Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Érvelj a katolikus, sátánista...

Érvelj a katolikus, sátánista vallás ellen és mellett?

Figyelt kérdés
Érvelj miért 'jó dolog' miért nem! /komolyan gondoltam..aki csak elviccelné az tekerjen tovább/

2018. ápr. 17. 22:47
1 2 3 4 5 6
 11/52 anonim ***** válasza:
33%

Csatlakozom a 10-es válaszolóhoz.


Ha felismerem, hogy az az imádat, amiben vagyok, nem felel meg a leírásoknak, akkor nem támogatom tovább, hanem megkeresem azt a helyes imádatot gyakorló embereket, Isten népét, akik valóban nem csak szavakkal de tettekkel is követik Jézust.

2018. ápr. 18. 09:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/52 anonim ***** válasza:
65%
Jézusom,mi van itt! Én nem vagyok katolikus,de anyósomék igen és nem úgy vettem észre,hogy ők "igazán buták" lennének. Most látom amúgy,ahogy a tanúk megvillantották azt a büdös nagy szeretetet amiről annyit prédikálnak,meglátják egy kérdésben azt a szót,hogy "katolikus" és egyből jönnek habzó szájjal,fogcsattogtatva. De nem csak ők,hanem itt bárki,aki ennyire leköpi őket,azért tisztában vagytok vele,hogy emberekről,egyénekről beszéltek? Mellesleg nem kevésről. Nem mindenki egyforma ám ott sem,nem lehet ennyire un block beszélni róluk. Szóval az egyházhoz tartozással az anyósomék támogatják a háborúkat? Jó tudni,hogy 2 gyilkossal élek együtt,köszi,hogy szóltatok! Eszem megáll komolyan...
2018. ápr. 18. 09:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/52 anonim ***** válasza:
26%

Sátánista vallás:


Vegyük alapul, hogy már magában a nevében is Isten ellenségének a személye van imádatra méltatva.

Ezen személy miatt került az emberiség abba az iszonyatos siralmas helyzetbe, állapotba, amiben most vagyunk.

Már a gondolat is taszító, hogy támogassam ezt az egyént, bármilyen formában, vagy gondolatban is.


Olvasva az első ember butaságát, látható, hogy Sátán sokat ígér, keveset ad, és végül azt is elveszi amid nincs.

Mert hát gondolj bele. Sátán élete is az alkotója kezében van, hogyan ígérhet feljebb bárkinek is.


Persze ahogy ismerjük, képes hatalmas szemfényt vesztő dolgokat megadni, annak a célnak érdekében, hogy mellé állj, hiszen ennek a világnak jelenleg, Ő az uralkodója.


De az örök élet kilátása Isten vezetése alatt sokkal tovább fog tartani, mint Sátán uralkodása, és ott több mindenre is lesz lehetőség.

2018. ápr. 18. 09:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/52 anonim ***** válasza:
25%

Kedves Merete.


A jelző, amit emberekre használsz, nem fedi a valóságot.

S nem csattogtatom a fogaimat.

A szeretet pedig abban nyilvánul meg, hogy az ember figyelmezteti a társát a veszélyekre, és nem azért mert nagyobbnak, vagy különbnek véli önmagát.

Haszontalan szolgák vagyunk, akik csak azt tettük, ami a kötelességünk.


Ne felejtsd el, hogy Jézus azt mondta, hogy aki nincs mellettem, az ellenem van. Péter hiába ismerte el Jézust, máris ellene volt amikor emberi gyengeségből, de megtagadta a megváltóját.

Az alázatnak, nagy szerepe van, hogy elismerje valaki hogy tévedett. Gondolj Nikodémusra, aki az éj leple alatt ment Jézushoz, mert felismerte, hogy ott az igazság, és nem a Zsidó farizeusok által felállított vallásban. Pedig nem "kis" ember volt, hiszen amellett, hogy Farizeus volt, még a Zsidó /vallási/Bíróság 70 tagjának is az egyike is.


ezenkívül felhívom a figyelmedet, hogy Jézus amikor kimondta Jeruzsálem felett az ítéletet, ha nem is támogatták a zsidó vezetőket, vagy azt a vallási vezetést de Jézusra sem hallgattak, ugyan azt a büntetést aratták le. Nem mentek a hegyekbe, így ott pusztultak.


ENNEK FÉNYÉBEN: ettől függetlenül, senki nem gondolta, vagy mondta, hogy a Kedves szüleid gyilkosok. Ezt már Te tetted hozzá, amivel a felháborodásodat szeretnéd nagyobb hangsúlyra fektetni.

2018. ápr. 18. 09:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/52 KZitus ***** válasza:
31%

9-es hszóló


Próbáld meg a véleményedet Isten szemszögéből nézni:

"És miért rögtön magának a katolikus egyháznak és az egész katolikus közösségnek a felelõssége ha egy vagy több katolikus ember bûnt követ el?" - biztosan hallottál már közösségi bűnről. Ha egy olyan közösséghez tartozunk, amelyiket vérbűn terhel, hogyan maradhatunk mi tiszták? Pál ezt írta erről:

"Mert mi közössége van az igazságosságnak és a törvénytelenségnek? Vagy mi részessége van a világosságnak a sötétséggel? Továbbá miféle összhang van Krisztus és Beliál között? Vagy mi része van a hithűnek a nem hívővel?... Mert mi egy élő Isten temploma+ vagyunk; mint ahogy az Isten mondta: „Közöttük fogok lakozni, és közöttük fogok járni, és Istenük leszek, és ők népem lesznek.” »Így tehát jöjjetek ki közülük, és különítsétek el magatokat — ezt mondja Jehova —, és ne érintsétek többé a tisztátalant«”; „»és én befogadlak titeket«”. „»És én atya leszek nektek, ti pedig fiak és leányok lesztek nekem« — ezt mondja Jehova, a Mindenható.” 2Kor. 6:14-18


"Mi köze van a katolikus egyháznak a két világháború kirobbanásához?" - a kirobbanásához nem tudom, De azt sajnos igen, hogy az összes a háborúben résztvevő ország fegyvereit megáldotta, ami azt is jelenti, hogy a német katolikus katona fegyver ésaz orosz katolikus fegyvere is meg lettáldva, hogy öljék meg egymást, egy felekezeten belül! Tudod mit mondott Krisztus erre? "Jézus tudta, mit gondolnak, ezért ezt mondta nekik: „Minden királyság, amelyben ellentét támad, el fog pusztulni, és egyetlen város vagy család sem fog fennmaradni, amelyben ellentét van." Máté 12:25,26

Sátán királysága meghasonlik önmagával, az egyik rész megtámadja a másikat, és Sátán nem lesz képes megakadályozni ezt


"A te logikádból kiindulva akármelyik felekezetet vagy vallást lehetne pocskondiázni amelyik jelen volt a harcoló felek katonái között." - nem kedves :-), Jehova tanúi nem voltak közötük. Sőt sokan azért haltak meg közülük, mert nem fogtak fegyvert senkire.

2018. ápr. 18. 10:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/52 anonim ***** válasza:
66%

Azért durva, ami itt megy.

Kíváncsi lennék, hogy a kommentelők mennyire ismerik a katolikus teológiát, és hogy egyáltalán a Katekizmus volt-e már a kezükben (hogy valami hosszabb dogmatikai, morálteológiai vagy apologetikai művet ne is említsek)... A kérdésben azt írta a kérdező, hogy "érvelj".. Ennek ellenére csak szapulást láttam, érveket nem.

Az "egyháztörténész" kollégával is szívesen beszélgetnék, hogy ezt a több millió halottat milyen forrásokra alapozza. Mert pár éve végeztem történelemszakon és ilyet nem tanultam. De lehet, hogy én vagyok már elavult és azóta a levéltárak porából kikerült valami megdönthetetlen forrás erről. Szóval a számháború helyett várnám az alátámasztást. :))


A katolicizmus mellett azzal érvelnék, hogy Isten Jézusban kinyilatkoztatta önmagát a világnak. Érdemes Jézus tanítása szerint élni, mert igazából az embernek ez a küldetése. Az Egyházban, az Eucharisztiában Jézus köztünk van, mindennap. Hogy miért jó az Egyház tagjának lenni? Ezért. Mert Jézussal vagyunk közösségben, vele találkozhatunk.


A sátánizmusból a LaVey-féle irányzat után olvastam. Igazából nincs egy kiforrott filozófiája, így nehéz róla bármit is írni.

2018. ápr. 18. 10:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/52 követ62 ***** válasza:
45%

Kedves #13.

Már megszóltak, hogy ne irjak nagybetűkkel, mert akkor kiabálok (bár én csak hangsúlyozásnak számon).

Valószínű nem vetted észre, de leírtam TISTELET A KIVÉTELNEK!

Jelen esetben az anyósodéknak.


Viszont mindenkinek kötelessége utána járni dolgoknak.


A keresztények hangsúlyozzák, hogy KERESZTÉNYEK. Az az Krisztusiak?

De azt már nem vizsgálják meg hogyan élt, beszélt, mutatott példát Jézus. Milyen volt a mindennapjai, ahogy önzetlenül másokért élt.

És főleg nem követik CSAK AZT AMIT AZ EGYHÁZUK diktál.

2018. ápr. 18. 10:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/52 anonim ***** válasza:
72%

"

Kedves Merete.


A jelző, amit emberekre használsz, nem fedi a valóságot.

S nem csattogtatom a fogaimat. "


Hát ezaz,épp erről szólt a kommentem. Az már nem zavar ennyire,hogy ti itt legtöbben katolikus EMBEREKRE milyen jelzőket használtatok? Volt,aki instant legyilkosozta őket,ez már nem baj,ugye? Te meg már azon is fennakadsz,hogy azt írtam,hogy csattogtatod a fogaidat. Gondolj bele,ha téged ez ennyire sért,akkor szerinted a másik embernek hogy esik,amikor sokkal durvább jelzőkkel illetik őket? Őket szerinted nem bántja? Én is azt mondom,hogy a jelző,amit emberekre használsz,nem fedi a valóságot,teljesen egyetértek,pont emiatt szólaltam fel. De hát ugye amit szabad Jupiternek...

2018. ápr. 18. 11:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/52 anonim ***** válasza:
31%

A katekizmus, teljesen messze áll attól, amit Isten szava oktat tanít.

Olyan ez, mint a Farizeusok szöveggyűjteménye, amit az írások mellett készítettek. S a végén már ezekre a rabbinikus szájhagyományokra építették a vallási vezetést, mint Isten írott szavára.

Jézus nem véletlen mondta, hogy "hallottátok, hogy megmondatott"

ezzel arra mutatott rá, hogy egy emberi mondáson alapulnak némely törvények.

Más esetben azt mondta, hogy "meg van írva"

Nos ez a helyes. Miért? Jézus ezt válaszolta:


(Máté 15:9) 9 Hiába imádnak engem, mert emberek parancsait tanítják tanokként.«”


Ahogy azt előttem valaki írta, utána kell keresni, hogy mi a helyes. Ez időt, erőfeszítést, és alázatot követel.

Nikodémus is ismerte az írásokat. S rájött hogy rossz úton halad. Ő nem csatlakozott azokhoz, akik "magas beosztású vallásos vezetők" lévén, felülírhatják Isten szavát.

2018. ápr. 18. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/52 anonim ***** válasza:
31%

"És miért rögtön magának a katolikus egyháznak és az egész katolikus közösségnek a felelõssége ha egy vagy több katolikus ember bûnt követ el?"


Tisztelt kilences válaszoló! Egy adott vallás hívei jobbára azt cselekszik, amit az a vallásszervezet tanít nekik (tudod itt nem arról van szó, hogy néhányan megtévedtek, megbotlottak és tyúkot loptak a szomszédban). Természetesen minden egyes szervezet estében alapvetően így működik, és tudod miért? Mert létezik és könyörtelenül kikerülhetetlen az ok/okozat szigorú törvénye! Tisztában vagyok vele, hogy sokan nagyon szeretnék, ha nem lenne, ha nem kéne szembenézni azzal, amit tettek, vagy aminek a következményét ma is érezzük. De ezt nem kerülhetjük ki.


Amikor leírjuk a nyilvánvaló történelmi tényeket a legnagyobb szektáról a földön (gyengébbek kedvéért katolikus egyháznak hívják - melynek azelőtt sokunk tagja volt), a válaszolók ugyanezt az értetlenséget mutatják, vagyis tagadják még a nyilvánvalót is, mentegetve a mundér becsületét, maguknak sem beismerve, hogy bizony a Biblia szava az, mely elsősorban elítéli és igazán helyreteszi ezt a kérdést. Sokaknak könnyebb tagadni és a valóságot is kiforgatni, hiszen a díszes liturgiák és csilivili szertartások, a külsőségek egyháza még ma is legitimitást élvez a világ nagy részén. Hogyan lehet rá bármi rosszat mondani, ez felháborító! :-)

2018. ápr. 18. 11:55
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4 5 6

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!