Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Megismertem egy Jehova férfit,...

Megismertem egy Jehova férfit, lehet valami?

Figyelt kérdés
Első sorban, nem vagyok szűz, és pogány vagyok, viszont nincs gyermekem, és házasságom se volt még. Kezdünk egyre jobb kapcsolatban lenni, és belé szerettem, de nem vagyok biztos benne, hogy kérdezhetek e tőle ilyeneket, meg hát mégis csak kínos téma, nem a vallás, hanem bevallani neki mindent mielőtt tudnák erről részletesebben. Képes lennék Jehova lenni, és összeházasodni vele, de nem tudom engedélyezett e.

2015. nov. 24. 18:13
1 2 3
 1/23 anonim ***** válasza:
89%
inkabb menekulj mig lehet...
2015. nov. 24. 18:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/23 anonim ***** válasza:
50%

Jehova az isten neve,

Jehova tanúi a helyes megfogalmazás.

Egyébként, ha hithű, akkor valszeg nem sok esélyed van, ha nem vagy szűz, pogányság meg... hát igazából ajánlott saját vallásút nézni a konfliktusok elkerülése végett.

Egyébként szerintem teljesen jó vallás, mindenki itt fikázza, de én magam is belekerültem a körbe és úgy érze milyen egy igazi vallás.

2015. nov. 24. 18:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/23 A kérdező kommentje:

köszönöm válaszod.

Igazából lehangoló, hisz tudtommal ez a két dolog ami akadályoz, nem abba a világba születtem mint ő, de bánom, nem gondolná az ember, hogy belebotlik egy ilyen helyzetbe :/

2015. nov. 24. 18:28
 4/23 anonim ***** válasza:
100%
Most csak azért akarsz vallást váltani, hogy jobban megfelelj valakinek? Mert ez nagyon gáz...
2015. nov. 24. 18:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/23 anonim válasza:
60%

Tudtommal egy kapcsolat az elfogadásról szól, ergo ha olyan lenne a pasi, akkor simán lehetne köztetek valami úgy, hogy nem leszel keresztény.

Mellékes, hogy én például pogányként és ateistaként el nem tudnék képzelni egy szentfazekat magam mellé.

2015. nov. 24. 18:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/23 KZitus ***** válasza:
64%

Szia


Nem tudom hogyan kerültetek közelebb egymáshoz, de azt tanácsolnám a számodra, hogy a férfi miatt SOHA ne legyél Jehova tanúja!!!!

Ha tetszik neked a férfi vallása, akkor szerezz pontos ismeretet a Bibliából, és csak akkor keresztelkedjél meg, ha el tudod sajátítani és magadénak tudod vallani azt, amit Krisztus mondott a Máté 22:37,38 versében.

Ha nem szereted Istent, akkor mi értelme van a tanújának lenni, és a nevét visel? Hiszen jelenleg egyáltalán nem ismered Istent, és nem tudod mit jelent a neve....Bárcsak másként lenne ez:-)

2015. nov. 24. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/23 anonim ***** válasza:

"Engedélyezett-e"


S nem vagy pogány, csak nincs ismereted erről az oldalról, így akkor fogsz tudni dönteni, ha ismeretet szerzel a Tanukról, és a Bibliában olvasottakról


Javaslom, hogy kérj egy Bibliai oktatást, ez nem kerül semmibe.

s majd rá érsz ha több ismereted lesz dönteni mit szeretnél. ugyan is a házasság örök életre szól, nem 60-70 évre, illetve amíg a jelenlegi világ rendszer tart a halál az ami feloldoz a házassági kötelék alól, vagy az egyik fél hűtlensége


Ha a Testvér szilárd és hűséges keresztény, akkor nem valószínű, hogy udvarlási szándékkal közeledni fog hozzád.

Persze voltak kivételes esetek, amik vagy jól, vagy rosszul végződtek, tanulságot lelehet vonni belöllük.

2015. nov. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/23 anonim ***** válasza:

Én meg teljesen eltudnék képzelni magam mellé egy vallásos lányt, nem hiszem, hogy nagyon gátolna a dolgokba, ha szeretjük egymást.

Na meg persze nyilván nyitottnak kell lenni a dolgokhoz.

Ahhoz képest, hogy világ életembe vallás ellenes voltam (főleg keresztény ellenes) a Jehovai Tanúi mégis szimpatikusok számomra, hogy miért? nem tudom, elvarázsolt, persze már nem foglalkozom vele, de attól még számomra egy pozitív dolog marad az életben, puf.

2015. nov. 24. 19:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/23 anonim ***** válasza:

csak annyit még, hogy egyet értek Zitussal.


Csak azért Tanúnak lenni, hogy elvegyen feleségül, igen csak értelmetlen dolog.

Azért kell annak lenni, vagy nem lenni, mert az ismereted alapján egyetértesz, vagy sem a tanultakkal


mindenki Önmagáról ad számot Istennek, nem a házastárs miatt lesz valaki elfogadható vagy sem Isten előtt

2015. nov. 24. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/23 anonim ***** válasza:

Szerintem ebben az esetben nyomd el az érzéseidet. És próbálj kihátrálni ebből a kapcsolatból. Mert nem lehettek felemás igában. Próbálj olyan embert keresni, aki tényleg követi Istent és nem egy szervezetet. De még inkább tanácsolom, hogy ásd mélyre magad jehova Tanúi irodalmába, keletkezésébe és érdekes dolgokat fogsz felismerni. Ne a külcsint nézd a Tanúk között, beszélgess volt Tanúkkal és próbálj belátni a színfalak mögé. Mert ha meglátod globálisan az egészet, akkor látod meg, hogy milyen emberhez is akarsz ragaszkodni.

Ha szomjazol Istenre, akkor Szent Szellemel kapcsolatban lévő gyülekezetek keress fel, ahol mozog Isten Szelleme. És onnét válassz párt, de ott is alaposan nézd meg, h kibe szeretsz bele.

Olvass volt Tanúk blogjait, beszélgess velük....

2015. nov. 24. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!