Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez lenne a keresztényi szeretet?

Ez lenne a keresztényi szeretet?

Figyelt kérdés

A kérdés nem provokáció, de ha annak veszed, magadra vess.


Gondolom, a legtöbben tudjátok, hogy Stephen Hawking a napokban hunyt el. Elméleti fizikusként dolgozott, egész életében tagadta Isten létezését.


Erről a Facebook-on és más oldalakon több cikk is megjelent, és megdöbbentett, hogy a vallásosok, hogy szidják. Többen írták, hogy jó, hogy meghalt, mostantól szenvedhet a Pokolban. Valaki olyat írt, hogy Isten megbünteti, ahogyan a betegségével is megbüntette. Ennek a másik oldala, hogy több hívő írta, hogy reméli, hogy utolsó pillanataiban Hawking mgtért, és legyen hálás Istennek, amiért ilyen sokáig hagyta élni.


Szerintem Hawking azért tudott egy ilyen súlyos betegséggel 76 évet megélni, mert élni akart, benne volt a vágy, hogy továbbélhessen, hogy többet megértsen a világból. Valamint az orvosi ellátása sem volt semmi.


Én magam nem vagyok vallásos, és nem is értem Hawking összes elméletét. Viszont az ő megnyilvánulásai, harcai, kutatásai szimpatikus emberré tették számomra.



2018. márc. 15. 12:06
1 2 3 4
 1/34 anonim ***** válasza:
90%

Aki ilyen bunkó és érzéketlen, az nem is igazi keresztény. :/


Ők pl. nem szidják:

[link]

2018. márc. 15. 12:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/34 A kérdező kommentje:

Érdekes, mert a történelem során, annyi olyan keresztény volt, akik bűnt követtek el, és most mindig úgy hívatkozunk rájuk, hogy nem voltak igazán azok.

Akkor meg mi értelme az egész hívő létnek, ha büntetlenül megszeged annak minden szabályát? Hiszen ha megbánod, akkor el is van intézve?

2018. márc. 15. 12:13
 3/34 anonim ***** válasza:
46%

1-es megválaszolta - minden további elterelés, maszatolás.


Szeretet, megértés, részvét VAN - minden vallásos jelző nélkül. Nincs olyan, hogy "keresztényi szeretet" "ateista szeretet" stb.


Jelző nélkül szeretet a szeretet.

És még "azért mert" "azt szeretem benned" vonzata sem lehet.

2018. márc. 15. 12:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/34 anonim ***** válasza:
9%

nem, nem ez!


de mondjuk hawking is egy elegge fura fazon, a megszallottan Istentagadok is csak vallasos emberek. hisznek vmiben ami se nem igazolhato se nem cafolhato...

2018. márc. 15. 12:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/34 A kérdező kommentje:

Abban biztos vagyok, hogy a szeretet nem valláshoz köthető. Mégis jönnek olyan válaszok erre, hogy "minden jó tett semmit sem ér Isten nélkül".


Azért az evolúciót ne említsük egy lapon a vallásokkal.

Az egyikkel TUDósok foglalkoznak, a másikkal papok? Nem is tudom, hinni mindig könnyebb, mint tanulni az én belátásom szerint.

2018. márc. 15. 12:28
 6/34 anonim ***** válasza:
86%
Hogy jön ide most az evolúció? Miért csapongsz? Tudsz koncentráltan tanulni, dolgozni? Valaki így reagál, (egy frázist írtál, nincs mélysége, jelentősége) más meg nem, és kész, ezen nincs mit rágódni. Van két milliárd magát kereszténynek valló, 6,5 milliárd magát (különféle vallású) hívőnek valló- ebben nem lehet törvényszerűségeket és értékelhető dolgot találni. Aki allahuakbarozva pusztít el teljesen értelmetlenül ártatlanokat - abból sem az iszlámra lehet következtetést levonni, hanem csak arra, ő milyen, mit tett, aki egy frázist köp egy ember halálakor - az is csak rá jellemző.
2018. márc. 15. 12:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/34 anonim ***** válasza:
76%

"Az egyikkel TUDósok foglalkoznak, a másikkal papok? Nem is tudom, hinni mindig könnyebb, mint tanulni az én belátásom szerint."


Te is ugyan olyan szűklátokörű és demagóg vagy, mint azok, akiket kritizálsz. Mi is a problémád akkor egészen pontosan?

2018. márc. 15. 12:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/34 anonim ***** válasza:
100%
Ez képmutatás. Akik pokolra kívánták még találkoznak vele.
2018. márc. 15. 13:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/34 imakommandós ***** válasza:
19%
Egesz eleteben azt a hitet pudztitotta ciniiusan amit e mennybol kukdtek emeberke kegmentesere megerdemeli andutyit
2018. márc. 15. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/34 anonim ***** válasza:
76%
Buli van?
2018. márc. 15. 13:42
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!