Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez lenne a keresztényi szeretet?

Ez lenne a keresztényi szeretet?

Figyelt kérdés

A kérdés nem provokáció, de ha annak veszed, magadra vess.


Gondolom, a legtöbben tudjátok, hogy Stephen Hawking a napokban hunyt el. Elméleti fizikusként dolgozott, egész életében tagadta Isten létezését.


Erről a Facebook-on és más oldalakon több cikk is megjelent, és megdöbbentett, hogy a vallásosok, hogy szidják. Többen írták, hogy jó, hogy meghalt, mostantól szenvedhet a Pokolban. Valaki olyat írt, hogy Isten megbünteti, ahogyan a betegségével is megbüntette. Ennek a másik oldala, hogy több hívő írta, hogy reméli, hogy utolsó pillanataiban Hawking mgtért, és legyen hálás Istennek, amiért ilyen sokáig hagyta élni.


Szerintem Hawking azért tudott egy ilyen súlyos betegséggel 76 évet megélni, mert élni akart, benne volt a vágy, hogy továbbélhessen, hogy többet megértsen a világból. Valamint az orvosi ellátása sem volt semmi.


Én magam nem vagyok vallásos, és nem is értem Hawking összes elméletét. Viszont az ő megnyilvánulásai, harcai, kutatásai szimpatikus emberré tették számomra.



2018. márc. 15. 12:06
1 2 3 4
 21/34 anonim ***** válasza:
13%
Stephen Hawking jó ember volt, és sokat tett az emberekért, többet egy tolószékhez láncolva, mint sok keresztény, pap stb. Abban hitt, amit látott. Keresztényekről annyit: Cselekedek által nem lehet megigazulni, ezt a Biblia egyértelműen kijelenti. Az Ő példájukon keresztül kellett volna Stephen Hawkingnak megismerni Istent. Az öreg tudós most már tudja az igazságot, csak nem tudja elmondani. Nyugodjatok meg, nem a füstölőn végezte...
2018. márc. 22. 11:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/34 anonim ***** válasza:
91%

"Stephen Hawking jó ember volt, és sokat tett az emberekért, többet egy tolószékhez láncolva, mint sok keresztény, pap stb"


Nem tudom megérteni, hogy az ilyen mondatoknak miért nem lehet pontot tenni az első fele után. Miért nem lehet valaki érdemeit úgy elismerni, hogy másokon nem mocskolódsz közben.


Igen, Hawking sokat tett, különösen a tudományért, ami nagyon elismerésre méltó. Ahogy sok keresztény pap is sokat tett az emberekért. Gondolj a világháborúra, amikor szó szerint az életük árán mentették az embereket.

2018. márc. 22. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 23/34 anonim ***** válasza:
[22-es ez mániákus jelenség- egyszer belemennek ebbe a keresztény - főleg katolikus - szidásba, elborítja a látómezőt - nem tudnak, csak "hasonlítani" nem tudnak egy jelenségre rátekinteni, "amint van". ]
2018. márc. 22. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/34 anonim ***** válasza:
0%

Természetesen nem azokra a keresztényekre gondoltam, akik sokaknak segítenek, nyilvánvaló nem? Azokra gondolok, akik inkább szeretnek poklozni, mint Hawkinggal is tették. Természetesen papokra is igaz ez. De azért valljuk meg a másik fele is igaz. Az inkvizíció több halottat követelt, mint az első és második világháború együttvéve. A papok között is sok és rendes ember volt, aki valóbban az életével fizetett a bátorságáért. Ugyanakkor tudjuk, hogy az állampártot is derekasan kiszolgálták némelyek. Egyébként én nem említettem a katolikus egyházat, te említetted. De a kérdező bizony nem ok nélkül kérdezte a kérdést, bizony pontosan és jogosan tette fel. Én azokról jegyeztem meg ezt, akiket Ő is említ:

"Erről a Facebook-on és más oldalakon több cikk is megjelent, és megdöbbentett, hogy a vallásosok, hogy szidják. Többen írták, hogy jó, hogy meghalt, mostantól szenvedhet a Pokolban. Valaki olyat írt, hogy Isten megbünteti, ahogyan a betegségével is megbüntette."


Nos akkor már csak megérted, mire mondtam azt, hogy sok kereszténynél többet tett!

2018. márc. 22. 17:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 25/34 anonim ***** válasza:
"Az inkvizíció több halottat követelt, mint az első és második világháború együttvéve." Röviden? Lószart.
2018. márc. 22. 17:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/34 anonim ***** válasza:
90%

Lényegében oda jutunk, hogy az inkvizíció kiírtotta az egész emberiséget. De akkor kik beszélgetnek most itt?


Sajnos sokan nagyon tudatlanok és benyalják a propagandát. Pedig csak össze kéne vetniük Euurópa akkori lakosságának számát az világháborúk áldozatainak számával, egyből látnák milyen ökörséget írnak.


Amúgy történészek kutatták az inkvizíció áldozatainak számát, a spanyol inkvizíciónak, aminek semmi köze nem volt az Egyházhoz (teljesen állami hatáskörben volt), kevesebb, mint 3000 áldozata volt. A római, tehát egyházi inkvizíciónak, csupán az előbbinek töredéke. Szóval felesleges ez ügyben hazudni, jelenleg is kutatható minden peres ügy.

2018. márc. 22. 17:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/34 anonim ***** válasza:
0%
De igen, minden idők egyik legnagyobb emberi vérengzése kapcsolódik hozzá. Csak Európában 1200-as évektől napjainkig, bár ez sokaknak nem tetszik. II. János Pál pápa azt mondta, bocsánatot kell kérni az inkvizíció borzalmaiért. Vatikáni válasz: A Pápa túl messzire ment. Elég a keresztes háborúkra gondolni, amerikában, stb. Sokszor jönnek elő azzal, hogy átnézett bírósági iratok szerint a tárgyalások 1-2 % végződött csak kínzással, stb. Ez igaz. Mert nem volt semmiféle tárgyalás, ment a delikvens a kínzókamrába. Rengeteg tudóst öltek meg, vagy tettek tönkre, visszavetve vele a technikai fejlődést. Ez nem a mai hívők bűne, nem ők tehetnek róla. Viszont mit gondol bárki is, hogy hogyan szedték össze a Vatikán vagyonát? Szerencsére odafent már gondolkodtak előre, a biblia egyértelműen leírja - nem értem, miért nem veszik észre - Hogy Isten nem köt szövetséget semmilyen szervezettel, se katolikus, református egyházzal, se Hit Gyülekezetével, se protestáns gyülekezetekkel, csak minden emberrel külön-külön személyesen.
2018. márc. 22. 18:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/34 anonim ***** válasza:
100%

Mindezen rágalmakra bizonyítékokat is tudsz hozni? Mert bizonyíték nélkül ez mind marad ócska rágalom egy habzó szájú embertől.


Például linkelj valamilyen történelmi folyóiratból cikket, vagy történész professzornak kutatómunkáját, aki ezzel a témával foglalkozott. Mindezek nélkül csak téged minősítenek szavaid. Én is mondhatnám rád, hogy gyerekgyilkos vagy, de semmivel sem tudnám bizonyítani, így csak rágalom lenne tőlem, tehát nem is mondok rád ilyet.

2018. márc. 22. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 29/34 anonim ***** válasza:

Tudod-e koma, "Hogy Isten nem köt szövetséget" olyannal, aki itt gyűlölködik a kereszténység ellen? Van elég baja a kereszténységnek ma Európában és a világon - rengeteg helyen ÖLIK őket, nem kellene ezt - és különben is nem jó,ha az embernek mániái vannak - próbáld meg kioldani -

[link]

2018. márc. 22. 18:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/34 anonim ***** válasza:

"Aki ilyen bunkó és érzéketlen, az nem is igazi keresztény. :/ "


-Olvastad már az Ószövetséget?

A legerőszakosabb,legundorítóbb könyv amit valaha olvastam


Aki e könyv vallásában hisz nem lehet egészséges elméje

2018. márc. 25. 16:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!