Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A vallás az származás függő?

A vallás az származás függő?

Figyelt kérdés
Tudom, hogy mindenki abban hisz amiben szeretne, de alapjára véve ha például én felszeretném venni valamilyen vallást akkor ott nézhetnek rám furcsán ha magyar vagyok?

2018. ápr. 14. 14:45
 1/9 anonim ***** válasza:
100%
Inkább környezetfüggő.
2018. ápr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Igen, ha pl zsidó vagy szikh akarsz lenni.
2018. ápr. 14. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
94%

Világvallások tekintetében eresztyénség, iszlám, és zsidó vallás az világszerte sok nép kultúrájába beágyazta magát (de főleg a keresztyén).

A buddhista, és hindu vallások viszont eléggé regionálisak. Manapság mondjuk "divat" buddhistának meg krisnásnak lenni nálunk is, de hogy mennyi közük van az eredeti valláshoz az megint más kérdés...

2018. ápr. 14. 15:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:
53%

Milyen jó, hogy a Teremtő nem személy válogató.

És az általa kért imádatához, bárki csatlakozhat.

2018. ápr. 14. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 A kérdező kommentje:
Nem kifejezetten a kereszténységre vonatkozott a kérdésem. :) Példának okáért, most az új/régi vallások között van az Asatru, a Hindu, a Krishna stb.
2018. ápr. 14. 16:56
 6/9 anonim ***** válasza:
45%

Bocsáss meg kedves Kérdező.

De azt gondoltam, hogy az életlétrehozójának az elvárására gondolsz.

2018. ápr. 14. 21:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Nem attól néznek rád furcsán. Hanem attól, ha nem jól tudod, vagy ne m vagy annyira hívő, mint a a környezeted elvárná.


A vallások nem tesznek különbséget származás szerint, ha mégis észlelsz ilyent, , annak más oka van.

2018. ápr. 14. 21:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Most hirtelen nem tudok olyan vallást mondani, amibe külsős ne térhetne be, de biztos van olyan is. A nagyobbak nem ilyenek.


Viszont ahogy előbb utaltak rá, a térképeken jól látszik, hogy erősen függ a környezetedtől, hiszen abba a vallásba szocializálódsz bele, ami körülvesz, és ha egy másikat választasz, akkor igen, furán fognak rád nézni.


Magyarként pl. valamilyen keresztény, legfeljebb zsidó vallás nem lenne fura. Buddhista, hindu, kínai, muszlimként azért felvonnák az emberek a szemöldöküket.

2018. ápr. 15. 06:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 Pietrosol ***** válasza:

Szia!


Nem feltétlen, hiszen egy csomó európai ember magáénak vallja a zsidó mitológiát. Más kérdés, hogy ez az abszurdítás ma már természetes.

2018. ápr. 15. 08:12
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!