Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A dohány utcai zsinagógában...

A dohány utcai zsinagógában mikor tartanak istentiszteletet? És hogy illik megjelenni? Nem zsidók is bemehetnek?

Figyelt kérdés
Szeretnék egyszer elmenni, de kicsit tanácstalan vagyok.

2018. ápr. 24. 15:23
 1/5 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem biztosan bemehetnek nem zsidók is. Javaslom, hogy menj el, és kérdezd meg ott, hogy hogy mennek a dolgok, biztos elmondják. Tök érdekes ötletnek tűnik, ha esetleg utánajársz, itt megírhatnád a tapasztalatokat, érdekelne.
2018. ápr. 24. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
60%

16.53-as rasszizmusért bejelentve, remélem, örökre kitiltanak.

Istentisztelet pénteken este és szombaton biztos, hogy van, de vezetett túrák naponta többször is, de az fizetős. Akármiben bemehetsz, de ha férfi vagy, kell valamilyen fejfedő, ha nő vagy, akkor ne legyen fedetlen a vállad.

2018. ápr. 24. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 A kérdező kommentje:

Köszönöm a hozzászólásokat.

Nem vagyok budapesti, ezért nem tudok csak úgy odamenni előre, de nyilván ha helybeli lennék, úgy az ilyen előre érdeklődés lenne a legegyszerűbb.

A második kommentet vegyük viccnek. Kicsit szar vicc, de azért vicc.

Köszönöm a tanácsokat. :) Nem idegenvezetésre mennék, hanem magát az Istentiszteletet meghallgatni.

2018. ápr. 24. 19:44
 4/5 A kérdező kommentje:
Azt a második kommentet, amit azóta töröltek.
2018. ápr. 24. 22:41
 5/5 anonim ***** válasza:

"Nem vagyok budapesti, ezért nem tudok csak úgy odamenni előre, de nyilván ha helybeli lennék, úgy az ilyen előre érdeklődés lenne a legegyszerűbb."


Az internet korában nem csak személyesen lehet érdeklődni.

2018. máj. 4. 14:15
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!