Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi az eredeti jelentése a...

Mi az eredeti jelentése a meditáció (meditatio) és kontempláció (contemplatio) szavaknak, milyen formában és hogyan használták ezeket a Rómaiak?

Figyelt kérdés

Én magam nem vagyok keresztény, és soha nem is leszek. Ezt fontosnak tartom az elején tisztázni.

Két forrás érdekelne ezzel kapcsolatban, mikor azt mondom, hogy "római":


1. Az ókori Rómaiak, akik a saját vallásukat követték.


2. Korai katolikusok (akik elég közel álltak a saját vallásukhoz mind időben, mind spirituálisan ahhoz, hogy ne jelentsen jelentős akadályt a kereszténység).



Más definíciókat és alkalmazásokat is szívesen fogadok, de úgy gondolom nem lennének teljesen relevánsak számomra. Természetesen spirituális értelemben érdekelne e két fogalom.


Messziről érkezett keleti "tanítók" által propagált "spiritualizmus" (ami egyet jelent annyival, hogy "legyetek jók egymáshoz") nem érdekel.



2018. ápr. 6. 08:28
 1/4 A kérdező kommentje:
Azt írja érkezett egy válasz 10:43-kor. Akinek a válasza törlésre került, az nyugodtan megírhatja privát üzenetben, bármilyen jellegű.
2018. ápr. 6. 11:23
 2/4 anonim válasza:
hmm ez nagyon érdekes kérdés.
2018. máj. 20. 18:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
Úgy használták mint mi akik tapasztalatilag tudjuk hogy pontosan mit takar. Hétköznapi használatban, üres szavak.
2022. okt. 29. 13:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:
Ez egy egyedi féle szemlélődő, vizsgálódó mód, amikor nem a tartalom, vagyis események, tárgyak, személyek összefüggéseiben merülünk el, hanem azt figyeljük hogy egyáltalán valami van, hogy a valami térben található, ami végtelen és nem rendelkezik önálló tulajdonságokkal, illetve a benne megjelenő dolgok tűnékenyek. Feltűnnek és eltűnnek az észleléseink, folyamatosan cserélik egymást, viszont én az észlelő állandó vagyok, épp mint a tér amiben az objektumok vagy észlelések megjelennek. Ez az elmélkedő rész. A másik rész a megélő rész, amikor úgy éljük meg ahogy van, mert elengedjük az általános tartalom összefüggés kényszeres folyamatát.
2022. okt. 29. 13:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!