Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Katolikus vallás azért...

A Katolikus vallás azért népszerűbb, mint a Református, mert a katolikusoknál "jobb a műsor? "

Figyelt kérdés

Ateista vagyok, tehát a felekezetek teológiai oldala annyira nem hat meg, viszont tudom értékelni a művészi, igényes, teátrális dolgokat.


A YouTube-on időnként szoktam kíváncsiságból miséket megnézni, a katolikus templom a sok díszével, szobrával, festményével, meg maga a mise hangulata a dallamossággal, a szép papi ruhákkal, az érdekes szertartásokkal még számomra, ateista számára is élvezhető élmény, különösen ha régi rítusú tridenti latin misét, vagy görög katolikus misét látok. Már-már vetekedik, sőt időnként túl is szárnyalja az István a Király rockopera papos részeit (Veni lumen cordium!) meg ilyesmi.


Viszont ott vannak a Reformátusok. Ez elvileg egy kevésbé szigorú, de érzelemmentesebb vallás, mint a katolikus. Ott a hívek bemennek egy "tárgyalóterembe", szól pár nem túl dallamos orgonaének, a lelkész darál, azt vége. Még sosem bírtam végignézni a YouTube-on egy református istentiszteletet, 10-15 perc után kénytelen voltam kikapcsolni, de a katolikus mise nézését egyszerűen nem bírom abbahagyni. Mintha valami fantasy-világ elevenedne meg előttem, mint a Warcraft vagy a Narnia.


Van még az Ortodox liturgia, az még a katolikusnál is "szuperebbnek" tűnik.



2018. ápr. 12. 23:13
1 2
 11/14 anonim ***** válasza:
19%

Úgy látom, pont az tetszik neked a katoliciznusban, ami minden normális embert taszít: a narniai mesevilág, angyalok, szobrok...

Magam részéről maradok inkább Jézus Krisztus szolgája, híve és fogadott gyermeke.

2018. okt. 9. 15:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/14 anonim ***** válasza:
95%

"Úgy látom, pont az tetszik neked a katoliciznusban, ami minden normális embert taszít: a narniai mesevilág, angyalok, szobrok..."


Már megbocsáss, de angyalokról ír a Biblia, sőt angyal(kerub) szobrokról is, sőt, ezt épp Isten rendelte el a zsidóknak a Szent Sátorba.


"Készíts két kerúbot szintén aranyból! Ötvösmunkával készítsd azokat a födél két végére. Az egyik kerúbot az egyik végére készítsd, a másik kerúbot a másik végére, a födél két végére készítsétek a kerúbokat! A kerúbok kiterjesztett szárnnyal legyenek rajta, betakarva szárnyukkal a födelet, és egymás felé forduljanak. A kerúbok arca a födél felé forduljon!"

(2Mózes 25:18‭-‬20)


A Narnia szerzője egyébként anglikán, és az egész mese Krisztusról és a kereszténységről szól.

Egyébként ha te nem tudod a művészetet értékelni, lehet nálad vannak gondok, ezt nem sértésből írom.

A magam részéről én is maradok Krisztus követője. :)

2018. okt. 9. 16:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/14 anonim ***** válasza:
Menjetek az ortodox templomba. Ott még érdekesebb. Énekelve beszél a pap meg a nép, aki szereti van tömjenezés és díszes a papok ruhája még mindig vagy terdelni kell vagy keresztet vetni. Szóval nem unatkozol.
2021. júl. 1. 16:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/14 anonim ***** válasza:
Az ikonok szebbek.mint a szobrok és elethűbbek amik az ortodoxoknál vannak.
2021. júl. 1. 16:16
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!