Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Melyek azok a bűnök, amikkel...

Melyek azok a bűnök, amikkel még a Mennybe lehet jutni, és melyek azok, amelyek miatt már a pokolba kerül az ember?

Figyelt kérdés
2018. márc. 18. 12:03
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
77%
Ez mi emberek nem tudjuk, Jézus fog dönteni, Jézus az út az igazság és az élet, senki sem mehet az Atyához csakis Ő által.
2018. márc. 18. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
34%

A Szentírás nem zárja ki, hogy adott bűnök a halál után is megbocsájthatóak, de külön nem részletezi ezeket (Mt 12,32).


Szerintem ezek egzaktul nem is meghatározhatóak, hiszen lehet valami súlyos bűn az egyik ember esetében, és enyhe a másik embernél. Gondolj csak a függőkre, legyen az bármilyen függőség. Vagy azon bűnökre, melyek súlyával nincs tisztában az elkövető (Lk 12,47-48).


Azonban ezekkel az enyhe bűnökkel sem lehet a mennybe jutni, azt írja a Szentírás, hogy Krisztus megtisztít előtte (1Kor 3,15).

2018. márc. 18. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 követ62 ***** válasza:
71%

A menybe SEMMILYEN bűnnel nem lehet bejutni!

Ez olyan kérdés mintha anyukád gyönyörűen kitakaritotta volna a lakását, és te megkérdeznéd végig mehetsz-e rajta sáros gumicsizmában.

Szerinted meg engedné?


Isten szemében nincs kis bűn vagy nagy. Nála csak BŰN van.

"A bűn pedig a törvénytelenség."I.Jn.3:4

"Az Istentől való eltávolodás." III.Jn.1:11.

2018. márc. 18. 12:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
95%
Ez a kérdésed azt sugalja, hogy szeretnél a mennybe jutni, de közben szeretnél a kritikus határig elmenni, ami még nem veszélyezteti a mennybe jutásodat. Ez a gondolkodásmód teljesen helytelen. Inkább minden nap arra törekedj, hogy a Bibliában lefektetett alapelvek szerint élj. Kerülj minden olyan dolgot amit Isten helytelenít, és cselekedd azt, amit helyesel. Ha így teszel, a jutalmad nem marad el.
2018. márc. 18. 12:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
78%

"Isten szemében nincs kis bűn vagy nagy."


Ezzel szemben:


"Jézus csak ennyit mondott: „Nem volna fölöttem hatalmad, ha onnan felülről nem kaptad volna. Ezért annak, aki a kezedre adott, nagyobb a bűne.”"


"Van halált jelentő bűn is; nem az ilyenről mondom, hogy könyörögjön érte. Minden igazságtalanság bűn, de van olyan bűn is, amely nem egyenlő a halállal."

2018. márc. 18. 13:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 követ62 ***** válasza:
39%

Jó akkor ugy írom, hogy Istennél minden nagy bűnnek számít, AMIT NEM BÁNNAK MEG.

Ha valaki csak egy rágót lop és nem tartja bűnnek, nem bánja meg. Ki zárhatja magát a menyből.


Semmilyen bűn és egyetlen olyan ember aki nem szabadult meg bűnétöl NEM KERÜLHET A ENNYBE!

Ha ez a tény valakinek nem tetszik NEM VELEM KELL MEGVITATNIA!

2018. márc. 18. 15:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:

Felesleges velem így kiabálnod, meg lehet ezt nyugodt, higgadt állapotban is beszélni. Egyébként is csak a kérdező miatt írtam a kommentet.


Az is lehet, hogy más istenekben hiszünk. Az én Istenem, Krisztus, maga mondta Pilátusnak, hogy az ő vétke kisebb, mint azoké, akik kezére adták. Tehát az én Istenem szemében nem minden bűn azonos súlyú.


A másik szentírási idézet világosan kimondja, hogy nem minden bűnért kárhozik el az ember.


Számomra se lenne logikus, hogy ugyan azon megítélés alá esne, ha valaki éhező gyermekeinek lop pár szem almát, vagy helyette megöli a gazdát és minden tuladonát ellopja. Mind a kettő bűn, mert ha kért volna almát lopás helyett, lehet kapott volna. De talán enyhébb a súlya, mint a gyilkosságnak.

2018. márc. 18. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:
#7 Egyet értek. Én is úgy tudom, hogy van bocsánatos bűn, és halálos bűn.
2018. márc. 18. 16:22
 9/13 anonim ***** válasza:

Persze, hiszen maga a Szentírás mondja, ami Isten szava:


"Amikor valaki látja, hogy testvére bűnt követ el, de ez a bűn nem jelenti számára a halált, imádkozzék érte, és életet szerez annak, aki a halállal egyenlő bűnnel vétkezik. Van halált jelentő bűn is; nem az ilyenről mondom, hogy könyörögjön érte. Minden igazságtalanság bűn, de van olyan bűn is, amely nem egyenlő a halállal."

2018. márc. 18. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:

Röviden:

[link]

Bővebben:

[link]

2018. márc. 18. 18:17
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!