Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azt mondják, hogy a bibliában...

Azt mondják, hogy a bibliában mindenre van valami megoldás, utalás, javaslat?

Figyelt kérdés
A jelenkor olyan dolgaival kapcsolatban is vannak utalások, mint pl: robotok, klónozás, drogok, űrkutatás?

2018. ápr. 6. 08:48
1 2
 1/15 anonim válasza:
0%

Én sajnos (vagy nem) még nem olvastam a Bibliát.

De doq- filmekben hallottam, hogy vannak utalátok pl repülés acél lámpák

De hogy mindenre van e azt nem tudom 😊

2018. ápr. 6. 08:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
25%

Igen sok mindenre van utalás. Megoldás meg nagyon is.

Hiszen ki tudhatná jobban az emberek problémájára a megoldást, ha nem az, Aki létre hozta az életet?

2018. ápr. 6. 09:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
48%
Belemagyarázni lehet sok mindent, csak éppen attól még nem igaz. (ÉN olvastam az egész bibliát, többször is, de ettöl még csak egy eléggé össze-vissza mese a történet, mégcsak nem is folyamatos eseménysorotaz.)
2018. ápr. 6. 09:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
74%
A hívők szerint mindenre találsz utalást a Bibliában. A nem hívők szerint meg olyan ködösen van megírva, hogy azt beszélsz bele amit akarsz. Kiki döntse el maga...
2018. ápr. 6. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
18%
Igen,elég sokmindenre van utalás,pl van egy rész (most nem tudom melyik) ami ír valamiről,aminek világít a szeme és megy,mint a villám (szabad fordítás :D ). Ez szerintem az autóra utalhat,de pl van egy ennél konkrétabb leírás a helikopterről is. De érdekes,hogy az emberek fantáziája ilyenkor -még a hitetleneké is- egyből kivirágzik és azt gondolják,hogy ezeken a helyeken a Biblia biztos csillámpónikról ír,abba bele sem mernek gondolni,hogy esetleg tök egyszerű dolgokról beszél,csak az akkori ember így tudta körülírni,amit Isten mutatott neki mondjuk egy látomásban.
2018. ápr. 6. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
63%
Természetesen nincsenek ezekkel kapcsolatban se utalások, se javaslatok. A Szentírás nem Nostradamus könyve, se nem egy Delphoi jóskönyv. Viszont a Szentírás ismeretében mi is megtudjuk mondani, hogy a felsorolt dolgok egyeznek-e szellemiségével, vagy inkább ellenkeznek.
2018. ápr. 6. 09:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
32%
Én még egyet nem olvastam. Vannak sztorik, aztán belemagyaráznak tücsköt - bogarat.
2018. ápr. 6. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
35%

Ha megengeded,,mindenre van megoldás, mint pl:

Pénz beosztásra, családi kapcsolatokra, gyermeknevelésre, Férjek gyermekek feleségek feladataira,munkavállaló-munkáltató közötti kapcsolatra is,

De található párválasztásra, barátságra, stb is javaslatok megoldások.

Ha ezeket megfogadnák az emberek, a világ közel sem lenne ilyen siralmas állapotban, mint most, ahol is mindent megengednek, mindent szabad az embereknek....

2018. ápr. 6. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim ***** válasza:
16%

Csak néhány veret idéznék:

KI LENNE A MEGFELELŐ HÁZASTÁRS?

„Ne kerüljetek felemás igába nem hívőkkel” (2Korintusz 6:14).

A szemléltetése a mezőgazdasághoz kapcsolódik. Ha két olyan állatot fognak egy igába, melyek nagysága és ereje igen különbözik, akkor mindkettő szenvedni fog.


írásszövegek , milyen tulajdonságoknak kell meglenniük a leendő házastársában?

(Példabeszédek 31:10–31) 10 Derék feleséget ki találhat? Értéke jóval felülmúlja a korallokét. ב [bét] 11 Bízik benne urának szíve, és nincs híja a nyereségnek. ג [gímel] 12 Az ilyen asszony életének minden napján jóval jutalmazza őt, nem rosszal. ד [dálet] 13 Gyapjat meg lent keres, és dolgozik, mindenfélét, amiben keze gyönyörűségét leli. ה [hé] 14 Hasonló a kereskedő hajókhoz: messziről hozza eledelét. ו [váv] 15 Felkel még éjjel, ételt ad háznépének, és kiadja szolgálólányainak a kijelölt részüket. ז [zajin] 16 Megvizsgálja a mezőt, megvásárolja, és kezének gyümölcséből szőlőskertet ültet. ח [hét] 17 Derekát felövezi erővel, és megerősíti karjait. ט [tét] 18 Látja, hogy hasznos a kereskedése; lámpása ki nem alszik éjjel. י [jód] 19 Kezét kinyújtja a rokkára, s kezével az orsót fogja. כ [káf] 20 Markát megnyitja az elnyomottnak, és kezét nyújtja a nehéz sorúnak. ל [lámed] 21 Nem félti háznépét a hótól, mert egész háznépe két réteg ruhába öltözött. מ [mem] 22 Takarót készít magának. Ruhája lenvászonból és bíborpirosra festett gyapjúból van. נ [nún] 23 Urát ismerik a kapukban, mikor leül az ország véneivel. ס [számek] 24 Alsóruhákat készít, s eladja, és övet ad a kereskedőknek. ע [ajin] 25 Erő és pompa az öltözéke, s nevet a következő napnak. פ [pé] 26 Száját bölcsen nyitja meg, és a szerető-kedvesség törvénye van nyelvén. צ [cádé] 27 Szemmel tartja háznépe dolgait, és a lustaság kenyerét nem eszi. ק [kóf] 28 Felkelnek az ő fiai, és boldognak mondják; ura is felkel, és dicséri őt: ר [rés] 29 „Sok leány mutatkozott deréknak, de te felülmúlod valamennyit!” ש [sín] 30 Csalárd lehet a báj, és hiábavaló lehet a szépség; amely asszony azonban féli Jehovát, az szerez dicséretet magának. ת [táv] 31 Adjatok neki keze munkájának gyümölcséből, és dicsérjék őt a kapukban cselekedetei.


(1Timóteusz 3:2–7) . . .legyen feddhetetlen, egyfeleségű férj, aki mértékletes a szokásaiban, józan elméjű, rendszerető, vendégszerető, tanításra képesített, 3 nem részeges veszekedő, nem verekedő, hanem ésszerű, nem kötekedő, nem pénzszerető; 4 olyasvalaki, aki jól igazgatja a saját háznépét, és akinek gyermekei alárendeltségben vannak, teljes komolysággal 5 (valóban, ha valaki nem tudja, hogyan igazgassa a saját háznépét, akkor hogyan fogja gondját viselni az Isten gyülekezetének?); 6 nem újonnan megtért, nehogy felfuvalkodjon a büszkeségtől, és az Ördögre kimondott ítélet alá kerüljön. 7 Ezenfelül jó bizonysága is legyen a kívülállóktól, nehogy gyalázatba és az Ördög csapdájába essen.

2018. ápr. 6. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:
24%
A középkorban sokszáz évig az átlagembernek mindenre a Biblia vagy az ima volt a megoldás, legyen az akár rossz termés miatti éhínség, pestisjárvány vagy filozófiai kérdések. Láthatjuk milyen egy borzasztó világ is volt az.
2018. ápr. 6. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!