Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ferenc pápa azt állítja, hogy...

Ferenc pápa azt állítja, hogy nincs pokol?

Figyelt kérdés

[link]


Mit szóltok ehhez keresztény gyakorikérdésezők?


"Nincs pokol, csak a bűnös lelkek eltűnése."


2018. márc. 31. 16:39
1 2
 11/20 anonim ***** válasza:
100%

Tudom, nem a kérdésre válasz, de ami nekem a legmeggyőzőbb volt a pokol mibenlétéről, az Douglas Jacoby alábbi cikke. Eddigi kutatásom szerint ez tűnik a leginkább megfelelőnek a Biblia tanításával:


[link]

2018. márc. 31. 21:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/20 A kérdező kommentje:

Pont ilyen válaszokra voltam kíváncsi. (Nem az volt a célom, hogy Ferenc pápát szidjuk.)

Annyira régen olvastam a Bibliát (bérmálás előtt valamikor ezer évvel ezelőtt), hogy a pokolra vonatkozó részek nem is ugranak be.

2018. márc. 31. 21:35
 13/20 anonim ***** válasza:
67%

Érdemes olyan helyről tájékozódni, ahol valóban igazat mondanak. Természetesen a pápa nem jelentett ki semmi hasonlót.


Egy román összeesküvés elméleteket gyártó blog nem túl autentikus forrás, se egy blikk.

2018. márc. 31. 23:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/20 követ62 ***** válasza:
52%

Hát nem ezt szajkózom állandóan.


Ha igaz amit írnak és tényleg ezt mondta a pápa. Akkor örömmel üdvözlöm a kijelentést, mert ez így Biblikus.


A Biblia azt mondja a gonoszok a második feltámadásban részesülnek és a tűznek tavában a második halállal megsemmisülnek. Végleg, örökre, visszavonhatatlanul.

Én azért hozzátenném, hogy purgatorium sincs.

Itt és most kell felkészülni az őrök életre, mert NINCS második esély.


Aki azt tanítja, hogy van becsapja az embereket és hiú reményt ad eléjük.

Elveszi a lehetőségét annak, hogy MOST elkészüljön.

Aki viszont nem tájékozódik ezirányban és embernek hisz nem az Istennek (bocsi, hogy ezt mondom, nem kívánok ilyet), meg is érdemli a sorsát.

2018. ápr. 1. 09:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/20 követ62 ***** válasza:
65%
Köszönöm a lepontozást, de igazából ezzel Isten szavát minősititek.
2018. ápr. 1. 14:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/20 anonim ***** válasza:

Talán Isten írta a 14. hozzászólást? Vagy egyenlővé teszed magad Istennel, hogy a te szavadra azt írod, övé?


Szerintem azért lett lepontozva, mert nem a kérdésre válaszoltál, hanem a kérdést használtad önigazolásra.

2018. ápr. 1. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/20 követ62 ***** válasza:
52%

Nem teszem magam magam egyenlővé Istennel. De azt irtam amit Ő mond a Bibliában. Ja, hogy nem szószerint? Na igen aki nem olvassa, nem is tudhatja.


Tök mindegy itt ugy sem lehet olyat irni amibe valaki nem köt bele.

2018. ápr. 1. 15:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/20 A kérdező kommentje:

követ62 én is így emlékszem a pokol témára, ahogy írod.


Aki lepontozta, az tudja cáfolni is?

2018. ápr. 1. 16:15
 19/20 anonim ***** válasza:
67%

Bár magához a kérdéshez szorosan nem kapcsolódik és már 100-szor lefutott téma, de röviden azért reagálok rá.


Követ barátunk gyakran szereti felhozni a tüzes tavat, hogy igazolja állítását. Viszont előszeretettel felejti ki azt az igét, ami megmagyarázza mi is az a tüzes tó. De megteszem helyette.


"A sátánt, aki félrevezette őket, kénköves, tüzes tóba vetették - itt fog gyötrődni a vadállattal és a hamis prófétával éjjel-nappal, örökkön-örökké."


Éjjel és nappal, örökkön-örökké. Elég egyértelműnek tűnik. Ezt jelenti a tüzes tó és a második halál.


Persze van más ige is:


"Gyötrelmének füstje felszáll örökkön-örökké, és nem találnak nyugtot sem éjjel, sem nappal, mert leborultak a vadállat és képmása előtt, s viselték nevének bélyegét."


Említ megsemmisülést?


De nézzük mi is áll az evangéliumokban:


"Az Emberfia elmegy ugyan, amint meg van róla írva, de jaj annak az embernek, aki elárulja az Emberfiát. Jobb lett volna neki, ha meg sem születik."


Helyettesítsd be Követ álláspontját. Sarkítva így néz ki: Jobb a nemlét a nemlétnél. Van értelme? Sokkal inkább lehet igaza Krisztusnak, aki azt tanítja, hogy jobb a nemlét a kárhozatnál.


"Jaj a nemzeteknek, melyek fölkelnek népem ellen, az Úr, a Mindenható megbünteti őket az ítélet napján. Tűzzel és féreggel veri testüket, fájdalmukban örökké jajgatnak."


Hogy jajgathat örökké nem nem létező ember? Van ennek értelme?


"Ezek örök büntetésre mennek, az igazak meg örök életre."


Jézus örök büntetésről beszél, nem egyszeri megsemmisülésről.


Meg lehetne még sok igét hozni, de nem teszem, mert nem erről szól a kérdés. Ha érdekel tegyél fel új kérdést, még inkább olvasd el a korábbi erről szóló kérdéseket, vagy írk üzenetet.

2018. ápr. 1. 17:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/20 anonim ***** válasza:
45%
Nincs pokol nem is létezett soha poklot az emberek teremtenek a saját életükben. És amig ilyen sok ember teremt magának poklot addig a világ is az lesz. Ne foglalkozz ilyen kérdésekkel lényegtelen ha arra kerül a sor mindent megfogsz tudni. Inkább tedd az életedet mennyországgá hidd el ha már most az lenne nem tetted volna fel ezt a kérdést. Légy itt és most.
2018. ápr. 17. 01:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!