Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Önsanyargatással lerövidíthető...

Önsanyargatással lerövidíthető a Tisztítótűzben töltött idő, valamint fel lehet ajánlani a saját szenvedésedet fizetségként, hogy egy másik ember kevesebb időt töltsön a Tisztítótűzben?

Figyelt kérdés
Azt hallottam, hogy hogyha sanyargatod magadat (pl. ciliciumot hordasz, megkorbácsolod magad, éhezteted magad) azzal lerövidíted az időt amit a halál után a Purgatóriumban fogsz tölteni. Azonban ez a felgyülemlett szenvedés egy afféle "lelki pénznem", amit beválthatsz arra, hogy pl. a halott Nagyapád hamarabb kikerüljön a Purgatóriumból.

2018. ápr. 13. 14:47
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
48%
Senki sem válthatja meg atyjafiát, nem adhat érte váltságdíjat Istennek.(49. Zsolt. 8)
2018. ápr. 13. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
75%

"Azt hallottam, hogy hogyha sanyargatod magadat (pl. ciliciumot hordasz, megkorbácsolod magad, éhezteted magad) azzal lerövidíted az időt amit a halál után a Purgatóriumban fogsz tölteni."

Kíváncsi vagyok, azt melyik írásszöveg támasztja alá...

2018. ápr. 13. 14:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
59%

Milyen szomorú olvasni, hogy miket gondolnak Istenről.

Isten nevének és személyének meggyalázása.

Ami kétségbe vonja a hatalmának igazságosságának, irgalmának, és szeretetének, összhangban való működését.


Az ember földi eredetű, ebben a formájában vétkezett, és ez alapján emberként kap "büntetést" is.

Isten határozott kijelentése, hogy a bűnért halál jár, ami visszatérés oda, ahonnan vétetett.


Ha tovább éltetné az emberi bűn után más formában, és emberi bűnéért más életformában lenne megbüntetve, akkor az nincs egyenes arányban semmivel, ami igazságos, és irgalmas lenne.

A halál a büntetés, de ha valaki tovább él, más formában, akkor hol a büntetése?

Ezek szerint Isten hazudik, és Sátánnak lenne igaza?


(1Mózes 3:4) 4 A kígyó erre ezt mondta az asszonynak: „Bizony nem haltok meg.

2018. ápr. 13. 15:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
39%

Imádat, szenvedésedet, sőt böjtödet felajánlhatod, hogy valamelyik lélek szenvedése lerövidüljön. Azt a lelket Isten választja ki, nem az ember. A katolikus egyház böjti időszakai is alapvetően erre vannak felajánlva.


Az önsanyargatás nem biztos, hogy megfelel Istennek. Voltak emberek, akik megkérték Istent, hogy hadd szenvedjenek a halottakért, és Isten küldött nekik betegséget, amibe bele is haltak. Az egyház szentté avatott többet is közülük. De nagyon sok szenvedéssel jár ez a fajta szenvedés. Csak figyelmeztetlek.

2018. ápr. 13. 16:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
14%

Sokkal inkább egy rossz karmát csinálsz vele. Értelmetlen.


Azért születünk és az a feladatunk, hogy megszűntessük vagy legalább csökkentsük a szenvedését minden lénynek. Saját magunkat is beleértve.


Önsanyar helyett inkább tedd fel a kérdést, ki vagyok? Ki lát, hall, érez az érzékszerveimmel? Mi a dolgom?

Tiszta tudattal szemléld a világot, ne dualistán. Ne jóban és rosszban gondolkodj, hanem a dolgokat annak lásd, amik és amilyenek valójukban. Semmivel nem lesz előrébb senki és semmi az önsanyargatástól. Abból az energiából inkább teremts szenvedés csökkentést.

2018. ápr. 13. 16:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
81%
Kaphatsz teljes búcsút korbácsolás nélkül is, akkor minek korbácsolnád magad? Jézus böjtölt és javasolta is a böjtöt, tehát az mindenbizonnyal hasznos és üdvös dolog. Ahogy a bőjtöt, úgy az alázattal viselt szenvedéseidet is felajánhatod Istennek, de a szenvedéseket ne te okozd magadnak!
2018. ápr. 13. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 követ62 ***** válasza:
21%

Jézus áldozata, szenvedése, a bűnért való fizetsége egyszer és mindenkorra tökéletes áldozat, felajánlás MINDEN EMBERNEK.

Nekünk NEM KELL TENNÜNK ilyen téren semmit.

Ha viszont megértjük és értékeljük ezt a hatalmas áldozatot, nemtudjuk a szervezetünket vissza tartani és a hálánkat nem kimutatni. Ami nem áll másból, mint hogy engedelmes gyermekek vagyunk.


És MOST KELL, mert NEM LÉTEZIK a purgatorium!

Ez hamis remény azoknak akik itt és most nemakarnak megváltozni.

Kb olyan mint amikor Ausvicban azt mondták az embereknek mennek fürdeni és kőzeben az gamázkamra volt.


Könyörgöm értsétek meg! Senkit nem bántani akarok. Hanem szeretném, ha nem önként és dalolva rohanna a "szakadékba" mondván majd metart valami.

Mindenkinek a HALÁLAKOR dől el az örök sorsa.

2018. ápr. 13. 17:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 KZitus ***** válasza:
31%

Szia


Szomorúan olvasom a kérdésedet, mert jól rád ijjesztettek!

Teljesen tévtanírás az Istenről, hogy ő bárkit is örökké kínozna a halál után! :-(

Ő odaata a Fiát érted, hogy neked lehetőséged legyen örökké élni itt a földön, hiszen a gyönyörű földünket nekünk embereknek alkotta meg.

"Mert Isten annyira szerette a világot, hogy az egyszülött Fiát adta, hogy aki hisz benne, ne pusztuljon el, hanem örök élete legyen." János 3:16

Ezt hogyan tudod összeegyeztetni a kérdésedben felvetett szörnyűséggel??


Jeremiás 29:11

»Mert én jól tudom, hogy mi a szándékom veletek – ez Jehova kijelentése. – Azt akarom, hogy békében legyetek, és ne érjen csapás benneteket. Jövőt és reménységet akarok adni nektek."


Jövőt és remény ígér azoknak, akik szándéka szerint élnek. Nem purgatóriumot, és tisztítótüzet ígér, az embernek :-(

2018. ápr. 13. 18:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
9%

5ös vagyok, a durván lepontozott.


Gratulálok a lepontozóimnak, remélem erre mégnagyobb lepontozás lesz a reakciótok. Kár hogy nincs mínusz pont.


Szóval ti, lepontozók pont a megvilágosodás felé vezető utat tagadjátok meg magatoktól


Ellene vagytok annak, hogy az ember és minden lény szenvedését csökkentsük, hogy tisztán lássunk.


Meglepődtem, de már értem, hogy kik vesznek körül.

2018. ápr. 13. 18:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
72%

Kérdető, te valahol nagyon eltévedtél.

Isten nem élvezi a te szenvedéseidet!

Abban pedig ő dönt, hogy kivel mi lesz. Kérni persze lehet tőle, imában - de ezért nem kell felajánlani semmit, és Ő DÖNT!

Ja, és saját magadról sem dönthetsz így. Élj úgy, hogy méltó legyél az ő szemében. Ez nem a sanyargatást jelenti!

2018. ápr. 13. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!