Kezdőoldal » Egészség » Mentális egészség » Hogyan segít a pszichológus,...

Hogyan segít a pszichológus, pszichoterapeuta, pszichiáter?

Figyelt kérdés

Az utolsó orvos és írhat fel "gyógyszert", de a másik kettő?


Mi olyat tud mondani,csinálni adni,mutatni,tanítani ami megoldás lehet a gondokra?


Amitől majd másként látni a lehetőségeket, amitől majd nem bánkódunk, amitől majd meg merjük tenni amit eddig nem,amitől majd másként látjuk magunkat, ami helyre billenti az önbizalmat és az önbecsülést,stb.


Bocsánat,hogy ezt mondom,de azt tapasztaltam,hogy a meghallgatáson kívül semmi sem történik.


Ez a nagy tudományuk amit olyan sokáig tanulnak?



2018. febr. 19. 10:13
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:
83%
A suszterek között s akadnak ügyes mesterek és vannak fuserek is.
2018. febr. 19. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
86%

Jó szakember sokat tud tenni, tanácsot ad, útmutatatást a gondok megoldására.

Azért, mert te rossz szakemberhez mentél, nem kell általánosítani!

A beteg hozzáállásán is sok múlik!

Lehet akármilyen jó a szakember, ha a beteg nem veszi komolyan a terápiát.

2018. febr. 19. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 anonim ***** válasza:
23%
Egykutya mind! Csak a pénztálcád érdekli! Az hogy Te hogyan oldod meg a problémáidat teljesen hidegen hagyja!
2018. febr. 19. 13:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/16 anonim ***** válasza:
Akkor mi a jó megoldás, ha valakinek segítségre van szüksége?
2018. febr. 19. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:
61%
Rajtam eddig csak a pszichiaterek tudtak segiteni, a pszichologusok egyaltalan nem. Szoval roluk nem tudok nyilatkozni... A pszichiater ugy segit, hogy ir gyogyszert, illetve havonta meghallgatja, mi van velem testi-lelki ertelemben es tanacsokkal lat el.
2018. febr. 19. 13:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:
93%
Rajtam is csak a gyógyszer segített. Pedig mellette jártam pszichológushoz is, de túlságosan obszesszív voltam ahhoz, hogy a pszichoterápia önmagában hasson. 2 évig szorongásoldót és antidepresszánst szedtem visszatérő szorongásos depresszióra. Aztán szép lassan orvosi ellenőrzés alatt kivezettük, és azóta se tért vissza a baj.
2018. febr. 19. 15:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Hát akkor nem túl jók a kilátásaim...
2018. febr. 19. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
100%

Vannak különböző pszichoterápiák, pl. viselkedésterápia. Meg van drámajáték vagy mi, meg művészetterápia. Meg biztos még egy csomó hasonló cucc, de én nem értek hozzá, csak olvastam régen ezekről.

Keress olyan szakembert, aki foglalkozik ilyenekkel, nem csak "beszélget".

2018. febr. 19. 20:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 A kérdező kommentje:

Az első alkalommal megkérdeztem kettőtől, hogy viselkedésterápiát folytat-e.

Nem válaszoltak,majd az utolsó előtti alkalommal mielőtt elküldtek megmondták,hogy nem ezzel foglalkoznak.

Spórolhattak volna nekem egy kis pénzt ha az első alkalommal megmondják.

2018. febr. 20. 10:30
 10/16 A kérdező kommentje:

A pszichoterápia valójában egy gyűjtőfogalom: azokat a módszereket fogja össze, melyekben közvetlen kommunikációra építve alakítják az érintett beállítódását, élményátélését, magatartását egy előre meghatározott gyógyulási cél felé haladva. Rengeteg módszer tartozik ide, melyek között nagy az átfedés: csak Magyarországon több mint egy tucatnyi módszert akkreditáltak, a különféle kognitív terápiáktól kezdve a mélylélektani megközelítésekig.


A gyakorlatból ez miért hiányzik?

2018. febr. 28. 16:24
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!