Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Azt, hogy a zsidók Isten...

Azt, hogy a zsidók Isten által kiválasztottak, a Biblia írja. A Bibliát zsidók írták. Miért kezei a világ tényként ezt?

Figyelt kérdés

Ha én leírom, hogy kiválasztott vagyok, bolondnak néznek.


Hogyan lehet azt elhinni, és kész tényként kezelni, amit saját magukról, ők maguk írtak?


Ez nem önellentmondás?


2010. jún. 13. 13:27
1 2
 11/18 anonim ***** válasza:
86%

A világ nem kezeli annak, ez egy vallási dolog, ami egyes vallásokban benne van - ilyen alapon miért kéne elfogadni, hogy Jézus Isten fia, mikor meg az Újszövetséget meg a keresztények írták?

Nem kell elfogadni, van egy vallás, aminek hívői ebben hisznek, ennyi. Aki nem ebben hisz, az nem fogadja el.


A katolikus papos megjegyzésedre annyit azért megjegyeznék, hogy az Ószövetséget a keresztény teológia is elfogadja, így a zsidók Istennel való szövetségét is (= kiválasztottság), csak a keresztény teológia szerint Jézus halálával ez az első szövetség elévült, és új szövetség kötettett immár az egész emberiség és Isten között (ezért nevezik Ószövetségnek és Újszövetségnek a két részt).

2010. jún. 13. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/18 anonim ***** válasza:
100%
Az, hogy bárki is kiválasztott lenne, az a valóságellenes gondolat.
2010. jún. 13. 14:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/18 anonim ***** válasza:
25%

"az, hogy a rengeteg, többszáz népből EGY a kiválasztott, az emberiség, élet és valóság ellenes gondolat"


Van egy olyan érzésem, nem vagy teljesen tisztában, hogy a zsidó vallásban mit jelent ez a kiválasztottság (egyébként inkább választottnak szokás fordítani, héberben van egy pici különbség, ami a magyarban kevésbé jön át).


Arról van szó, hogy ellentétben mondjuk a kereszténységgel vagy az iszlámmal, a zsidóság nem térítő vallás. Ez azt jelenti, hogy nem tartja magát minden ember számára az üdvözüléshez való egyetlen útnak, az egyetlen igaz tanításnak, vagy akárcsak a legkövetendőbbnek sem, és emiatt nem is célja, hogy a többi embert a zsidó vallásra térítse - sőt, igaziból nem is tanácsolja nem zsidóknak a betérést, ami kifejezetten egy macerás procedúra.


A zsidó vallás magát a zsidó nép vallásának tartja, ami kizárólag a zsidó nép számára tartalmaz betartandó vallási törvényeket. Tehát egy nem zsidó simán lehet jó ember a zsidó vallás követése nélkül is, de egy zsidónak követnie kell a vallási törvényeket.


A választottság arról szól, hogy az Úr szövetséget kötött Ábrahámmal, hogy "néppé teszi" - tehát utódokkal áldja meg, hiszen addig Ábrahámnak nem voltak utódai -, és a leszármazottjait (a zsidó népet) választotta ki arra, hogy az ő törvényeit megtartsák, és őt tiszteljék - a többi néptől ez nincs elvárva, ez egy megszorítás, ami csak a zsidó népre vonatkozik -, cserébe az Úr megtartja őket, nekik adja Kánaán földjét (Izraelt), és a megváltó (Messiah) is közülük kerül majd ki.

2010. jún. 13. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/18 anonim ***** válasza:
92%
Azért az tényleg röhej, hogy engem Magyarországon hülyének néznek, ha azt mondom, a magyar a kiválasztott nép. De ha azt mondom a zsidó az, akkor minden rendben.
2010. jún. 13. 18:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/18 anonim ***** válasza:
17%

"Azért az tényleg röhej, hogy engem Magyarországon hülyének néznek, ha azt mondom, a magyar a kiválasztott nép. De ha azt mondom a zsidó az, akkor minden rendben."


Nyugodj meg, én mindkét esetben hülyének néznélek.

2010. jún. 13. 19:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/18 anonim ***** válasza:
96%
Utolsó: Azért látom, valaki nem igazán értette meg, mit akartam mondani.
2010. jún. 13. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/18 anonim ***** válasza:
25%
74%, vágom én, csak unalmamban trollkodok.
2010. jún. 13. 19:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 18/18 anonim ***** válasza:
Kérdező miért pont ez zavar téged? Nincs nagyobb bajunk?
2010. jún. 14. 03:04
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!