Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek milyen a pokol?

Szerintetek milyen a pokol?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az érdekelne, hogy szerintetek, vagy a vallásotok szerint milyen a pokol. Ha nem hiszel benne, akkor is érdekel, hogy szerinted milyen lenne? Mármint mi lenne a legrosszabb? A klasszikus tüzes, fizikai fájdalmat okozó örökkévalóság, vagy pld. örök magány a semmiben, stb?


Ezzel a kérdéssel nem provokálni akarok senkit, csak egy dolgozathoz szükségem lenne infókra, egyéni elképzelésekre. Szóval kérlek ne itt veszekedjetek, hogy a vallás miért hülyeség meg miért nem hülyeség.


Előre is köszi minden választ!



2018. ápr. 12. 22:02
1 2 3 4
 11/32 KZitus ***** válasza:
9%

Szia


Mivel oda csak a halottak kerülnek, élők nem tudják leírni személyes tapasztlatukat a "milyen?"-re.

Maga a szó is a Bibliából származik, és MINDEN, amit még a pokollal kapcsolatban tudhatunk.

Persze ahány ember, annyi információ róla, és annyi személyes elképzelés.

Én hiszek Istennek, amit mond róla, itt egy sor bibliai idézet és kutatás eredménye, ha van kedved, olvasd el:

[link]

2018. ápr. 13. 08:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/32 anonim ***** válasza:
100%

" Mivel oda csak a halottak kerülnek, élők nem tudják leírni személyes tapasztlatukat a "milyen?"-re. "


A kérdés a "szerinted"-ről,egy elképzelésről szól,nem személyes tapasztalatról.

2018. ápr. 13. 09:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/32 anonim ***** válasza:
64%

Az biztos, hogy nem fizikai síkon kell gondolkodni, hanem szellemi és lelki oldalról.

A pokol egy olyan állapot, amiben az ember teljesen meg van fosztva Isten szeretetétől. Ilyenformán itt a földön nem hasonlítható semmi hozzá, mert itt töredékesen, de tapasztaljuk Isten szeretetét. Itt a földön nem vagyunk tőle megfosztva, viszont a pokolban igen.

Valami olyan állapotot lehet elképzelni, ahol nincs szeretet, a lélek magányos, gyűlölet és önzőség van és ez végleges, nem szűnik meg,

2018. ápr. 13. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/32 anonim ***** válasza:
0%

Akik ott vannak, azok legtöbbje nem hitte el, hogy létezik a pokol.

[link]

2018. ápr. 13. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/32 anonim ***** válasza:
47%
A depresszió, az lehet a pokol.
2018. ápr. 13. 09:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/32 A kérdező kommentje:

#11 Sikerült nem megérteni a kérdést, remek :(


A többieknek megint köszi, sokat segítettetek

2018. ápr. 13. 10:41
 17/32 anonim ***** válasza:

Én is írtam fentebb,de válaszolni nem válaszoltam. Mivel keresztény vagyok,ezért úgy fogadom el a poklot,ahogy a Biblia leírja.

De ha ettől elvonatkoztatnék és a saját elképzelésemre hagyatkoznék,akkor a pokol számomra egyfajta "ismétlődő idő" lenne. Kicsit érthetőbben: 1-2 kérdés alá már leírtam,hogy volt egy nehéz időszakom,2 évvel ezelőtt télen volt egy autóbalesetünk,utólag tudom,hogy túl nagy dobra vertem,elvégre nem lett se nekem,se a férjemnek különösebb baja,de mégis az első balesetem volt és sokkolt. Utána egy éven keresztül folyamatosan rémálmaim voltak arról,hogy télen csúszós úton megyünk valahova kocsival,vagy csak a férjem,kicsúszik,nekimegy valaminek és meghal. És ezt állandóan,1 éven keresztül minden éjjel ezt álmodtam -már amikor egyáltalán aludtam-. Ha nekem kéne a poklot elképzelnem,valami ilyesmi lenne: újra és újra ugyanaz a jelenet,ahogy meghal egy számomra fontos személy,aztán meg pillanatképek a múltból,hogy milyen volt,amikor még élt. Na ebbe bele lehet őrülni.

2018. ápr. 13. 10:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/32 A kérdező kommentje:

Köszi a választ.

Egyébként szerintem nem verted nagy dobra. Legalábbis nekem is pár hónapig voltak rémálmaim, pedig én csak külső szemlélő voltam akkor, szerintem ez természetes.

2018. ápr. 13. 12:21
 19/32 anonim ***** válasza:
61%

Azt észrevettétek, hogy vki jött és az összes értelmes hozzászólásunkat csak úgy lepontozta a rákba? :D


Nem tartom kizártnak, hogy KZitus volt, amekkora okosságot mondott. :D

2018. ápr. 13. 12:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/32 anonim ***** válasza:
0%

vannak akik már megjárták

[link]


[link]

2018. ápr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!