Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Működhet Jehova tanúja és nem...

Működhet Jehova tanúja és nem hívő ember között házasság?

Figyelt kérdés

Aki él/élt ilyen kapcsolatban, annak mik a tapasztalatai?


Off: a kérdés nem véletlen. A felesleges ítélkezés nem a kérdéshez kapcsolódik.


2018. márc. 14. 23:18
 1/8 anonim ***** válasza:
70%

Nem.

A jehovasok teritenek,zart kozosseg.

2018. márc. 14. 23:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
55%

A jehovisták szinte mind fanatikusok, de nem lehet tudni... az egyik itteni pl. normális kapcsolatban él egy ateistával.

Az ember azért (is) nagyszerű, mert képes az élet különböző területeit felosztani, és nem összekeverni egymással.

2018. márc. 14. 23:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
100%
Persze hogy működhet, biztos vagyok benne, hogy egy csomó jehovásnak van nem hívő házastársa. Én úgy vagyok vele, hogy biztos több türelem kell egy jehovás barátnőhöz, de ha szeretem akkor miért ne?
2018. márc. 14. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
51%

Ha most akarsz házasságot kötni akkor a Tanúk közül kell választanod. Ha házas vagy és Tanú lettél, de a párod nem, akkor nem kell elválnod.

Én nem vagyok J.T., de ezt egészen biztosan tudom.

2018. márc. 15. 08:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
67%
Nem, mert egy Jehova Tanúja nem megy bele (hacsak nem utólag tér meg).
2018. márc. 15. 08:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Párom Tanú, vagyis még nem, de az akar lenni. Igazából nem tudnám elképzelni. Túl makacs, akaratos. 32éves pasi egyébként. Tudja az én álláspontomat, de nagyon szeretjük egymást. Szeretne elvenni és velem élni. Csak vannak dolgok, amiket el kell fogadnom és mivel annyira nem ismerem ezt az egészet, félek meghülyìtik majd velem kapcsolatban.
2018. márc. 15. 09:19
 7/8 anonim ***** válasza:
Ha a másik fél egyáltalán nem vallásos, elvileg működhet. Persze ha nem válik túl fanatikussá. Nehezebb lenne a helyzet, ha a másik fél kersztény lenne, ő pedig jehovásnak áll.
2018. márc. 15. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:

sehova kamui fanatikusok, szerintük a Biblia minden eddigi fordítása rossz ( kb 2300 évre visszamenőleg ).


Arről nem szólva, hogy ez a sehova, vagy "jehova" egy értelmetlen betüsorozat, a wiki nagyon jól elmaqgyarázza. Jól, mert a rabbikis azt mondják és mondták amikor még wiki nem is létezett.


Szóval beszéld le, mert tleg meghülyítik.

2018. márc. 15. 20:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!