Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » Ha Krisztus nevében végeznék...

Ha Krisztus nevében végeznék a hitetlenekkel az szembe menne Jézus akaratával?

Figyelt kérdés
Ha pl Vennék egy puskát és lemészárolnám Krisztus ellenségeit, akik templomokat gyújtogatnak, Mária szobrokat rongálnak, az az Úr szemében bűn lenne?

2018. máj. 2. 11:16
1 2 3 4
 11/33 A kérdező kommentje:
Csak nem értem miért lenne bűn az, ha megvédem a vallásomat a kihalástól.
2018. máj. 2. 12:31
 12/33 KZitus ***** válasza:
81%

Hát nem semmi:

"Természetesen keresztény vagyok, nem Jézus ellensége. Habár nem gyakorlom a vallást,..."

így már értem a kérdésedet :-)

Krisztus nevében?

Ő ezt mondta:" Hallottátok, hogy megmondták: »Szeresd az embertársadat, és gyűlöld az ellenségedet.« Én azonban azt mondom nektek, hogy szeressétek az ellenségeiteket, és imádkozzatok azokért, akik üldöznek titeket,..."Máté 5:43,44

2018. máj. 2. 13:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/33 KZitus ***** válasza:
78%

"Csak nem értem miért lenne bűn az, ha megvédem a vallásomat a kihalástól." - ez istenre tartozik, nem ránk emberekre.

Szerinted a Teremtő engedné, hogy a Fia által létrehozott vallás valaha is eltünjön a földről? Ez kizárt. Viszont megvédeni egyedül Ő tudja.

A mi feladatunk gyakorolni a felebaráti szeretetet - ez Krisztustól kapott feladatunk egyike.

2018. máj. 2. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/33 anonim ***** válasza:
100%

" Hallotal olyat a hivoktol, hogy jajj de csunya dolog volt? "


Nem,igazad van,az összes hívő szerint egy csudijó dolog volt,mindennap ezt látom itt. Ja bocs,nem. Miért kell hazudozni,most tényleg? Más nem maradt a tarsolyban?


Kérdező: Igen,bűn lenne,csodálkozom,hogy ez egy kérdés. A Biblia szerint Isten nem lakik kézzel készített templomban,tehát hacsak nem más emberekre gyújtotta rá az illető a templomot,akkor marhára hidegen fogja hagyni,egy épületért nem nézi el senkinek,hogy emberéleteket oltson. A Mária szoborról meg ne is beszéljünk. Eleve,mi köze van Istennek az ember által készített dolgokhoz? Már odáig jutottunk,hogy az embernek az sem elég,ha ő csinál egy bálványt,már lassan kitalálja,hogy még Isten is azt fogja bálványozni? És most nehogy azzal jöjjön valaki,hogy a szobor nem bálvány,ha már valakiben felmerül,hogy ölne érte,az akkor mi? És most nem a kérdezőre céloztam,mert gondolom a kérdés elméleti,de sajnos hallottam már olyat,hogy valaki képes lett volna erre egy szobor miatt.

2018. máj. 2. 13:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/33 anonim ***** válasza:
100%
Most olvastam csak végig a kommenteket. " Csak nem értem miért lenne bűn az, ha megvédem a vallásomat a kihalástól. " Mert nélküled kihalna? Akkor az a vallás olyan is. Ha maga a mindenható Isten nem tartja meg,hanem emberek mészárlása kell hozzá,hogy fenn tudjon maradni,akkor szerinted jó helyen vagy ott?
2018. máj. 2. 13:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/33 A kérdező kommentje:
Érdekesek a meglátások, viszont csodálkozok, hogy inkább álltok az mellé, akit egyházellenes cselekedetért megölnének, mint sem az mellé, aki ezt végrehajtaná..
2018. máj. 2. 13:34
 17/33 A kérdező kommentje:
Részemről a kérdést megválaszoltnak tekintem, aki tud érdemben hozzátenni, vagy tudtunkra akarja adni a véleményét azt szívesen fogadom. Szép napot!
2018. máj. 2. 13:35
 18/33 anonim ***** válasza:
100%

"Érdekesek a meglátások, viszont csodálkozok, hogy inkább álltok az mellé, akit egyházellenes cselekedetért megölnének, mint sem az mellé, aki ezt végrehajtaná.."


Dehogy állok én melléjük.

Csak el lehet dönteni, hogy vagy Krisztus tanítványaiként viselkedünk vagy sem. Krisztus ostort font és kiűzte az árusokat a jeruzsálemi templomból. Ha azt látod, hogy valaki bent a templomban rongál, akkor ki kell űzni, sőt törvényileg kell szabályozni, hogy többet ne tehesse. De Jézus sem egy stukkerral lőtte őket szitává...

2018. máj. 2. 13:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 19/33 anonim ***** válasza:
100%

Nem, az iszlám vallásra jellemző, hogy prófétája Mohamed az erőszakos hittérítést, avagy hitvédelmet is helyesnek tartotta.


Ezzel szemben Jézus sose tanított erőszakos hittérítésről, hitvédelemről. Az Újszövetség tanúsága szerint se ő, se tanítványai nem tettek ilyet. (Kivéve egyszer, amikor Péter úgy akarta megvédeni Jézust, hogy levágta egy katona fülét, de Jézus visszarakta a fülét, begyógyítva, és nem engedte meg Péternek ezt a megoldást).

2018. máj. 2. 16:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 20/33 anonim ***** válasza:
100%

Igen, határozottan ellene mennél Krisztus törvényének


Egy részt mert szeretned kell mindenkit, más részt, Isten és a fia sem adott felhatalmazást senkinek, aki azt állítja, hogy Krisztus követője, hogy bárkit, bármilyen oknál fogva megölj.

ebben az esetben pedig magad is ítélet alá esel.

2018. máj. 2. 16:46
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!