Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ez mit jelent? Többi lent.

Ez mit jelent? Többi lent.

Figyelt kérdés

Sziasztok!

18 éves gimnazista lány vagyok és eléggé megváltozott a gondolkodásom vallás szempontjából.

Vallásom szerint keresztény katolikus vagyok. Abszolút nem mondom azt, hogy a Biblia hülyeség, mert valakinek biztos nem az. De én nem hiszek már istenben. Gyerekkoromban elhittem, hogy isten valóban segít. De egyszer sem segített ahányszor könyörögtem neki.Hívő voltam. De rájöttem hogy az egész prédikáció egy mese és az emberek olyanban hisznek amit nem láttak, nem éreztek. Várják mástól a segítséget, egész életükben alárendelik magukat valaminek, ami nem is létezik...ahelyett hogy megpróbálnának segíteni magukon...többre mennének vele. Jártam templomba is de én ebben csak az üres szavakat látom. Hozzátenném, hogy én nem vagyok egocentrikus, sem másokat lenéző. Tisztelem az embereket, nem szólok meg senkit se a vallása miatt, sem azért hogy milyen ember. Én a problémáimat egyedül oldom meg, cselekszem ahelyett hogy fohászkodnék. Szüleim nem értik hogy miért gondolom így, templomba akarnak szinte rángatni merthogy az "segíteni fog". Nem. Nem fog segíteni semmin addig, amíg tátott szájjal várom a segítséget. Én nekem ez a meglátásom, nem tudom, hogy ki mit gondol róla, de szeretnék segítséget kapni. Ugye nem csak én vagyok így? Annak pedig megvan az oka, hogy miért nem hiszek már semmi ilyesmiben (privátban több információval tudok szolgálni).


Köszönöm a segítséget előre is!



2018. ápr. 8. 12:10
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Van egy mondás, hogy segíts magadon, az Isten is megsegít.

Valóban. Isten nem fog meggyógyítani a betegségből, nem fogja helyetted letenni az érettségit, stb... Viszont erőt ad a betegségben, segít a szenvedésben, amíg nincs meg valakiben a tett, az akarat, addig Isten sem teszi hozzá a mga részét.


De igazából mi a kérdés? Hogy mit jelent Isten elhagyása, mit jelent hitetlenné válni? Amit leírtál. Nem tudom, hogy mit szeretnél pontosan kérdezni.

2018. ápr. 8. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 A kérdező kommentje:
Az a kérdés, hogy mit jelent a hitetlenség? Nem ateizmus de nem is hit.
2018. ápr. 8. 13:23
 3/8 anonim ***** válasza:

Tudod, kezdesz felnőni.

Itt most két dolgot tehetsz:

- hívő maradsz, és keresel magadnak egy hitet. Mondjuk talán a buddhizmus jó lehet neked, mert ott az istenek nem érdekesek, sors van. Talán az jobban illik hozzád.

- VAGY folytatod a gondolkodást, és rájössz, hogy istenhit nélkül is lehet élni. Még akár jó életed is lehet. Mondjuk lánynak egy kicsit nehezebb, mert ő nem olyan erős, és jobban szereti a társaságot, mint a fiúk.


Rajtad áll a választás.

2018. ápr. 8. 14:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
Azt jelenti, hogy a gondolkodásod elindult a realitás irányába.
2018. ápr. 8. 19:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

És természetesen nem vagy egyedül.

De milyen téren kell segítség? Nem tűnik úgy, hogy segítségre szorulnál! :)

2018. ápr. 8. 19:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

(1János 5:14, 15) 14 És mi azzal a bizalommal vagyunk iránta, hogy bármit kérünk is az akarata szerint, ő meghallgat minket. 15 Továbbá, ha tudjuk, hogy meghallgat minket bármivel kapcsolatban, amit kérünk, akkor tudjuk, hogy meglesznek nekünk a kért dolgok, mivel kértük azokat tőle.


Szomorúan olvasom, hogy némelyek, annak ellenére, hogy próbálnak "vallásos" dolgokat tenni, panaszkodnak, ha nem mindig úgy megy ahogy gondolják.


Ez azért lehet, mert az Ismeretük Istenről, és a szándékáról, és a kéréseiről, nagyon felületes.

Jó ha az ember rendszeresen önvizsgálatot tart, hányadán áll, az Istennel ápolt kapcsolatával.

Ezenkívül Isten nem pincér, akinek kötelessége lenne mindenkinek az óhaját teljesíteni, még azokat is, amiket Ő nem támogat.

Vagy ha még is, lehet hogy nem úgy teljesíti, ahogy mi elképzeltük.

Ilyenkor Istent vád alá helyezzük.


ezen komolyan el kellene gondolkodni.

2018. ápr. 8. 20:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 pelgrim ***** válasza:

Hogy ez mit jelent ? – Talán azt hogy felnőttként kezdesz gondolkodni. Hasonló tapasztalatom volt nekem is. Istent gyerekkoromban egy jóságos nagybácsiként képzeltem el. Később beláttam hogy Isten nem lehet egy valaki, hogy isten egy személynél minden tekintetben végtelenszer több, nagyobb, bölcsebb, hatalmasabb, stb. Beláttam, hogy Isten mindenhatósága nem azt jelenti, hogy, bármire képes, hanem azt, hogy mindenre kihat. Beláttam azt is, hogy mi valójában nem teremtményei, hanem fejleményei vagyunk, mint ahogy a fa levelei, nem teremtményei a fának, hanem fejleményei, és következetesen csak rajtunk keresztül segíthet nekünk, nem kívülről. Onnan a mondás amit az első válaszoló idézett: „segíts magadon, az Isten is megsegít.”

Hogyan segíthetsz önmagadon? Önismerettel, bizalommal, Isten valóban segít, de nem egy mások ábrázolta bálvány által rajtad kívül. Bízz önmagadban, a saját isteni kilétedben, ő mindenható. Fordulj bizalommal isteni kilétedhez, és légy hálás, mert ő már keze alá vette ügyedet – és 'tartsd fel a poharat amíg meg nem telik'. Bizalom és hála isteni kiléted iránt az ami a bőséget hoz.

2018. ápr. 8. 21:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 Közveszélyes Kontár ***** válasza:
van akit az orok tokeletes elet sem elegit ki ezert inkabb nem hisz benne
2018. ápr. 9. 10:08
Hasznos számodra ez a válasz?

További kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!