Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Valláskritika » A keresztények miért mondják...

A keresztények miért mondják azt, hogy tilos szakállt hordani, hosszú hajat viselni? Miért tartják istenellenes cselekedetnek?

Figyelt kérdés
2015. ápr. 10. 12:32
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
57%
Ezt honnan szedted? Életemben nem hallottam még ilyet...
2015. ápr. 10. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 A kérdező kommentje:
A Bibliában vannak hasonló gondolatok. A tetoválást is tiltják. Lehet nem minden keresztény van ugyanazon a nézőponton.
2015. ápr. 10. 12:47
 3/19 anonim ***** válasza:
34%

Azért, mert ők nem úgy néznek ki. És megint tud hízni az egójuk, ha másra mutogatnak, magukat meg legalább ebben nem találják bűnösnek.


Sokszor amikor hallottam az öreg néniket hisztizni a gyóntatóban keservesen, hogy este elfelejtettek imádkozni, azon gondolkodtam: hogy tényleg ennyire nem ismeri Istent vagy csak játsza az eszét, hogy neki csak ez a legnagyobb bűne és még ettől is hogy kiakadt...

2015. ápr. 10. 12:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
65%

Kedves kérdezö,


a tetoválás és a frizura, a szakáll között óriási a különbség.

2015. ápr. 10. 13:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 A kérdező kommentje:

Kedves grkaty!


Ebben igazad van, jogos a felvetés. Bár tetoválást én sem szeretnék csináltatni. Nem lenne az a pénz amiért ilyet tetetnék magamra, amivel kifejezem a sehová nem tartozásomat.

2015. ápr. 10. 14:05
 6/19 anonim ***** válasza:

szia


ha a Biblia irja ami Isten szava, akkor ne véletlen van igy

s nem a keresztények, hanem a Teremtő gondolata ez,

ennél fogva akik Isten szavát tiszteletben tartják, és szeretnének a leirtak szerint élni, azok betartják.

2015. ápr. 10. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
40%
Régen ezek a pogányoknál voltak dicsőségek
2015. ápr. 10. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
Egyik kereszteny felekezet sem mondja,hogy tilos szakallt viselni,ezt az egeszet szerintem a kedves kerdezo talalta ki. :)
2015. ápr. 10. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
100%

A Biblia nem szolal fol sehol a szakall vagy hosszu haj irant. A keleti (ortodox) keresztenyeknel minden papnak es egyhazi embernek hosszu haja es szakalla van. Regebb a katolikusoknal is igy volt, de valamikor a 18. szazadban kiment a divatbol.


Szerintem a modern idokben egyes keresztenyek azert itelik el, mert a hosszu haj es a szakall a 60-as evek hippi mozgalmara volt jellemzo. A hippikkel pedig a lazadast azonositottak, es talan igy kerult be "istenellenes" dologkent a koztudatba.

2015. ápr. 10. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 A kérdező kommentje:
Amennyire tudom a Hit Gyülekezete, Jehova Tanúi, és a többi ma még talán kisebb vallás elítéli.
2015. ápr. 10. 21:14
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!