Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Bűn ha egy mélyen vallásos...

Bűn ha egy mélyen vallásos ember egy nem vallásost vesz el?

Figyelt kérdés
Pl adventista de mélyen akármi katolikus
2018. ápr. 15. 20:59
 1/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem.

Viszont nem egyszerű dolog, meg kell gondolni.

2018. ápr. 15. 21:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
15%

Először is meg kell vizsgálni, Isten miért, és kiknek íratta le a tanácsait. Ha ezt nem vesszük figyelembe, akkor Isten szavának, nincs tekintélye az esetünkben.


S ekkor már nem keresztény életet élők vagyunk, hanem csak egy megkeresztelt ember, akit emberi hagyományból, valamilyen emberek által felállított vallásba keresztelték.

1 korintus 7:39 ...házasságot kössön, akivel akar, de csak olyan valakivel, aki az Úr követője.+

2018. ápr. 15. 21:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:
19%
Nyílván nincs megtiltva, de a felemás iga sosem jó. Ha komolyan veszitek a vallásotok gyakorlását abból könnyen ellentétek alakulhatnak ki, mivel külön hiten vagytok. Nem jó ha a test egyik fele meghasonlik a másik felével.
2018. ápr. 15. 22:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 anonim ***** válasza:
76%

Úgy általánosságban elmondható, ha két ember együtt él, a súrlódások az intelligenciától és a nézetazonosságok mértékétől függenek.

Ha feltételezzük, hogy jó átlagos intelligenciákról van szó, akkor az a kérdés, képesek-e tolerálta a hivatkozott vallási különbségeket. Ha nem, abból baj lesz. Előbb utóbb. Ha ige, akkor nincs miről beszélni.

Alacsony intelligenciánál viszont a súrlódás várható elég hamar. Nem kell hozzá vallási különbség.

2018. ápr. 15. 23:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:

Szia!


Az attól függ, hogy mit értesz a bűn fogalma alatt. Pál apostol világosan fogalmaz: "Ne legyetek hitetlenekkel felemás igában; mert mi szövetsége van igazságnak és hamisságnak? vagy mi közössége a világosságnak a sötétséggel?" (2Kor 6,14)


Engem azért érdekelne a kérdés alatti megjegyzésed: "Pl adventista de mélyen akármi katolikus" - kifejtenéd, hogy ezt hogyan érted?


Üdv. Péter

2018. ápr. 16. 12:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:
100%

Nem bűn, csak nehezebb az együttélés. Különösen, ha a gyerekek vallási neveléséről van szó.

Erős hitű adventista és katolikus elég nehezen élhet együtt házasságban.

2018. ápr. 16. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
56%

Nem bűn!!!

A nézeteltéréseket kell rendezni és helyrerakni! Az akadályokat elgörgetni! Nem vallásosnak kell lenni és a dogmákat követni bigott módon, hanem szeretni kell feltétel nélkül!


Jn.13,34. Új parancsolatot adok néktek, hogy egymást szeressétek; a mint én szerettelek titeket, úgy szeressétek ti is egymást.

Jn.15,12. Ez az én parancsolatom, hogy szeressétek egymást, a miképen én szerettelek titeket.

1Tim.1,5. A parancsolatnak vége pedig a tiszta szívből, jó lelkiismeretből és igaz hitből való szeretet:

Rm.13,8. Senkinek semmivel ne tartozzatok, hanem csak azzal, hogy egymást szeressétek; mert a ki szereti a felebarátját, a törvényt betöltötte.

Rm.13,10. A szeretet nem illeti gonoszszal a felebarátot. Annakokáért a törvénynek betöltése a szeretet.

Mat.22,

35.És megkérdé őt közülök egy törvénytudó, kisértvén őt, és mondván:

36.Mester, melyik a nagy parancsolat a törvényben?

37.Jézus pedig monda néki: Szeresd az Urat, a te Istenedet teljes szívedből, teljes lelkedből és teljes elmédből.

38.Ez az első és nagy parancsolat.

39.A második pedig hasonlatos ehhez: Szeresd felebarátodat, mint magadat.

40.E két parancsolattól függ az egész törvény és a próféták.

2018. ápr. 19. 09:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Én nem vagyok hívő, így azt nem fogom megmondani, hogy bűn-e vagy sem, de azt leírom, hogy nem egy egyszerű dolog egy vallásos és egy nem vallásos ember együttléte.
2018. ápr. 19. 16:59
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!