Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a véleményetek arról, hogy...

Mi a véleményetek arról, hogy a Katolikus Egyház egyre nagyobb hangsúlyt fektet a Búcsúcédulákra és az Ördögűzésre?

Figyelt kérdés

Ferenc Pápa már pár éve azt hangsúlyozza, hogy a Sátán egy személy, az emberek között viszályt keltő és azokat szétdobáló "Diabolos", ezért fontos felismerni az Ördögöt és azellen ördögűzéssel harcolni. Egyre több ördögűző papot képez ki a Vatikán, pl. sajnálattal vette észre, hogy Magyarországon csak egy van, és ide is többet akar küldeni, ahogy Svájcba is. Egy svájci pap nemrég nyilatkozta, hogy repülőn utazott Rómából Zürichbe, és mögötte két leszbikus nő ült. Érezte, hogy ők valójában Succubus-ok, démoni lények, akiket a Sátán küldött, és őt is próbálták szexuális bujasággal eltéríteni az igaz úttól.


A Búcsúcédulák is újra teret nyernek az Egyházban. Bár már nem lehet pénzért megváltani őket, mint a középkorban, de ha belájkolod az egyház post-jait a Twitteren, ahogy egyházi személyeket pl. a Pápát is, és pl. egy pap felügyelete alatt megmászod a Spanyol Lépcsőt Rómában, miközben megfelelő időközönként letérdelve könyörögsz az Úrnak és dícséred Máriát, azzal lerövidíted az időt, amit majd a Purgatóriumban kell töltened halálod után.



2018. ápr. 18. 20:35
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
84%
Engem csak az érdekel, hogy ezeket honnan veszed? :D
2018. ápr. 18. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
67%
Tovabbra is kérem a hivatalos forrást arra, hogy a pápa twitter posztjainak lájkolásával mehetsz a mennybe, illetve az állítólagos svájci pap nyilatkozatát is szeretném látni. Amíg ezeket nem tudod bizonyítani, addig csak rágalmazol és gyűlöletet keltesz.
2018. ápr. 18. 21:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
23%

"katolicizmus mindig is hitt az ördögben."


Eggyel kevesebb ok arra, hogy egy spiritualitást és istent kereső ember katolikussá váljon. Az egyre ezoterikusabb tanokkal csak magatok alatt vágjátok a fát, lassan a Harry Potter-ben is érdemesebb lesz hinni...

2018. ápr. 18. 22:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
76%
#13, a Biblia egyértelműen ír a Sátánról. Nem csak a katolikusok hiszik az ő létezesét, hanem a protestánsok is. Kérdezz csak meg egy reformátust erről. Szerintük is van Sátán.
2018. ápr. 18. 22:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
75%

Érdekes témának tartom. A búcsúcédulák hülyeségek, és szerintem nem igaz hogy van ilyen, de az ördögűzés szerintem eléggé elhanyagolt téma, amit nem baj ha felkapnak.

Egy szerintem hasonló téma a csodálatos gyógyítások. Hogy lehet hogy ma nem történik ilyen, mikor a történelemből és Bibliából számos példa van? Persze nem szabad hogy ezen függjön valakinak a hite, ("Boldogok akik nem látnak de mégis hisznek") de azért szerintem eléggé elhanyagolt téma.

2018. ápr. 18. 22:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
100%
Ember, elárulnád nekem, honnan szedsz ennyi hülyeséget? Ha valami drog, légyszi, tájékoztass, attól jól érezni akarom magam és nem meghülyülni.
2018. ápr. 19. 01:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
100%

Most voltam gyónni húsvét előtt, de nem kaptam cédulát. Akkor most érvénytelen volt...?? :D


Viccet félretéve: a búcsúk feltételei nem sokat változtak. Bővebben itt: [link]

Illetve kiegészítésképpen ajánlom a kedves nem katolikus testvérek figyelmébe is VI. Pál Indulgentiarum doctrina kezdetű apostoli konstitúcióját a búcsúkról. Szerintem ez legyen kiindulás, még mielőtt fals információk terjednének el.

2018. ápr. 19. 11:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
76%

Ördögűzés: Igenis szükséges, mert az ördög nem alszik, és nem is tétlen. Ne legyen tétlen Isten egyháza sem!


Búcsúcédulák: A középkorban úgy volt, hogy fizettél, aztán bűneid megbocsátattak. Ma bejelentkezel egy zarándoklatra, elmész, eltöltesz néhány napot, majd hazajössz új emberként.

2018. ápr. 19. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!