Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Szerintetek ez Isten szemében...

Szerintetek ez Isten szemében bűnnek számít?

Figyelt kérdés

Például ha egy koldus kér kölcsön apró pénzt de nem adsz neki belőle de lenne rá hatalmad mégse teszed meg és ehelyett inkább tovább állsz ez bűnnek számít ?

Előre is köszönöm szépen a válaszokat!


2018. ápr. 21. 10:11
 1/8 anonim ***** válasza:
30%
fogd fel úgy, isten tette koldussá, nem kell neked ebbe beleavatkozni :D
2018. ápr. 21. 10:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
100%
nem "kölcsön" kéri... Nagyon sok a koldus- a nagyvárosokban ha mész félórát gyalog, tízzel is találkozol. Adni kell a szerencsétleneknek - ezért szerintem az a megoldás, ha naponta egynek adsz, és kész, nem tudod ezt egymagad megoldani ezt, nem bűn. Ne legyen lelkiismeret-furdalásod, és nem kell eltúlozni sem. Hogy Isten szemében mi bűn, azt Ő tudja pontosan.
2018. ápr. 21. 10:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 anonim ***** válasza:

Hogy szerintem szerinte mi van azt nem tudom.


Lehetőséged lenne adni, ami nem olyan mintha hatalommal bírnál az élete felett. Nem arról kell döntened, hogy az az ember éhen hal aznap vagy sem. Ilyenkor általában mindenki mérlegel, mennyivel van nagyobb szüksége annak az embernek arra az összegre. De ez sem helyes hozzáállás. Úgy kellene élni, hogy ha valaki megkeres annyit, hogy ne nélkülözzön, a megmaradt összegből a közjót szolgálja, mit tudom én hogyan. Ez nálunk azért nincs így, mert akinek jelenleg több van, az nem biztos benne, hogy így is marad, vagyis befektet, tartalékol. Mindig. Ha nem magának, akkor a leendő ükunokának. Van is erre szó, harácsolásnak nevezik. Szerintem azt kell észre venni mikor esik valaki ebbe bele. Amikor már valakinek annyival több van, hogy egy másik egész embernek is elég lenne, és mégsem ad, az már fösvénység. Az meg ebben az esetben mindegy, hogy kinek mire adod, pont azért mert nem állsz senki felett a pénzed miatt és nem is ítélkezhetsz.

2018. ápr. 21. 11:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 szp72 ***** válasza:
100%

Az adakozás valóban krisztusi elvárás és parancs, de nincs egy kötelező, mindenki számára érvényes minimum, hanem csak alapelvek.


Az Ószövetségben például volt a tizedfizetés, ami nyilván nem a nagyon szegényeket kötelezte, hiszen többek között éppen miattuk volt ez elrendelve. (5MÓz 14,28-29)


"Aki kér, annak adj." (Mt 5,42) jézusi mondás nyilván nem teljesíthető szó szerint, lehetetlen, s nem is tanácsos mindenki kérését teljesíteni, hanem inkább csak az adakozó lelkületet akarja kihangsúlyozni.


Az adakozás parancsa minél tehetősebbek vagyunk érthetően annál inkább kötelez, továbbá Isten a jókedvű adakozót szereti (2Kor 9,7), tehát nem kell erőnkön felül adnunk, de ahogy növekszik bennünk az Isten iránti szeretet, úgy a segítő, az adakozó, és az áldozat vállalási képességünk is gyarapodik.


Én egyébként fizetem a tizedet, ennek jelentős része a közösségünk szegényebb tagjainak támogatására fordul. Továbbá vannak mindenféle célú országos gyűjtések, ezekre is általában adok. Volt hogy nagyobb összegeket is kölcsönöztem, de ezt ahogy nagyjából előre sejthető volt, sose kaptam vissza.


Én a legnagyobb lelki békével lépek át a koldusokon. Magyarországon, legalábbis itt Budapesten, ahol lakom számos hajléktalan segítő központ és ingyenes népkonyha létezik, ezt vegyék igénybe. Jelentéktelen összegeket néha azért mégis szoktam adni, ha egyébként nem sietek és nem kell nagyon kotorásznom.

2018. ápr. 21. 11:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

A világ összes pénze se lenne elég, ha minden koldusnak szeretnél adni. Illetve nem is biztos, hogy mindig jó helyre kerül a pénz, amit adsz. Felénk szokott járni egy kéregető, egy időben adtunk neki pénzt többször is, az első útja mindig cigiért és piáért vitte, pedig asszony volt. Ráadásul hazudott, mert gyógyszerre kérte. Biztos, hogy Isten szemében jól jártunk el azzal, hogy pént adtunk neki? Nem biztos, sőt... Egy idő után inkább csak élelmiszert adtunk neki.

Említettem, hogy nem jó helyre kerül. A koldulásra sajnos bűnözők is rátelepedtek, ezért lehet az odaadott pénz ezen bűnözők zsebét tömi.


Én is gyakran találkozom koldusokkal Budapesten járva, időnként szoktam egy kis pénzt adni, nem tudom helyesen teszem, vagy sem. Lehet jobb lenne, ha lenne nálad valami péksütemény, gyümölcs és azt adnád nekik, az biztos jó helyre kerül.


Továbbá vannak segélyszervezetek, akár világiak, akár egyháziak is, mint például a Karitász. Ezeken keresztül is támogathatod a őket, így biztos megfelelő helyre és megfelelő formába érkezik majd a segítség.

2018. ápr. 21. 11:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim ***** válasza:

Nem az számít bűnnek, ha nem adsz, és az sem számít erénynek, ha adsz. De csak akkor, ha nem vagy közömbös a koldussal szemben!!!

Igen is helyes az, ha szegényekkel szemben lelkiismeret furdalásunk van, mivel a szegények azért vannak, mert "elszedtek" tőlük valamilyen módon a gazdagok.


Az őskeresztényeknek volt egy nagyon jó mondásuk erre az esetre: "izzadjon meg a kezedben az alamizsna"!

Ugyan is nagyon fontos, hogy a koldusnak történő segítés, az valóban segítés legyen, ne pedig ártás.

pld. Ha egy koldusnak pénzt adsz, miközben az alkohol szag csak úgy bűzlik róla, akkor nem jó, ha pénzt adsz neki. Ez nem szeretet lenne, hanem ártanál neki, mivel az alkoholizmusát segítetted a pénzeddel.

Az a jó, ha úgy adsz, hogy "izzadjon meg a kezedben az alamizsna", és inkább olyanoknak adjál, akik "önhibájukon kívül" lettek szegények, koldusok!

Ezért, inkább gyűjtsd egy "borítékba" és azoknak add oda, akik valóban rászorulnak, és valóban nélkülöznek! pld. gyermekes családoknak, elesett időseknek, magatehetetlen embereknek.

2018. ápr. 21. 12:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 anonim ***** válasza:
100%
Ez a helyzet nem ilyen fekete-fehér,ugyanis a párommal már mi is jobban odafigyelünk erre,nevezetesen ha pénzt kér ételre,felajánlom neki,hogy menjünk el és veszek neki valamit,vagy ha épp van nálam,azt adom oda,ha nagyon tiltakozik,hogy márpedig neki pénz kell,akkor egyértelmű,hogy mire akarja költeni. Szóval nem muszáj egyből mindenkit fejbedobálni pénzzel,meg lehet ezt oldani másképp is.
2018. ápr. 21. 13:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
100%
És nyilván,ha kaját veszel neki,az is pénz,de nem kell rögtön 3 fogásos 4 csillagos éttermi vacsorára gondolni,mi egyszer anyámmal láttuk,hogy egy nő,akitől pénzt kértek,mert éhes a gyerek,egy zacskó kiflit adott nekik.
2018. ápr. 21. 13:50
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!