Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Miért a saját istened tartod...

Miért a saját istened tartod valósnak?

Figyelt kérdés

Elismerem, hogy rengeteg jel utal intelligens tervezésre, de miért gondoljátok, hogy a tervező az istenetek kellett, hogy legyen?

Én úgy érzem ha az ember kiválaszt magának egy istent akiben vakon hisz, akkor kizárja másnak a lehetőségét és meggátolja az esetleg valós információ bejutását.


A kérdést nem provokációként írtam, szimplán kíváncsi vagyok a véleményekre, bármilyen vallású ember írhat, vagy akár vallás nélküli is.


2018. ápr. 28. 14:33
 1/9 anonim ***** válasza:
8%
Na és te?
2018. ápr. 28. 14:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
40%

Én ennyire nem bonyolítom túl hogy "itt van a sok isten, és ki kell választanom hogy melyik az enyém".


Egyszerűen abban hiszek hogy EGY Isten van aki a világot teremtette, hogy ez az Isten egy konkrét személy (tehát nem vagyok panteista akik szerint az egész világ alkotja Istent), és hogy felelősséggel tartozom neki a tetteimért.

2018. ápr. 28. 14:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 Ozmium42 ***** válasza:
80%
#2 Még ha az egy Istenben hiszel is, és feltételezed is, hogy mindegyik egyistenhívő vallás ugyanebben az egy istenben hisz, akkor is szembesülnöd kellene vele, hogy az állítások erről az istenről nem lehetnek mind igazak, amit a különböző vallások állítanak és képviselnek. Valamilyen módon mégiscsak szelektálnod kell, hogy mit hiszel el és mit nem.
2018. ápr. 28. 15:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 anonim ***** válasza:

#3


Igen, ebben 100%-ban egyetértek. Nyilvánvalóan keresztyén vagyok, így például abban nem hiszek hogy a Korán Isten szava lenne például. Ha az lett volna a kérdés hogy miért pont a saját vallásom (nem a saját Istenem), akkor kifejtetetm volna...

2018. ápr. 28. 15:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/9 anonim ***** válasza:
49%

Egy Isten van,Akit a különböző kultúrák,különböző képen ismernek félre.

Őt,legtisztábban lénye egy darabja,Fia mutatott be,Akinek történeteit,tanításait követői jegyeztek le,az Újszövetségben.


Az Isten,Szeretet.


Minden jellemzője Istennek,amely nem egyeztethető össze a szeretettel,az az Istent bemutató ember önmaga projekciója.

2018. ápr. 28. 16:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:
40%

"saját Istened"


:) Nem sajátítottam ki a Teremtőt, nem is tehetném, mert Ő minden ember életének a Forrása


Miért tartom annak? Mert egyszerűen közölte velem, és mindenkivel, hogy Ő Teremtő, Ő hozta létre az életet, és az élettelen dolgokat is, amik szükségesek az élőknek.

Bemutatkozott, és elmondta mi a szándéka, miért vannak ezek az állapotok, és mit szándékozik tenni.

Valamit előre tájékoztat, az előttünk álló eseményekről, hogy ne érjen váratlanul, és azért is, hogy tartsunk ki mellette.

2018. ápr. 28. 16:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Időpont ma 16:58

Miért írsz feleslegesen nagybetűvel szavakat? Ez a hittel jár? Érdekes. Ez afféle vallásgrafológia? Vagy ez egy külön mozgalom? Írjunk Minden Szót Nagybetűvel Mozgalom? Értem én, hogy adjuk meg bizonyos dolgok rangját így is, de tudatlanságot sugároz.

2018. ápr. 28. 21:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

Véleményem szerint csak EGY Isten létezik, így nem is lehet válogatni közülük. A különbségek abban rejlenek, hogy ki mit hisz és ki mit tanít Istenről. Ami nem feltétlenül igaz.


Egy evangélikus

2018. ápr. 30. 19:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Miért pontoztátok le az 5-öst? Olyan jót írt :-)
2018. ápr. 30. 19:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!