Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Isteni segítséget akarok...

Isteni segítséget akarok kérni. Mit kell tennem?

Figyelt kérdés

Eddig nem voltam vallásos. Nem az, hogy nem hittem "istenben", hanem nem köteleztem el magam egy vallás mellett sem.

De úgy látom, túl kevés vagyok ahhoz, amivel az élet szembeállít... Egyedül nem megy... Van, akitől tudok segítséget kérni a problémáimmal, de van, amiben senki sem tud segíteni.



2018. márc. 20. 20:33
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
53%

Ez így nehéz dolog, és nem biztos, hogy most ez így jó lesz neked.

Keress egy közösséget, ahol segítőkészek - de ha szeretnél jót magadnak, akkor a nagy, fő vallások közül.

Ne menj szektához, mert ők pont az ilyen passzban levő emberekre vadásznak, és az nagyon nem lesz jó neked!

2018. márc. 20. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 A kérdező kommentje:
Segítő közösségem van, de a legnagyobb gondjaimban ők sem tudnak segíteni.
2018. márc. 20. 21:18
 3/11 anonim ***** válasza:
68%

Isten nem egy varázsló, aki egy csettintésre megoldja minden problémád. Nem egy piaci árus, akinél kialkuszod, hogy én adom neked ezt, te adod nekem azt.

Észre se vetted, de Isten már segített neked, mert van, akitől tudsz segítséget kérni.


Ha egy problémát jelenleg megoldhatatlannak látsz, az nem azt jelenti, hogy tényleg az. Egyszerűen csak annyit, hogy még nem tanultad meg, amire ennek a "bajnak" tanítania kell téged. Amint rájössz, mi az, a megoldást is megtalálod.


Képzeld el a nehézségeket úgy, mint a köveket. Két lehetőséged van: vagy hagyod, hogy maguk alá temessenek, vagy nekiállsz építkezni belőlük. Ha nem az utóbbit választottam volna, már nem élnék.

2018. márc. 20. 21:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
45%
Segíts magadon, isten is megsegít.
2018. márc. 20. 21:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 Kövesdi Vilmos ***** válasza:
57%
Imátkoz, de ne csak kérj, hanem adj hálát is. Pszihés úton előbb utóbb segíteni fog neked.
2018. márc. 20. 23:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

Jézus szerint a teendő:

Máté

11,28 Jőjjetek én hozzám mindnyájan, a kik megfáradtatok és megterheltettetek, és én megnyugosztlak titeket.

11,29 Vegyétek föl magatokra az én igámat, és tanuljátok meg tőlem, hogy én szelid és alázatos szívű vagyok: és nyugalmat találtok a ti lelkeiteknek.

2018. márc. 21. 10:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:

Hogy megismerd, szerezz be egy Újszövetséget, és kezdd el olvasni.


Jézus azt is mondta:

Ján 14,6

"Én vagyok az út, az igazság és az élet; senki sem mehet az Atyához, hanemha én általam."

2018. márc. 21. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:

Szerintem embertől hamarabb kapsz segítséget. Ezt olyan biztosra mondom, hogy akár fogadni is kész vagyok rá. Mivel emberek léteznek, isten meg nem.


Persze aki nem kér, az nem is kap.

2018. márc. 21. 20:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
De ha már az emberek nem tudnak segíteni... akár még Hobbit-októl is kérnék segítséget...
2018. márc. 21. 20:36
 10/11 anonim válasza:

Kedves Kérdező!


Római katolikusként az alábbiakat tudom tanácsolni neked. Jó jel, hogy felismerted, hogy egyedül kevés vagy és az is jó, hogy elindultál a keresés útján.

Javaslom, hogy figyelj a belső hangra, ami vezetne ezen az úton. Vallás rengeteg van, viszont az esetleges döntésed valamelyik mellett is, meghatározza a jövődet is.


Az, hogy pl. jómagam katolikus vagyok, nem jelenti azt, hogy nincsenek problémáim, vagy nehézségeim. Ha Istent szeretnéd az életedbe hívni, akkor csak kérned kell Őt és utat fog mutatni neked. Azt biztosan mondhatom, hogy nem lesz könnyű, viszont megéri!


Nem tudom az ország mely részén élsz, viszont templomot mindenhol találhatsz. Vegyél részt egy szentmisén és biztosan fogsz olyat hallani, ami előrébb visz. Az idősebb atyákhoz kicsi türelem kell, de a fontos, hogy milyen üzenetet közvetítenek feléd.


A szobádban pedig tanulmányozd a Bibliát, online elérhető a szentiras.hu-n, én a Szent István Társulat fordítását ajánlom szeretettel. Az Újszövetségnél Máté evangéliumánál kezdd. :)


Higgy Isten segítségében, mert amit kérsz, azt meg is adja. Ha pedig nem, akkor valami sokkal jobbat tartogat a számodra!

2018. márc. 21. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!