Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Mi a különbség a baptista és...

Mi a különbség a baptista és a metodista vallások között?

Figyelt kérdés
Elsősorban nem történelmi, hanem hitbéli különbségek érdekelnének. Előre is köszönöm a válaszokat!

2018. ápr. 19. 10:06
 1/4 anonim ***** válasza:
100%

Nem áll messze a két irányzat egymástól. A metodistáknál létezik gyermekkeresztség (a baptistáknál nem), és a (Wesley-féle) főirány elfogadta Armenius tételeit, azaz nem vallják a predesztinációt és a "szentek kitartása" nevezetű hittételt.

A baptista irányzatok között viszont, ha jól tudom széles körben (bár nem teljes körben) jellemző a "szentek kitartása" nevű nézet, azaz hogy aki élete során egyszer megkapta az üdvösséget, az többé nem veszheti el, és élete elmúltával mindenképp üdvözül.

A baptisták továbbá általában hajlamosabbak a fundamentalista bibiliaértelmezésre és számottevőbb a gyülekezeteik függetlensége, a metodistáknál úgy tudom jelentősebb a központi irányítás.

Ezzel együtt sokban hasonlítanak. Véleményem szerint pl. ha csak belülről látja valaki a gyülekezetüket, de nem tud semmit, az az alkalom alapján nehezen tudná eltalálni, hogy most melyik egyházban járt a kettő közül.

2018. ápr. 19. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Tudtommal a methodisták az anglikánoktól szakadtak el, míg a baptista egy teljesen külön irányzat.
2018. ápr. 19. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim válasza:
1. válaszadó: Baptista vagyok nagyon régóta es rendszeresen járok Baptista imaházba ,de ilyen tanítást még sosem hallottam hogy "szentek kitartása" (hogy az üdvösséget nem lehetne elveszteni) pont hogy erről szól sok tanítás hogy bizony hogy el lehet ha nem élünk folyamatosan Istennek tetsző életet(Szolgálat a gyülekezetben és/vagy embereknek,igeolvasás,imádkozás,templomba járás..)
2022. dec. 28. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

#3

Mert magyar baptista felekezetbe jársz, akik inkább a történelmi protestáns irányzatokat követik teológiában, ellentétben az amerikai (és onnan elterjedt) baptistákkal, akik teológiájukban nagyon különböznek tőletek.

2022. dec. 28. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!