Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A Biblia olvasása közben...

A Biblia olvasása közben illik dohányozni? Esetleg dohányzás közben lehet olvasni a Bibliát?

Figyelt kérdés
2017. okt. 19. 15:28
1 2
 1/19 anonim ***** válasza:
14%
Miért kéne büdösben olvasni? Gondolom kakálás közben sem olvasod.
2017. okt. 19. 15:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/19 anonim ***** válasza:
79%

#1, pedig én szoktam. XD

Jó, nem viszem ki a könyvet a vécére, de le van töltve a telómra egy Bibliás app, azon szoktam olvasni a klotyón.


Kérdező, szerintem semmi akadálya, bár jó ha tudatosítod magadban, hogy a dohányzás nem egészséges, és Isten lehet nem nézi jó szemmel, ahogy tönkreteszed a szervezeted.

2017. okt. 19. 16:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/19 anonim ***** válasza:
88%

Esetleg van rá tiltás, hogy dohányzás közben nem szabad olvasni a Bibliát?

Tudtommal nincs. Szóval megteheted. Más kérdés, hogy mennyire praktikus vagy sem. Ha neked megfelel, senkinek se lesz vele gondja.

2017. okt. 19. 18:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/19 anonim ***** válasza:
13%
Első vagyok: látom mindenkinek normális, hogy a Bibliát ponyvaregényként kezeljük. Azt szokás úgy olvasni, hogy közben adunk az élvezeteknek is. Szerintem szexelj is közben, mert az sem tilos ugye.
2017. okt. 19. 18:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/19 anonim ***** válasza:
83%

Bár van pár cifra része amihez akár az is menne, de ne akard már a paráznaságot összemosni a dohányzással. Jó hogy nem a tömeggyilkosságot említetted egy szinten azza, hogy elszív egy szál cigit.


Ha pedig dohányzik, de közben előveszi a Szentírást olvani, igen is jól teszi! Ha már dohányzik, legalább tegyen közben olyat, ami Isten szemében kedves és a javára válik.

2017. okt. 19. 18:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/19 anonim ***** válasza:
28%
Ha elfogy a cigipapír, akár be is tekerheted.
2017. okt. 19. 18:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/19 anonim ***** válasza:
13%
Szerintem se enni, se dohányozni nem "illik" közben.
2017. okt. 19. 19:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/19 anonim ***** válasza:
15%
ugyanis nem szórakozásból olvassuk, már aki hívő.
2017. okt. 19. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/19 anonim ***** válasza:
31%

Végre valaki érti. Amúgy meg a szex nem bűn házasságon belül és nem paráznaság, és nem egyenlő a tömeggyilkossággal.

Egy normális hívő ember azért olvas Bibliát, mert Isten szavára kíváncsi és nem merő szórakozásból. A tiszteletet minimum meg kéne adni, de annak nek megy, aki csak egy könyvnek látja. Ima közben is szívod?

2017. okt. 19. 19:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/19 anonim ***** válasza:
65%

"Ima közben is szívod?"


Ahogy látom nem érted a lényeget.

Egyébként nem cigizem, nem tudom mit kell személyeskedned...


Szinte minden tettünk közben imádkozhatunk Istenhez (mielőtt kiforgatnád, nem a bűntetteket értem). Ha kapálunk a kertben, imádkozhatunk közben Istenhez. Ha főzünk a konyhába, ha takarítunk, ha szerelünk, ha pihenünk, stb... Sőt, ha éppen szívunk egy szál cigit, akkor is elmondhatunk egy fohászt. Még ha ezen meg is botránkozol. Miért ne lehetne? Sőt, ha munkánkat lelkiismeretesn végezzük, imaként is fel lehet ajánlani. Legyen akár az a legapróbb dolog is.


A tiszteletet pedig úgy adja meg szerinted, hogy inkább kezébe se veszi a Bibliát?


Egyébként a Biblia egy könyv. Felesleges bálványt kreálni belőle, sajnos sokan ezt teszik. Az apostolok idejében Biblia sem volt, ahogy a legelső századokban sem, nekik élő hitük volt.

Mielőtt bárki szándékosan félremagyarázna, nem szeretném kissebbíteni a Szentírás értékét, mert valóban a legfontosabb könyvünk, hozzásegít Isten megismeréséhez, nem kis mértékben. De bálványként való tisztele helytelen. Nem a Bibliának kell megadni a tiszteletet, hanem Istennek. Azonban Isten sem várja el, hogy mindig földreborulva imádkozzunk. Te mindig földreborulva imádkozol, hogy megadd a kellő tiszteletet? Én bevallom, hogy szoktam imádkozni már ágybn fekve is, de akár a buszon is, utazás közben.


Ha ezért elítélsz, a te dolgot. Végtére is számomra csak Isten ítélete számít.

2017. okt. 19. 20:21
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!