Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Hívő keresztyén és pszichoterá...

Hívő keresztyén és pszichoterápia?

Figyelt kérdés

Egy nagyon nehéz időszakomban (haláleseteket képtelen voltam egyedül feldolgozni) kerestem egy magánpszichológust. Az első beszélgetéskor tisztáztuk, hogy számomra az istenhit nagyon fontos. Jézus Krisztust hiszem az egyedüli útnak.

Ugyanakkor úgy gondoltam, hogy szakemberen keresztül is segíthet Isten, főleg, ha maga is hívő keresztyén.

Az első beszélgetés során elmondta, hogy ha már felhoztam a témát, akkor valóban fontos számomra, és ő maga is keresztyén, jár templomba, nem lesz ez probléma a terápia során.


De ahogy egyre többet beszélgettünk, az ülések során rájöttem, hogy a pszichológia alkalmazása bizonyos pontokon szembe megy az istenhittel.


Amikor azt mondja, hogy legyél büszke magadra és arra, amit elértél! Amit elértél, azt csak magadnak, saját erődnek köszönheted, stb. Ez mind-mind ellene megy annak a bibliai tanításnak, hogy Krisztus nélkül semmit nem tudunk tenni.


Továbbá az ember felépítésénél is mondott olyasmit, hogy az Isten az embernek egy projekciója. Ezzel kb azt mondta, hogy nem az Isten teremtette az embert, hanem az ember teremti meg, vetíti ki Istent. Ez nálam már istenkáromlás, ill. olyan ezoterikus tanítás inkább.


A fő problémát, ami miatt hozzáfordultam, sikerült feldolgozni. Lett volna még más is, de úgy gondoltam, hogy ha tovább folytatom a terápiát, az akár el is távolíthatna Istentől.


Erős belső feszültséget éreztem azok között, amiről a pszichológus beszélt és azok között, amiket a ref. felnőtt hittanon és az istentiszteleteken is hallok.


Mivel már a krízisen túl vagyok és jó ideje nem is járok terápiára, talán még jobban is érzem magam.


A tapasztalatom azon gondolkoztatott el, hogy ha probléma adódik, lehet, érdemesebb volna egy lelkipásztorral vagy egy hitben idősebb, valóban hívő testvérrel beszélgetni?


Hívő keresztyénként mit gondoltok a (világi) pszichológia alkalmazásáról és az általam megtapasztaltakról?


2018. márc. 16. 13:01
1 2
 11/12 anonim ***** válasza:
0%

A problemad okat kell orvosolni.

Tehat halálesetet voltal keptelen feldolgozni ha jol ertem.

Akkor az első és leglényegesebb ismerte-e az illető Jézus Krisztust ugy mint személyes megváltója? Ha igen , probléma megoldva ha te is hiszel, találkozol a mennybe vele.

Ha nem akkor kérdéses. Akkor egy masik ige van a szamodra:

Isten az élők Istene, hagyd a halottakat..

Varom valaszod

2018. márc. 16. 21:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/12 anonim ***** válasza:
100%

Kedves Kérdező! A hitét mindenki másképp éli meg. A pszichológus, úgy látszik, másképp, mint te, és nem egyeznek a nézeteitek. Ez nem baj. Te azért mentél hozzá, hogy a haláleseteket fel tudd dolgozni, nem azért, hogy megerősítsen a hitedben - az utóbbira tényleg jobb lenne egy lelkipásztor segítségét kérned. Mellesleg elég ingatag lábakon állhat a hited, ha egy másik ember - aki mellesleg még tiszteletben is tartja a nézeteid! - ilyen simán ki tud zökkenteni belőle. De ne aggódj, bármikor lehet imádkozni a hited megerősítéséért.


Ja és ha büszke vagy magadra és az elért eredményeidre, azzal abszolút nem mégy szembe Krisztus tanításával! Nem is értem, ez hogy vetődhetett fel benned. Ha van önbizalmad, az már istenellenes? Hajjajj... Isten nem önbizalomhiányos szolgahadat akar, hanem boldog embereket!

2018. márc. 16. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!