Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Kedves Tanúk: "Yah" (#H3050)...

Kedves Tanúk: "Yah" (#H3050) isten, "Hovah" (#H1942) jelentése katasztrófa, romlás, gyalázat, gonoszság! Miért szeretitek ezt a "nevet" Yah-Hovah-t oly sokszor kiejteni naponta?

Figyelt kérdés

"A héberben lebontva, Jehova (Yah-Hovah) igazi meghatározása kiderül. "Yah" (# H3050) jelentése "isten". "Hovah" (# H1942) fordítása "lelkesen kívánatos, leesés, vágy, tönkreteszés, szerencsétlenség, gonoszság, kegyetlenség, hiábavalóság, bosszúság, perverz, nagyon gonoszság".

[link]


Azt is mondják, hogy Jehovah szinonimája a Baál-nak:


[link] és [link]

Hóseás 2.15

!!! És azon a napon, ezt mondja az Úr, így fogsz engem hívni: Én férjem, és nem hívsz engem többé így: Baálom. !!!


Állítólag Én Vagyok, I Am (angol) = AHAYAH. És akkor olyat olvastam, hogy az igazi név-rövidítése nem JhVH, hanem AHVH...

Kérelm, aki jobban tudja, írja ide válaszát, legyünk tájékozottabbak.


Jézus esetében is, írja az egyik lap:


Yashiva az Ő neve (Jézus), Megváltó, és nem Yeshua.

A görögben a Soter jelenti a "Negváltót", és nem Jézus-név, vagy Yeshua.


"The same principle is used for our savior YASHIYA. In Hebrew YASHIYA means SAVIOUR, Jesus/Yeshua does not mean Savior. JESUS is derived from Greek and the word SOTER in Greek means SAVIOUR not JESUS/YESHUA.

YASHA or YASHI means “SAVIOUR” in Hebrew, now YA means “my” which is added at the end of YASHA or YASHI = YASHIYA = GOD MY SAVIOUR."


A Tanúk már babonából is nagyon sokszor kiejtik ezt a nevet, hogy J..va, mikor veled beszélgetnek és győzködnek téged a Bibliából, mert "tanúk" akarnak lenni e névnek, mely tartalmazza (ha tényleg igaz a fenti idézetek a honlapokról) az "isten" szót, meg a romlás, gyalázat, gonoszság, katasztrófa, pervez szavak bármelyikét...



2018. márc. 16. 14:06
1 2
 11/16 anonim ***** válasza:
Olek! Lehetsz az első,,,,,:-P
2018. ápr. 30. 05:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/16 anonim ***** válasza:
Köszi, de nincsenek ferde hajlamaim.
2018. ápr. 30. 08:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/16 anonim ***** válasza:
34%
Kèrdező olyan beteges a kèrdèsed mint te.
2018. okt. 26. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/16 anonim ***** válasza:

Kèrdező.Hogy mièrt szeretjük?

Azèrt mert filozófiálsz miközben beteg vagy ès különböző világi okoskodássál ámitasz.Ez azèrt rossz neked mert ilyen vagy,nem tudsz kijönni az ikertestvéreddel sem.

Ha támadni akarsz azt úgy szokták a te társaid,hogy a biblia helyett leguritanak egy felest ès máris jön az ötlet a támadásra.

2018. dec. 20. 15:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/16 anonim ***** válasza:
Annyira tele van a f..om,,,,ezel a hujjjjee néppel,,,Jehova tanúi,,BETEGEK
2018. dec. 21. 00:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/16 anonim ***** válasza:

Na itt mutattad meg az intelligenciát.

Remèlem akit/amit kèpviselsz sokkal neveltebb keresztèny magatartása van.


Mièrt szennyezéd a vallásodat?Vagy így nevel tègedet?..Nem hiszem el!

2018. dec. 21. 06:29
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!