Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek milyen a pokol?

Szerintetek milyen a pokol?

Figyelt kérdés

Sziasztok, az érdekelne, hogy szerintetek, vagy a vallásotok szerint milyen a pokol. Ha nem hiszel benne, akkor is érdekel, hogy szerinted milyen lenne? Mármint mi lenne a legrosszabb? A klasszikus tüzes, fizikai fájdalmat okozó örökkévalóság, vagy pld. örök magány a semmiben, stb?


Ezzel a kérdéssel nem provokálni akarok senkit, csak egy dolgozathoz szükségem lenne infókra, egyéni elképzelésekre. Szóval kérlek ne itt veszekedjetek, hogy a vallás miért hülyeség meg miért nem hülyeség.


Előre is köszi minden választ!



2018. ápr. 12. 22:02
1 2 3 4
 21/32 anonim ***** válasza:
77%

Mindenkinek más. Mindenki azt kapja a pokolban, amit a legeslegkevésbé szeretne és az van tőle megvonva, amit a legesleginkább szeretne.

Ugyanígy a mennyország: mindenki teheti mindig azt, amit akar, amitől ő jól érzi magát és nem kell tennie soha semmit, amit nem akar, ami neki rosszul esik, esne.

2018. ápr. 13. 15:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 22/32 A kérdező kommentje:
Én senkit nem pontoztam le, még a hülye válaszokat sem(nekik csak simán nem adtam semmilyet)
2018. ápr. 13. 17:17
 23/32 KZitus ***** válasza:
0%

Igen kedves Merete


"A kérdés a "szerinted"-ről,egy elképzelésről szól,nem személyes tapasztalatról."


- értem én, de azt már nem, mi értelme van elméleteket gyártani(minden képpen hamisakat), ha a pontos válasz benne van a Bibliában. Erről írtam előzőleg is.

2018. ápr. 13. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 24/32 A kérdező kommentje:

Mert többféle nézőpontra volt szükségem. Nem akarok már bunkó lenni, de tetszik, nem tetszik, nem csak az az elképzelés létezik, amit a te vallásod mond.

Ha csak a Bibliai pokol érdekelt volna, akkor elolvasom a bibliát, viszont nekem személyes emberi vélemények kellenek, mert a pszichológiáját is vizsgálnom kell a válaszoknak..


Csak, hogy pontosan megértsd: nem egy hívő vagyok, aki az igazi poklot keresi..

2018. ápr. 13. 23:24
 25/32 anonim ***** válasza:
2018. ápr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 26/32 anonim ***** válasza:
Zitus,nem lehet olyan nehéz,nekem is ment,annyi,hogy leírtam előtte,hogy ez nem hitből fakad,csak egy elképzelés,mert hogy mit fogadok el pokolnak,az a Bibliában van. Attól még nem csalja meg senki Istent,hogy merészel elképzelni valamit.
2018. ápr. 14. 11:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 27/32 KZitus ***** válasza:
0%

"Csak, hogy pontosan megértsd: nem egy hívő vagyok, aki az igazi poklot keresi.." - na ezt nem a kommentedbe, inkább a kérdésed alá írhattad volna, és akkor megváltozik a kérdésed értelmezése is.


Elnézést kérek, amiért hozzászóltam....tényleg kár volt :-)

2018. ápr. 14. 14:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 28/32 A kérdező kommentje:

"Ezzel a kérdéssel nem provokálni akarok senkit, csak egy dolgozathoz szükségem lenne infókra"


Tényleg, még csak nem is utaltam rá. :D

2018. ápr. 14. 19:47
 29/32 anonim válasza:
12%
A földi pokol fog eljönni. Majd meglátjuk milyen lesz!
2018. ápr. 15. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 30/32 anonim ***** válasza:
31%
Én azt hallottam egy bölcs mestertől hogy:"inkább szállok alá a pokolnak minthogy egy olyan mennyország része legyek ahol rabláncokat kell viselnem és nem lehetek az aki vagyok" én öszintén szólva azon a véleménsem vagyok hogy egy látszólag mennyországnak tűnő világ is lehet pokol minden csak azon függ hogyan nézed. A tibetiek számára a hideg a pokol mert sokat szenvedtek tőle nem ismerik a hőséget a kánkulát indiában ennek pont a forditottja van. Szóval ez inkább embere válogatja ki mit tart annak ki mitől fél a legjobban.
2018. ápr. 17. 01:38
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!