Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Keresztények! (Főleg katolikus...

Keresztények! (Főleg katolikusok! ) Csak én érzem úgy, hogy a hitélet tekintetében mindenki a kormánypárt kapcarongyává vált?

Figyelt kérdés
Egy 777-es kommentfalon már lassan nem lehet találni senkit, aki nem Fideszes. Nem tudok senkivel se beszélni, templomba se járok már. Az atyának nem tudom a nézeteit, de a felekezetnek nagyon ki van mosva az agya. Más is érez így?

2018. ápr. 16. 14:58
1 2
 11/15 anonim ***** válasza:
100%

Katolikus vagyok és nem fideszes. Sajnos a kormány tényleg sokszor megpróbálja felhasználni a különböző felekezeteket, így a katolikus Egyházat is, hogy minél nagyobb előnyt csiholjon magának. Ettől függetlenül a hitéletben nem nagyon kerül elő a téma, ha nagy ritkán igen, akkor is pártok említése nélkül


Templomba pedig azért járunk, hogy közösségben legyünk Krisztussal, nem trécspartnereket keresni. Ha te politikai okokból hanyagolod Krisztust, akkor elsődlegesen veled van a probléma.

2018. ápr. 16. 18:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/15 anonim ***** válasza:
100%

én úgy látom hogy nagyon sokan vannak akik nem fideszesek, vagy ha azok akkor is sokkal korrektebbek mint az átlag kommentelő, mint mindenhol máshol is sajnos a 777 falán is a legerőszakosabb emberek a legaktívabbak, de szerintem sok emberben uralkodik még a gondolat hogy a szószék nem arra való hogy pártpolitikai kampánybeszédet mondajanak róla és a kereszt nem arra való hogy egy pártzászló alsó sarkába illesszék, és akik ezt felmondták pont azok az emberek akikről írsz is


és még egy személyes tapasztalat: akik olyan igazi mellverő "keresztény konzervatívok" az esetek mintegy 80%-ában szinte egyáltalán nem járnak templomba, nem sokat tudnak a kereszténységről stb, és a maradék 20% sem mind csupa elhivatott

2018. ápr. 16. 22:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/15 anonim ***** válasza:
25%

Milyen párt az a KDNP? Akinek a vezetője, Semjén Zsolt hobbiból állatokat öl?

Ez lenne a kereszténység? Jézus erről prédikált volna?

Valahogy én mást olvastam a Bibliában!

2018. ápr. 17. 00:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/15 anonim ***** válasza:
33%
Egy keresztény nem politikai pártokat támogat, hanem az evangélium ügyét szolgálja. Ám amikor arról kell dönteni, hogy az antikrisztusi Európai Egyesült Államok elődjét, az EU-t támogatja-e, a szintén antikrisztusi globalizmussal együtt, hogy nagyobb teret ad-e a homoszexuális lobbinak, beengedi-e az országba a gender-ideológiát, illetve hozzájárul-e ahhoz, hogy az országba erőszakosan betelepítsék a náluk feleslegessé vált migránsokat, akiket pedig ők engedtek be magukhoz, akkor egy keresztény azt fogja latolgatni, hogy melyik szolgálja jobban az evangélium ügyét: az EU, ahol mindenki azt tehet, amit akar, csak a zsidók és a keresztények nem, mindenki méltóságát figyelembe veszik, csak a zsidókét és a keresztényekét nem, vagy az Orbán kormány, amelyik felvállalta a kereszténység és a családok védelmét, és nem akar közveszélyes embereket az országba engedni? Miért nem vállalták fel ezeket a célokat az ellenzékiek? Miért kéne támogatni olyanokat, akik együtt szoktak vonulni a Budapest Pride-on a mögöttük ízetlenkedő szodomaiakkal, amitől még tizennyolc éven felülieknek sem tanácsos abba az irányba nézniük? Miért kéne támogatni olyanokat, akik nem képesek a politikai érdekeik fölé emelni az ország érdekeit, például azt, hogy ne telepítsenek be erőszakkal olyanokat, akiket nem szándékozunk befogadni?
2018. ápr. 17. 06:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/15 anonim ***** válasza:
Sajnos nagyon gyakran érzem én is ezt érzem. Azt gondolom, hogy sokan csak megszokásból huppannak le vasárnaponként a templompadba, de valójában a mindennapi életük során meg teljesen más módon cselekszenek, akár a politikai vélemény nyilvánítás kapcsán, mint ami egy olyan embertől elvárható lenne aki olvassa, a Szentírást. Miért nem gondolkodik el mindenki azon, mielőtt elkezdene gyűlölködni, hogy talán a másik embert is azért teremtette meg az Úr, mert azt a másik embert is fontosnak tartja, vele is terve van itt a földi életben, és éppen ezért, hogyan jövünk mi ahhoz, hogy elvitassuk tőle a jogot arra akár, hogy éljen...szóval azért szerintem egy bölcs keresztény, igyekszik minél több mindent megismerni, és így kialakítani egy véleményt, meggyőződésem, hogy az Evangélium szellemiségét megértve megtalálhatná mindenki az utat arra, hogy higgadtan, beszélgessenek közéleti kérdésekről. sajnos ezt én sem tapasztalom nagyon gyakran. Ennek ellenére alap, hogy elmegyek a templomba, az Egyház mi mindannyian vagyunk, az elszakadás, az elmenekülés szerintem nem megoldás, inkább érdemes mégiscsak beszélni, esetleg máshonnan közelíteni a kérdéshez, a jézusi tanítást rávonatkoztatni konkrét kérdésekre, amik ma aktuálisak, és erre választ keresni.
2018. ápr. 30. 17:09
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!