Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Olyan lehet a pokol mint egy bug?

Olyan lehet a pokol mint egy bug?

Figyelt kérdés
Amikor mész egy játékban és hopp kiesel a pályán túlra a nagy feketeségbe és csak zuhansz a végtelenségig miközben egyre távolabbi és egyre halványabb a fény.

2018. márc. 15. 20:18
 1/8 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
0%
Aha
2018. márc. 15. 20:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
0%

Én hitem szerint a pokol és a mennyország ugyan az, én tulvilágnak hivom. A mennyország a tulvilági létemnek az az állapota, amikor isten végtelen közelségében vagyok. Pokol, amikor végtelen távol vagyok.

Hogy értsd. Van egy érrendszerbetegségben szenvedő ember. Az orvos azt mondja, hogy ha leteszi a cigit, akkor megtudja gyógyítani. Ha leteszi, akkor meggyógyul. Ha nem, akkor teljesen hátat fordít a dokinak, és egy hónapon belül meghal. Valahogy így működik szerintem.

2018. márc. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
0%
Hogy a pokoli lét milyen érzés, lehett, hogy tényleg így van, de ez a hitemet nem tudja befolyásolni.
2018. márc. 15. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
41%
Nem. A pokol nem egy zuhanás, hanem egy állapot. Egy olyan állapot, amiben Istennek teljes hiányát, így a szeretet és az öröm hiányát érzed csak. Ez okozza az ottani szenvedést is, nem pedig fizikai kínok.
2018. márc. 16. 01:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 HaEv ***** válasza:

Kedves Kérdező!

Nem. A pokol az a hely, ahol nincs ott Isten jelenléte. Egy ember már az életében megtapasztalhat valamit a pokolból, amikor egy olyan közegben él, ahol nagyon erőteljes valamilyen "negatív" hatás. Például zaklatják családon belül, drogelvonási procedúrán megy át és komoly fájdalmai vannak stb. A pokol egy olyan hely, ahol nem ad neked kegyelet senki, mert elutasítottad a jót. Egy olyan hely, ahol nem lesz tested, mégis ott lesz a vágy, hogy kielégítsd, de nem lesz rá lehetőséged. Pl. nem fogsz tudni számítógépes játékokat játszani - ez persze akkor probléma, ha függő vagy és nem tudsz enélkül meglenni. Ez csak egy példa.

Szóval a pokol sokkal több, mint egy zuhanás a semmibe.

2018. márc. 16. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:

Akkor ha egy vágy marad csak (Isten) az emberben, a mennybe jut?

Mert Buddha ugyanezt tanította. Számomra ezért érdekes.

2018. márc. 16. 17:33
 7/8 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
Budhizmust és a keresztyénséget ilyen formában nem lehett összehaslítani. Mert amíg a menyországhoz szükséges az isten hit, addig a nirvánához nem. Ezért a budhizmus nem is fejti ki a felsőbbrendő létezését, ezt rád hagya. Bár egyes értelmezések szerint azi sten hit is egy olyan dolog, ami nem teszi lehetővé a nirvána elérését.
2018. márc. 16. 18:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 világvége1 ***** válasza:
A pokolban a gonoszok szenvednek a saját - egyre fokozódó, gyötrő bűntudat – és mások bűneitől (amiket ellenük elkövettek) meg attól, hogy magukat is bántják, mivel magukat is gyűlölik. Semmi jó nincs a pokolban. A testük is hozzájuk illő: csúnya, és minél többet vétkeznek, annál csúnyább.
2020. máj. 27. 19:51
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!