Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Személyesen kinek mit jelent...

KZitus kérdése:

Személyesen kinek mit jelent Krisztus áldozata?

Figyelt kérdés

Indít-e valamire az irántad érzett szeretete?

Hogyan lehet ezt kifejezni?, kimutatni?



2018. ápr. 4. 11:50
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
Imádkozz és dolgozz
2018. ápr. 4. 11:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 A kérdező kommentje:

Ezt az emberek többsége megteszi. Én is.

Ez elég?

2018. ápr. 4. 11:52
 3/14 anonim ***** válasza:
23%

Semmit.

Prométheusz többet szenvedett.

2018. ápr. 4. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
28%

Prométheusz ráadásul hasznos ügyért szenvedett.

De Jézus... sokkal jobb lett volna az egész világot felszámolni, és újat indítani.

2018. ápr. 4. 13:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 anonim ***** válasza:
0%

azt hogy kritikátlanul kövessem az őrtorony vezető testületét, ezzel kapcsolatban gyakran kritizálnak hogy "mi köze a kettőnek egymáshoz?!"


ezeknek azt tudom mondani hogy márpedig nagyon is sok köze van, és ha nem hagynák hogy a sátán és a hitehagyó egyházak elvakítsák őket akkor igenis látnák!

2018. ápr. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/14 anonim ***** válasza:

... még hozzá szeretném tenni hogy a hitehagyó egyházak követői igazán elgondolkodhatnának, és lehetne jobb dolguk mint engem és a testvéreket üldözni


tudom persze hogy maga Jézus mondta hogy ha őt üldözik akkor minket is fognak, és Jézust meg is ölték mert engedelmeskedett az Őrtoronynak, de azért aki magát jóérzésű embernek akarja tartani igenis nézzen magába!

2018. ápr. 4. 13:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
64%

Én 43 éves leszek, de soha nem értettem ezt az áldozat dolgot. Most mi van? Felszegelték a keresztre és ez valamiért most itt 2018 - ban az jó nekünk? Meghalt a bűneinkért? Milyen bűneinkért? 2000 éve a mostani bűneinkért? Mi a bűn? És akkor már nincs bűn? De hát most is van. A halála után voltak még csak igazán bűnök, nem változott semmi, sőt, sokkal zivatarosabb századok jöttek.


Félreértés ne essék, nem gúnyolódni akarok, de tényleg nem értem. Nem vagyok hívő, de Jézus - amit tudok róla - tényleg rendes ember lehetett, szimpatikus a személye. De ez így nem kerek.


Isten a fiát egy gyermek képében egy szűzzel hordatja ki. Ennyit tud egy Isten? Hát ettől ezerszer meggyőzőbb módon is tudathatta volna az emberiséggel, hogy mit akar. És még szerencse, hogy József egy nyugodt alak volt, sok férfi - pláne régen, tudatlanabb időkben - nemes egyszerűséggel agyoncsapta volna az asszonyt, aki bejelenti, hogy terhes, noha még nem érintette az ura "úgy". Szóval ez nagyon rizikós volt.


És akkor hagyja megölni a saját fiát valami bűnök miatt, amit a fiú "átvállalt"? De hát nem azért ölték meg mert mi bűnöztünk - akkor még honnan tudták volna mit bűnözök mondjuk ma én - hanem azért mert megváltónak nevezte magát, azt meg nem hitték el neki - ez azért érthető, hogy egy ilyen kijelentést kétkedve fogad az ember. Te ma elhinnéd, hogy ő Isten fia, ha jönne egy fószer és azt állítaná? Nem nagyon.


Szóval ez az egész gyenge lábakon áll. Jófej lehetett, jót akart, amit hirdetett szeretet meg minden kb. el tudom fogadni, de nem hiszem, hogy Isten volt a faterja.


Egy Isten nem így operál, aki az Univerzumot meg százmilliárd galaxist, fizikai törvényeket teremtett.

2018. ápr. 4. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 anonim ***** válasza:
55%
Krisztus már akkor meghalt értem amikor meg nem is léteztem. Mar akkor annyira szeretett. Feláldozta önmagát ertem bűnös emberért, amivel Isten fiává valhattam! Fel tudjátok fogni ezt a kegyelmet? Az összes bűn terhe rajtatok! Torekednem kell arra hogy én is próbáljak ilyen alázatos lenni!
2018. ápr. 5. 06:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/14 anonim ***** válasza:
100%
Nekem személy szerint azt jelenti, hogy az egyház jogot formál a bűntudatomra.
2018. ápr. 5. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim ***** válasza:
41%

Tudta,hogy Ő Isten és fel fog támadni?

Nincs ebben semmi áldozat,csak színjáték.

Vagy ami valószínűbb,egy betoldás a Bibliában (a feltámadás rész).


Szóval SEMMI...

2018. ápr. 6. 18:56
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!