a pokolba kerulsz es satan szemelyesen fog seggberakni.
2018. aug. 27. 14:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/38 anonim ***** válasza:

....De várj!

Miért csak keresztények?

A keresztények más fajhoz tartozik? Miért lenne nekik tilos olyasmi ami másnak nem? Vagy miért ne lenne tilos az másnak is?

2018. aug. 28. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/38 anonim ***** válasza:
52%
Nem bűn
2019. okt. 17. 07:14
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!