Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ezt hogy magyarázzátok? Egy...

Ezt hogy magyarázzátok? Egy katolikus illető szerint katolikusként jóval nagyobb esélyem lenne az üdvösségre.

Figyelt kérdés

Én egész életemben nagyjából olyan teológiát hallottam, hogy csak Isten kegyelmén múlik az üdvösség, és aki bűnbánattal Krisztus felé fordul és bízik benne, annak helye van a Mennyországban. (Református vagyok)


Innentől kezdve számomra értelmezhetetlen az esélyszámolgatás, hiszen vagy Krisztussal élsz, vagy nélküle.


Jogosan jöhetne egy olyan válasz is, hogy kérdezzem meg az adott illetőt. Egyelőre az a benyomásom, hogy inkább az érzelmekre épít, de mindenképp megkérdezem őt is...


2017. aug. 3. 21:12
1 2
 1/18 anonim ***** válasza:
67%

Azért állítja ezt, mert ha katolikus vagy, akkor ott van a bűnbocsánat és az Oltáriszentség szentsége is.

Valahogy úgy lenne, hogy aki halálos bűnben hal meg, az a pokolra kerül, de szerintem ennél irgalmasabb Isten, és ha van valaki, aki nem keresztelkedett meg, de egész életében a szeretet parancsa szerint élt, akkor nem a keresztségén fog múlni az üdvössége.

A barátod valószínű úgy érthette, hogy katolikusként nagyobb az esélyed, mert ha halálos bűnben is vétkezel, meggyónhatod, plusz minden szentmisén magadhoz veheted Krisztust.

De valóban értelmetlen az esélyszámolgatás, mert Isten nem aszerint ítél, ami mi emberek látunk, vagy vélünk.

2017. aug. 3. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/18 A kérdező kommentje:
Az én eddigi ismereteimmel továbbra is értelmezhetetlen, hogy Krisztus egyszeri áldozata miért nem volt megfelelő elégtétel az összes bűnömért. Tehát hogy hogy jön ide az oltáriszentség, meg hogy mégis bűnben halnék meg, mert mégse mosta el a bűneimet Krisztus vére... De végül is nem az volt a kérdés nem az volt hogy győzzük meg egymást, hanem hogy magyarázzátok el. Köszönöm a választ!
2017. aug. 3. 21:28
 3/18 anonim ***** válasza:
78%

Nem. Nincs olyan egyház amely által üdvösséget nyerhetnél!

Egyedül csak Jézus Krisztus által.

Ap.Csak.4:12.

"És nincsen senkiben másban üdvösség, mert nem is adatott emberek között az ég alatt más név, mely által kellene nekünk megtartatnunk."

Olvasd a Bibliát, imádkozz és igyekezz másokkal sok jót tenni. Akkor nagyon nem ronthatod el.

2017. aug. 3. 21:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/18 anonim ***** válasza:
29%

"Krisztus egyszeri áldozata"


Az Oltáriszentség Krisztus egyszeri áldozatának jelenvalóvá tétele. Nem egy új áldozat.


"miért nem volt megfelelő elégtétel az összes bűnömért." "hogy mégis bűnben halnék meg, mert mégse mosta el a bűneimet Krisztus vére"


Krisztus áldozata nem vette el bűneidet, de megadta a lehetőséget, hogy üdvözülj. Ha holnap kinyírsz valakit, nem mondhatod az isteni ítélőszék előtt, hogy "hé! Krisztus egyszer meghalt ezért a bűnért is!"


Minden elkövetett bűnödért szükség van kóülön bűnbocsánatra. Ez a Biblia alapján a gyónás. Amely lehet közösségi, lásd Jakab levelét, vagy lehet személyes, amikor az apostolok, majd püspökök, papok oldoznak fel, lásd Jn 20,23. A katolikusoknál a legelső századokban közösségi gyónás volt, később áttértek utóbbi módjára.


Más gyülekezetkben nincs igazi gyónás (mert nem valljátok meg bűnöket, csak elmondtok egy közösségi imát), ezért mondhatta ismerősöd amit mondott, még ha nem is jól fejezte ki magát.


Bár nem én vagyok ez az ismerősöd, de gondolhatott arra is, hogy Krisztus csak egy Egyházat alapított, ami szerinte a katolikus. A többi egyháznak, gyülekezetnek van alapítási ideje, személye, stb... például református vagy, tudjuk, hogy Kálvin alapította, azt is, hogy mikor.

A katolikus pedig tényleg a legkorábbi, Krisztus által alapított, hogy most az idők során mennyiben tért el a kijelölt úttól, az más kérdés. Például a reformáció is sok jogos követeléssel lépett fel 500 éve.

2017. aug. 3. 21:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/18 anonim ***** válasza:
72%
Más gyülekezetben Istennek vallja meg az ember a vétkeit. Hogy van bátorságod azt írni, hogy máshol nincs igazi gyónás?? Vagy embernek fontosabb nálatok? Jó, hát ahol mindenféle halott emberhez imádkoznak, ott nem is csodálom, hogy Isten háttérbe szorult.
2017. aug. 4. 06:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/18 anonim ***** válasza:
35%
Katolikus dogma az "Extra ecclesiam nulla salus", tehát hogy az Egyházon kívül nincs üdvösség. Ez azt jelenti, hogy nem üdvözít senkit önmagában a muszlim hit, a hindu hit, a zsidó hit (ettől függetlenül élhetnek ők is Istennek tetsző életet!), mert Jézus nélkül nincs üdvösség és ő most is az Egyházában van jelen, ami az ő Titokzatos Teste.
2017. aug. 4. 08:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/18 anonim ***** válasza:
48%

"Krisztus áldozata nem vette el bűneidet, de megadta a lehetőséget, hogy üdvözülj. Ha holnap kinyírsz valakit, nem mondhatod az isteni ítélőszék előtt, hogy "hé! Krisztus egyszer meghalt ezért a bűnért is!" "

Hát? Cselekedetekkel akarod az üdvösségedet kimunkálni? Akkor számolj azzal, hogy átok alá mész. És azt feltételezed, hogy megtérésed óta soha nem követtél el bűnt. Ez sem igaz


Zsidó

9,26 Mert különben sokszor kellett volna szenvednie a világ teremtetése óta; így pedig csak egyszer jelent meg az időknek végén, hogy áldozatával eltörölje a bűnt.


Ha holnap kinyírsz valakit, biztosan elmondhatod magadról, hogy meg vagy térve, ha ilyen vágyak vannak a szívedben?

A hívő nem a tízparancsolat cselekvése által üdvözül, hanem Jézus vére által. Jézus ereje által pedig megszentelődik

2017. aug. 4. 09:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/18 anonim ***** válasza:
26%

"Hogy van bátorságod azt írni, hogy máshol nincs igazi gyónás??"


Hohoho... nyugi.


Van?


Evangélikusokat nagyon jól ismerem, ott van közösségi gyónás, de nem vallják be a személyes bűeiket, csak egy közösségi imában felsorolják a lehetséges bűnöket. Ez annyiban tér el az ősegyház gyakorlatától, hogy ott a bűnös egyedül kiállt a közösség előtt és tételesen felsorolta bűneit. Nem érzel e kettő közt különbséget?


Másfelöl én hoztam két bibliai példát és módszert a bűnbocsánatra, ezt tőled picit hiányolom.


"Jó, hát ahol mindenféle halott emberhez imádkoznak..."

Na ez a különbség, szerintünk Krisztus feltámadt és többé már nem halott, hanem Isten jobbján ül.


"Cselekedetekkel akarod az üdvösségedet kimunkálni? Akkor számolj azzal, hogy átok alá mész."


Mi van?


"És azt feltételezed, hogy megtérésed óta soha nem követtél el bűnt."


He?


"Ha holnap kinyírsz valakit, biztosan elmondhatod magadról, hogy meg vagy térve"

Szerinted a megtért emberek nem követnek el bűnt? Gondolom te megtértnek tartod magad és azt hiszed, hogy nem vétkezel. Kissé elbizakodott vagy.

2017. aug. 4. 10:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/18 anonim ***** válasza:
76%

""Cselekedetekkel akarod az üdvösségedet kimunkálni? Akkor számolj azzal, hogy átok alá mész."


Mi van? "

Pál, Galata levele gondolom újdonság számodra. Több Bibliát kéne olvasnod, akkor nem beszélnél ennyi marhaságot


""És azt feltételezed, hogy megtérésed óta soha nem követtél el bűnt."

He? "

Ez kérdés volt, vagy mi? Lehetne ember módjára kommunikálni?


"Szerinted a megtért emberek nem követnek el bűnt?"

Szerintem elkövetnek, de szenvednek tőle. Jézus vére pedig elegendő bocsánat erre is, nem pedig az eretnek pap fülébe gyónás.

Viszont Te nem igazán lehetsz megtérve, ha gyilkos indulatok vannak a szívedben


"Gondolom te megtértnek tartod magad"

Igen


"és azt hiszed, hogy nem vétkezel." "

Ilyent nem írtam és nem hiszem


Kissé elbizakodott vagy."

Ezek szerint nem, csak te nem tudsz értelmezni két egyszerű mondatot:)

2017. aug. 4. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/18 anonim ***** válasza:
46%

"Szerinted a megtért emberek nem követnek el bűnt? Gondolom te megtértnek tartod magad és azt hiszed, hogy nem vétkezel."


Zseniális értelmezése ennek a mondatomnak:

"És azt feltételezed, hogy megtérésed óta soha nem követtél el bűnt. Ez sem igaz"

2017. aug. 4. 10:28
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!