Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Elviekben a keresztény, az...

Elviekben a keresztény, az iszlám és a zsidó vallás ugyanarról az istenről ír. Mi alapján dönthető el, hogy melyikük fest róla hiteles képet?

Figyelt kérdés

2018. márc. 15. 11:22
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
81%

Vegyük néhány ismerősöd: az egyik a munkatársad, a másik a lakótársad, akit néhány hónapja ismersz, a harmadik évek óta közeli barátod, akivel ejársz szórakozni, a negyedikkel együtt nőttél fel, de évek óta nem láttad.


Melyikük elmondása adja rólad a leghitelesebb képet?


Egyik se, mert mindegyik más oldalad látja, máshogy ismer, és más viszonyban van veled.

2018. márc. 15. 11:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
74%

Elvileg ugyan arról, gyakorlatilag pedig nem.


A kereszténység szerint az Ószövetségben megkezdődött kinyilatkoztatás az Újszövetséggel válik teljessé. A muszlimok szerint mind az Ó-, mint az Újszövetség meg van hamisítva és csak a Korán nincs, ami ellentétben a Szentírással, az egész világnak szól. Csak tudnám, hogy akkor a Szentírás kiknek szól.

2018. márc. 15. 11:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 anonim ***** válasza:
38%

"Csak tudnám, hogy akkor a Szentírás kiknek szól."


Zsidóknak szól. Az iszlám vallás szerint Jézus a zsidókhoz érkezett mint próféta és az Evangélium is zsidókhoz szól. Ezt a Bibliában is kijelent Jézus:


Máté 15:24 Ő pedig felelvén, monda: Nem küldettem, csak az Izráel házának elveszett juhaihoz.


Máté 10:5-6 Ezt a tizenkettőt küldte ki Jézus, és ezt a rendelkezést adta nekik: "Pogányokhoz vezető útra ne térjetek le, samaritánusok városába ne menjetek be

,inkább menjetek Izráel házának elveszett juhaihoz.


Jézus első követői is zsidók voltak. Aztán fogták Jézus tanítását és belekevertek mindenféle pogány tanítás, és megváltoztatták saját kedvük szerint. Ez a mai keresztény vallás.



Kérdező úgy tudod eldönteni hogy elolvasod a Tórát, Bibliát, Koránt, tanulmányozod ezeket a vallásokat és összehasonlítod.

2018. márc. 15. 13:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
100%

érdekes...


A tizenegy tanítvány elment Galileába, arra a hegyre, ahova Jézus rendelte őket. Amint meglátták, leborultak előtte, bár néhányan kételkedtek. Jézus odalépett hozzájuk, és így szólt: „Én kaptam minden hatalmat égen és földön. Menjetek tehát, tegyétek tanítványommá mind a népeket! Kereszteljétek meg őket az Atya és a Fiú és a Szentlélek nevére, és tanítsátok meg őket mindannak a megtartására, amit parancsoltam nektek. S én veletek vagyok mindennap, a világ végéig.”

2018. márc. 15. 13:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 A kérdező kommentje:

#1

Azért ez a hasonlat isten kapcsán eléggé sántít. Az egyes eltérő vallások, de akár egy vallás eltérő felekezetei is sokszor egymásnak ellentmondó nézeteket vallanak az istenükről. Azaz itt nem lehet szó egyszerűen különböző nézőpontokról, valamelyik mindenképp kevésbé lesz hiteles.


#3

A Biblia mindenkinek szól. Jézus konkrétan utasításba adta hogy mindenhová juttassák el az üzenetét.

Egyébként olvastam mindhármat. De épp az a gondom, hogy nincs egy valós támpont ami alapján összehasonlítható lenne a hitelességük, legfeljebb az alapján hajlik valamelyik felé az ember, hogy melyik hit szimpatikusabb neki. Ez viszont így teljesen szubjektív.

2018. márc. 15. 13:47
 6/13 anonim ***** válasza:

"Elviekben a keresztény, az iszlám és a zsidó vallás ugyanarról az istenről ír." - NEM, ez nem igaz, bármennyire reklámozott és ezért elterjedt vélekedés.

"Az egyes eltérő vallások, de akár egy vallás eltérő felekezetei is sokszor egymásnak ellentmondó nézeteket vallanak az istenükről."- Igen, ez így van, de ebben a zajban is meg lehet találni az Igazságot, ha valaki keresi.

2018. márc. 15. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
50%
Eleve ellentmondásos az egész,mert ha ugyanarról az Istenről írnának,akkor miért kéne megállapítani,hogy melyik a hiteles? Akkor nincs különbség és akkor egyik sem hitelesebb,mint a másik. A kérdés pont azért merülhetett fel,mert marhára nem ugyanarról az Istenről szól,elég csak a kereszténységet meg az iszlámot összehasonlítani,teljesen más Istenről van bennük szó.
2018. márc. 15. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
19%
Sz iszlam alaptanaifas a a kotelezo fegyveres hsdviseles a em hivo vilag fele. Ilyen ideologaotnem talalni a bibliaban
2018. márc. 15. 17:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 anonim ***** válasza:
26%

"A Biblia mindenkinek szól. Jézus konkrétan utasításba adta hogy mindenhová juttassák el az üzenetét."


Az általam hozott Bibliai versekben mint látod Jézus nem ezt mondja, hanem hogy a zsidókhoz érkezett, és a tanítványainak is azt mondja ne menjenek másohoz.



"Egyébként olvastam mindhármat. De épp az a gondom, hogy nincs egy valós támpont ami alapján összehasonlítható lenne a hitelességük, legfeljebb az alapján hajlik valamelyik felé az ember, hogy melyik hit szimpatikusabb neki. "


Elolvastad a Tórát, Bibliát és a Koránt elejétől a végéig és azt mondod nem tudod összehasonlítani? Biztos hogy végigolvastad? Semmi köze a szimpátiához. Nagyon jól összehasonlíthatóak.

2018. márc. 15. 22:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
57%
I-tenről lényegében ugyanazt monja mondhárom.
2018. márc. 15. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!