Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Milyen szektához tartozhatnak...

Milyen szektához tartozhatnak az ilyen nézeteket valló emberek?

Figyelt kérdés

Katolikus vagyok és ismerek néhány embert, akik szintén katolikusnak vannak megkeresztelve, elvileg azt a hitet gyakorolták egy ideig, de az elmúlt időkben furcsa módon kezdtek viselkedni. Katolikusok, ahonnan nekem és barátnémnak ki kell szállnunk. Nem értjük a hirtelen változást. Nem szekta, hanem a katolikus vallásról van szó és azon belül néhány emberről, de ezt nem írhatom le, nem fejthetem ki.

Nem tudom, hogy hova csatlakozhattak, csak találgatunk.

A változásokról annyit, hogy:

- nagyon gyakran tesznek kirándulást a szabadba, kizárva engem és barátném, ha pedig visszaérkeznek, nem árulják el, ha meg is kérdezzük, hol jártak.

- órákon (innen már sejteni, miről van szó), Istent szidják, Jézusról gúnyos kijelentéseket tesznek

- olyan gondolatot kezdett el egyikük terjeszteni, ami nem tudjuk, hova illik: ,,Jézus olyan ember volt, mint én!"; ,,Ő is csak egy ember volt a sok közül, semmi több. Megszületett, meghalt és kész"

- nagyon gyakran nem jelennek meg az órákon csoportosan, hanem mindenféle okkal távol vannak

- közösségi munkánál van (nem írhatom le, milyen közösségi tevékenységről van szó, de ezt tanulni lehet), hogy kora reggel mennek el (ahonnan minket kizártak szintén, de nem értjük, miért), olyan időpontban, mikor még sem dolgozó, sem fiatal nincs jelen sehol, s, korán meglepően már végeznek is

- szintén közösségi munka, amikor még jártunk mi is, mert engedélyezték még, gyakran felfigyeltünk arra, hogy nem a megfelelő irányba mennek, hanem másfelé vezet az útjuk; illetve egyszer korán érkeztünk meg bizonyos okból és az egyik csoporttárs a korai órákban, mikor még nem is kezdődött el a közösségi munka, rohamosan sietett abba az irányba, amelyet említettem.

- 2017-től vannak új jelenlévők a közösségben, akik fontos feladatkört kaptak és rendszeresen azóta bulikat rendeznek, a kirándulás is ott kezdődött el; ilyenre korábban példa sosem volt


Ez nem sok, de meg szeretném tudni, hogy végülis, mi lehet ez, vagy milyen szektába, vagy hova csatlakozhattak ezek a katolikusok a leírt dolgok alapján. Azért szeretném meg tudni, mert engem komolyan érint ez az egész, mivel több éves igyekezet után kellene elhagynom barátnémmal ezt a közösséget, s szeretnénk tudni igazán, mi lehet ez az egész, a hirtelen változás, hogy minket kizárnak mindenből...stb.


Válaszokat előre is köszönöm.



2018. márc. 25. 22:27
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Hát, ha Jézust szidják, akkor tuti nem katolikus dolog ez. :o


Fogalmam sincs, hogy őszinte legyek.

2018. márc. 25. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
Bármilyen szekta lehet ami nem keresztyén szekta. Ebből csak annyit tudtunk meg hogy nem szeretik Istent és Jézust, és hogy szeretnek elvonulni.
2018. márc. 25. 22:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
87%

Egy biztos, nem keresztények. A Biblia egyértelmű Jézus személyével kapcsolatban:


"örökké áldandó Isten" (Rm 9,5)


"... nem tekintette zsákmánynak azt, hogy ő az Istennel egyenlő, Hanem önmagát megüresíté, szolgai formát vévén föl, emberekhez hasonlóvá lévén; És mikor olyan állapotban találtatott mint ember, megalázta magát, engedelmes lévén halálig, még pedig a keresztfának haláláig. Annakokáért az Isten is felmagasztalá őt, és ajándékoza néki oly nevet, amely minden név fölött való; Hogy a Jézus nevére minden térd meghajoljon, mennyeieké, földieké és föld alatt valóké. És minden nyelv vallja, hogy Jézus Krisztus Úr az Atya Isten dicsőségére." (Fil 2,6-11).


"Minekutána az Isten sok rendben és sokféleképpen szólott hajdan az atyáknak a próféták által, ez utolsó időkben szólott nékünk Fia által, Akit tett mindennek örökösévé, aki által a világot is teremtette, Aki az ő dicsőségének visszatükröződése, és az ő valóságának képmása, aki hatalma szavával fentartja a mindenséget, aki minket bűneinktől megtisztítván, üle a Felségnek jobbjára a magasságban, Annyival kiválóbb lévén az angyaloknál, amennyivel különb nevet örökölt azoknál." (Zsid 1,1-4)


Lehetnek véleménykülönbségek hívők között. De aki a fenti dolgokban téved, az nem keresztény, mivel nem hisz a keresztény hit fundamentumában, Jézus Krisztusban, Aki valóságos Isten és valóságos ember, egy személyben, aki meghalt minden ember bűneiért, eltemettetett, és harmadnapon feltámadt minden ember megigazulásáért, amit azok kaphatnak meg, akik hisznek Benne és a Nevét segítségül hívják.

2018. márc. 25. 22:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem volt már egy ilyen kérdés, elég siemrős.


Egyébként nem biztos, hogy szektások lettek, lehet egyszerűen megtagadták Istent, megtagadták Krisztust.

Ha Istent káromolják, az is lehet, hogy valamiféle sátánista csoporthoz csatlakoztak.

2018. márc. 25. 23:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Sajnálom, hogy így alakult, de legalább ketten megmaradtatok egymásnak és tudtok együtt egy másik keresztény csoportot keresni magatoknak.


Lehet, hogy csak kiábrándultak, vagy cigizni járnak,

vagy "túl jók" vagytok és kizártak benneteket.

Miért gondolod, hogy szektába keveredtek?

2018. márc. 25. 23:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
A Cursillo szokott titokzatoskodni, de náluk nem szokás hangosan szidalmazni Jézust, úgyhogy nem értem.
2018. márc. 26. 18:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
Szerintem simán csak Jehovák.
2018. jún. 23. 15:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 A kérdező kommentje:

7:


Köszi a tippet, de az kizárva. Az biztos nem.

2018. jún. 23. 17:53

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!