Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ki a közbenjárónk, Krisztus?

Ki a közbenjárónk, Krisztus?

Figyelt kérdés
Nagyon gyakran többek is hangoztatják a fórumon, hogy egy a közbenjárónk, egyedül Krisztus. Azonban egy érdekes dologra lettem figyelmes. Az atv-n néztem a 700-as klubbot, amiben Pat Robertsont kérték ugyan erre a feladatra. Most akkor Jézus mellett Robertson is közbenjárónk az Atyánál?

2018. ápr. 22. 11:32
 1/10 anonim ***** válasza:
100%

Van az a közbenjárás, amit Jézus tesz értünk az Atyánál. Az egy másféle közbenjárás, hogy mi imadkozunk egymásért. Nem tudom ki ez a Pat Robertson, de biztos közbenjáró imára kérték fel, vagyis hogy imádkozzon valakiért. :)


A katolikus hit szerint a szentek is közbenjárnak értünk, de ez nem az a fajta közbenjárás, amit Krisztus tesz értünk az Atyánál, hanem a szentek imádkoznak értünk úgy, ahogy mi itt a Földön is imádkozunk egymásért.

2018. ápr. 22. 11:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 anonim ***** válasza:
73%
1Timóteusz 2:5 ,Mert egy Isten van, és egy közvetítő van Isten és az emberek között, Krisztus Jézus'
2018. ápr. 22. 11:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/10 kzs ***** válasza:
32%

Teljességgel igaza van mindkét előttem hozzászólóhoz.


A SzentÍrás KIZÁRÓLAGOSAN Krisztust nevezi meg közbenjárónknak, és erre nemcsak az 1Tim 2/5 utal, hanem a Zsidó-levél is.

A Zsidókhoz írt levél személetesen és nagyon részletesen, világosan levezeti, milyen áldozatot mutatott be Jézus, és ez az áldozat mit jelent az Atyánál. De arra is kitér, hogy mennyire kiváltságosan és tökéletesen végzi Krisztus a főpapi közbenjáró szolgálatát az Atyánál, ami miatt bárki másnak a közbenjárása feleslegessé vált.

------------------

@ Kérdező

Valóban van olyan a SzentÍrásban, hogy emberek valaki másnak az ügyéért közbenjárnak, de csakis Istenhez folyamodnak ilyenkor. A másik ami a SzentÍrásban van, hogy kizárólag földi emberek járnak közbe földi emberekért (vagy földi ügyekért), de akkor is csak Istenhez folyamodnak.


Az, amit a katolikus tanítással kapcsolatban említ az 1. válaszoló, az igaz. Valóban tanít ilyet a katolikus egyház, de a SzentÍrás nem: a Biblia abszolút nem tanít semmi olyat, hogy mennyei szentek imádkoznának értünk.


Tehát az a bizonyos katolikus párhuzam, hogy "ahogy mi imádkozunk egymásért, ÚGY imádkoznak miérettünk is a Mennyei szentek" --> a SzentÍrás alapján NEM LÉTEZIK.


Ezt a Pat Robertsont valóban megkérték, hogy imájával támogasson valamilyen ügyet. Megkérhették, mert földi ember, és földi ügyről van szó.

Ez teljesen rendben van a Biblia szerint: ilyen van, ilyen létezik. Ahogy te és én is imádkozhatunk valamiért, de ez a téma olyan legyen, ami a SzentÍrással összefügg (tehát ne imádkozz pl. a kutyád üdvösségéért, vagy a homoszexualitás legálissá tételéhez, mert ez ellentmond az Igének), és az imáidat mindig Istenhez intézd (imádkozhatsz közvetlen Jézushoz is, a Máté 11/28-30 alapján).

2018. ápr. 23. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 KZitus ***** válasza:
63%

Szia


Mint írták már csak Kriszus a közbenjáró a Biblia szerint. De lehet másokért imádkozni Erről is ír a Biblia.

Így: Efézus 6:19,20

"Értem is imádkozzatok, hogy a megfelelő szavak jöjjenek a számra, amikor beszélnem kell, és így bátran beszéljek, amikor ismertté teszem a jó hír szent titkát, amelynek a nagykövete vagyok láncokban. Imádkozzatok értem, hogy bátran beszéljek arról, úgy, ahogy beszélnem kell."

vagy:Róma 15:30

"Buzdítalak pedig titeket, testvérek, Jézus Krisztus, a mi Urunk által és a szeretet által, melyre a szellem indít, hogy velem együtt ti is buzgón imádkozzatok Istenhez értem,..."

és:

Róma 15:30 „Kérlek benneteket, testvérek, a mi Urunk, Jézus Krisztusra s a Szentlélek szeretetére, legyetek segítségemre: imádkozzatok értem Istenhez.”

2018. ápr. 23. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/10 A kérdező kommentje:

#3

Ez akkor nem ellentmondás? Egyszer csak Krisztus lehet a közbenjárónk, egyszer pedig Pat is. Miért nem imádkoznak egyenesen Istenhez a helyett, hogy Pat-et megkérik rá?


#4

Ugyan ezt az ellentmondást látom nálad is. Azt írjátok, hogy egyedüli közbenjáró Krisztus, majd egy kicsit arrébb, hogy bárki közben járhat értünk.

2018. ápr. 23. 16:41
 6/10 A kérdező kommentje:
Egyébként adtam mindenkinek zöld pontot a választért, minden hozzászólásnak örülök, ami kulturált és a kérdésemre válaszol.
2018. ápr. 23. 16:42
 7/10 anonim ***** válasza:

#3, tudom, hogy ti a deuterokanonikus könyveket nem fogadjátok el, ezért talán nem fogadod el az érvemet, de a katolikus Bibliában benne van a makkabeusok 2. könyvében. :)

"Ez volt álmában a látomása: Oniászt látta, az előző főpapot, ezt a nemeslelkű, igazságos férfiút, akinek viselkedése szerény volt, a lénye csupa jóság, a beszéde pedig megfontolt, s aki ifjúságától törekedett az erényekre. Kitárta kezét és imádkozott a zsidók egész közösségéért. Aztán megjelent Júdásnak – ugyanilyen tartásban – egy ősz hajú, pompás külsejű férfi – csodálatos méltóság övezte.

Oniász megszólalt és azt mondta: „Testvéreinknek ez a barátja Jeremiás, Isten prófétája. Sokat imádkozik a népért és az egész szent városért.”

Itt azt olvassuk, hogy Júdásnak volt egy látomása, amiben Oniász megmutatta neki Jeremiást a mennyben, amint imádkozik a népért.


Talán ez a legegyértelműbb ige erről, de ezenkívül még rengeteg utal erre.

Itt tájékozódhatsz erről. :) [link]

2018. ápr. 23. 17:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/10 kzs ***** válasza:

@ 7-es


Ezt írod: "....Oniász megmutatta neki Jeremiást a mennyben, amint imádkozik a népért."

--> Na ez homlokegyenest ellentmond a Róma15/30-nak, és a teljes Zsidó-levélnek. Oniász nem mutathatta meg Jeremiást úgy, mint aki imádkozik a Mennyben, mert ez nem felel meg a Zsidó-levélben foglaltaknak.


A SzentÍrásban a közbenjárói tisztség kizárólag Krisztust illeti (mint főpapunkat), és nincs szó arról, hogy a Mennyben az üdvözültek bármiféle imádkozást (ezáltal közbenjárást) folytatnának miérettünk. Erre vonatkozóan kijelentést tehát nem találunk, és visszautalás sincs.

Nem véletlenül, mivel kizárólag Krisztus végzi ezt, az üdvözültek "csak" imádják Istent (és nem imádkoznak).


A depositum.hu-t pedig úgy hagyjuk, ahogy van. Mert ez nem a tanítást igazítja a Bibliához, hanem fordítva: a Bibliát akarná a tanításaihoz igazítani. De a SzentÍrásban sohasem fogod megtalálni SE a Máriával kapcsolatos tanításokat, SE a védőszentek tanát... és még sorolhatnám...

2018. ápr. 23. 18:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 kzs ***** válasza:

@ Kérdező kommentje (#5-ös)


Nem, nincs itt ellentmondás. A Mennyben Krisztus az, aki közbenjár miérettünk. Itt a földön pedig mi, földi emberek kérjük Krisztusnak a közbenjárását, aki az Atyához viszi kéréseinket. Olvasd el a Zsidó-levelet: szemléletesen és világosan írja le Krisztus közbenjárásának TELJES ELEGENDŐSÉGÉT, ami miatt minden más mennyei lénynek a közbenjárása feleslegessé is vált.


Ezt kérded: "Miért nem imádkoznak egyenesen Istenhez a helyett, hogy Pat-et megkérik rá?"

--> Mert szükségesnek látták, hogy szellemben és hitben kipróbált ember(ek) imádkozzon (imádkozzanak) azért a bizonyos ügyért. A SzentÍrás egyébként határozottan szól a közösségi imádkozás mellett.

2018. ápr. 23. 18:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/10 KZitus ***** válasza:

Szia


Á á látom nem egy malomban őrölünk:-)


Írod: "Ugyan ezt az ellentmondást látom nálad is. Azt írjátok, hogy egyedüli közbenjáró Krisztus, majd egy kicsit arrébb, hogy bárki közben járhat értünk."

A versek, amelyeket idéztem, pl:Róma 15:30 „Kérlek benneteket, testvérek, a mi Urunk, Jézus Krisztusra s a Szentlélek szeretetére, legyetek segítségemre: imádkozzatok értem Istenhez.” (a többit nem idézném újra)


Nos itt Pál arra kéri a hittársait, hogy imádkozzanak érte. De kicsodán keresztül kérik Pál érdekében Istent? A Pál érdekében Isten elé járulók, a Krisztus nevében kérik Istent, hiszen tudták másként nem hallgatja meg őket Isten. Akkor pedig miért?....

Vagy ha érted imádkozom, hogy adjon neked Isten értelmet és bölcseséget, akkor az imámat Krisztuson keresztül(Ő általa) kérem, hogy hallgassa meg.


Hogy miért ilyen Isten elrendezése? Nem tudom. Talán ezzel is, a neki való engedelmességre tanít, na és ez lehetőség arra, vajon megfogadjuk-e a tanácsát, vagy inkább azt tesszük ami miszerintünk jó....sajnos ezt tette Ádám, Éva is, és most szenvedjük a következményeit.

Te nem erre gondoltál?

2018. ápr. 26. 15:18
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!