Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia miért csak a homoszex...

A Biblia miért csak a homoszexuális férfiakat emlegeti, a leszbikus nőkről miért nem esik szó egyáltalán?

Figyelt kérdés

Ha mégis esne róluk szó, akkor add meg, hogy hol.

Bibliát távolról sem ismerő emberek véleményére nem vagyok kíváncsi.

Ismer ezzel kapcsolatban valaki valamilyen hivatalos álláspontot?



2018. ápr. 9. 14:12
 1/10 anonim ***** válasza:
21%
Mert, amit szabad a férfiaknak, azt nem szabad a nőknek. Legalábbis abban a korban.
2018. ápr. 9. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
0%
Mert nem létezik női homoszexualitás!!!
2018. ápr. 9. 14:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 anonim ***** válasza:
61%

Az asszonyokra , vagy is a Nőkre is vonatkozik.

Isten azért mert nem közli egyénre szabva a gondolatait, azért a leírtak mindenkire vonatkozik, mindegy, hogy jelenleg hol él, és milyen nyelvet beszél.


(Róma 1:26) . . .asszonyaik is felcserélték a testükkel való természetes élést természetellenessel,27 s hasonlóképpen a férfiak is

2018. ápr. 9. 14:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 anonim ***** válasza:
57%
(1Korintusz 7:4) 4 A feleség nem gyakorol hatalmat a saját teste fölött, hanem a férje; hasonlóképpen a férj sem gyakorol hatalmat a saját teste fölött, hanem a felesége.
2018. ápr. 9. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 anonim ***** válasza:
48%

(1Korintusz 7:2, 3) 2 ámde a paráznaság elterjedtsége miatt mindenkinek legyen meg a maga felesége, és minden asszonynak legyen meg a maga férje. 3 A férj adja meg a feleségének, ami megilleti őt, de hasonlóképpen a feleség is a férjének.


A homoszexualitás, akár férfiról akár nőről van szó, szexuális erkölcstelenség. Egy kalap alatt van írva a paráznasággal házasságtöréssel, gyilkossággal, bálványimádattal, stb. Ezek mind halált érdemlő tettek.


Galata 5:19 A test cselekedetei pedig nyilvánvalóak: szexuális erkölcstelenség,*+ tisztátalanság, gátlástalan viselkedés,*+ 20 bálványimádás, spiritizmus*+, ellenségeskedés, viszálykodás, féltékenység, haragkitörés, nézeteltérés, megosztottság, szektás csoportosulás, 21 irigység, részegség+, vad mulatozás* és effélék.+ Figyelmeztetlek titeket, mint ahogy már korábban is figyelmeztettelek benneteket, hogy akik ilyesmiket tesznek, nem öröklik Isten királyságát.+

2018. ápr. 9. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:
58%

Tudod, mért nem szoktak ilyen középkori meg harmadik világbeli helyeken a női homoszexualitással foglalkozni se?


Mert ők ezt úgy tekintik, mint egy szabad döntésen alapuló cselekedetet, bűnös tettet, ami akkor történik, amikor szex van, de két szex között, mint állandó homoszexuális állapot szerintük olyan nem létezik.


Tehát nincs olyan, hogy homoszexuális ember, csak olyan, hogy egy ember 16:32-től 34-ig rosszat csinál. Ez mindössze egy cselekedet. Mint tyúkot lopni.


Ebből kifolyólag a férfiak tevékenysége büntetendő börtönnel vagy halállal, két nő viszont tevékenységet se tud folytatni, mert nincs nekik mivel. Tehát leszbikusság nem tud megtörténni se*, nincs is olyan, tehát erkölcsi tósztokat se kell ellene intézni.


Marha buta dolog ez így, tudom, de bizony nekik (akik írták az ilyen Biblia és hasonló könyveket) ez van a fejükben.


*egyszer ezt már leírtam valamikor, és akkor nekem esett rögtön néhány feminista, hogy lehet ennyire "semminek" tekinteni a nőket és képességeiket... oké, én értem, nem engem kell meggyőzni.

2018. ápr. 9. 14:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 anonim ***** válasza:
11%

Amikor még több felesége, vagy ágyasa lehetett a pátriarkának, akkor nem bánták, szívesen beleugrottak a dreierbe, akkor a szex még senkit nem zavart.

Később aztán gyakori lett, hogy idősebb emberek fiatal nőket vettek feleségül és mire végképp megöregedtek, még örültek is neki, hogy az asszony elfoglalja magát valamivel és nem zaklatja őket vágyaival, annak kielégítésével.

Ez semmi, gondolták, ebből nem lesz gyerek, teljesen más, mintha férfival csinálná. lenyugszik tőle, nem abajgatja az urát, minden rendben, csak játszadozzanak az asszonyi állatok kedvükre.

Ezt gondolták.

2018. ápr. 9. 15:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 anonim ***** válasza:
29%

Ezeket a "pogány nemzetek" engedték meg maguknak.


Jehova népe körében egyiket sem tűrte meg.

Ezért is volt, hogy néha kiirtotta ezeket a népeket, mert rosszra befolyásolták a választottakat.


Ne keverjük már a hamis imádat vagy vallás engedékenységet, a helyes igaz imádattal.

2018. ápr. 9. 16:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 Alex Fly ***** válasza:

A Biblia szerint a szexualitás csak a házasság keretei között engedélyezett. A házasság pedig egy férfi és egy nő között lehetséges.

Ergo a homoszexualitás semmilyen formája nem elfogadhatób bármilyen neműek is azezen cselekedetet végrehajtók. Felesleges részletezni...

2018. ápr. 14. 04:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 anonim ***** válasza:
Mert az asszonyállatok nem számítottak
2018. ápr. 15. 14:08
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!