Kezdőoldal » Kultúra és közösség » Vallás » A katolikus egyház miért...

A katolikus egyház miért tagadja, hogy Jézus Krisztus az Isten Fia?

Figyelt kérdés

2018. ápr. 24. 10:20
1 2 3 4 5 6 7
 1/68 anonim ***** válasza:
90%
Tagadja?
2018. ápr. 24. 10:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/68 anonim ***** válasza:
84%

"Hiszek az egy Úrban, Jézus Krisztusban, Isten egyszülött Fiában, aki az Atyától született az idő kezdete előtt.

Isten az Istentől, világosság a világosságtól,

valóságos Isten a valóságos Istentől.

Született, de nem teremtmény, az Atyával egylényegű és minden általa lett."


Ez a mi hitünk, ez az Anyaszentegyház hite.

2018. ápr. 24. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/68 anonim ***** válasza:
29%

Nem tagadják, hanem ugyan olyan lényegű Istennek mondják, mint az Atyját.

Így egyfajta misztikumot kölcsönöznek az Isten lényének, mint ha egy személyként nem tudna érvényesülni.

Pedig segítség nélkül alkotta meg az első élőlényt, a Fiát. S mivel ezek után a fia részt vett a további teremtés létrehozásában, úgy gondolják, hogy ezért egy lényegű az Atyával.

Azonban, azt nem veszik figyelembe, hogy a Fiúnak volt kezdete, életét, és hatalmát Istentől kapja, vagy is függ az Atyától, arról már nem is beszélve, hogy maga Jézus jelenti ki, hogy az Atya nagyobb nála, és semmit sem tehet magán kezdeményezésből, csak az Atya jóváhagyásával.

Istennek egy személyisége van, ahogy Jézus is egy külön személyiség. S ezt maga Jézus is kijelenti az írásokra hivatkozva:


(Márk 12:29) 29 Jézus így válaszolt: „Az első ez: »Halld, ó, Izrael, Jehova, a mi Istenünk e g y Jehova. . .

(Máté 4:10) . . .Eredj el, Sátán! Mert meg van írva: »Jehovát, a te Istenedet imádd, és egyedül neki végezz szent szolgálatot.«. . .


(1Timóteusz 1:17) 17 Az örökkévalóság Királyának pedig, a romolhatatlan, láthatatlan, egyedüli Istennek. . .

(Ézsaiás 43:10, 11) . . .Előttem Isten nem formáltatott, és utánam sem lett egy sem. 11 Én, én vagyok Jehova, és rajtam kívül nincs megmentő.”


Jézus soha nem mondta azt, hogy neki kell szolgálni, hiszen Ő maga is alárendeltségben van az Atyjához viszonyítva.

2018. ápr. 24. 11:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/68 anonim ***** válasza:
88%
Nem tagadja, valamit félreértettél.
2018. ápr. 24. 11:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/68 anonim ***** válasza:
0%

"Jézus soha nem mondta azt, hogy neki kell szolgálni, hiszen Ő maga is alárendeltségben van az Atyjához viszonyítva."


- Aki nekem szolgál, az engem kövessen, és ahol én vagyok, ott lesz a szolgám is. (Jn 12,26)

2018. ápr. 24. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/68 A kérdező kommentje:
Nem értettem félre. A háromság miatt tagadás áll fenn. Senki sem lehet önmaga Atyja vagy Fia, főleg nem mind a kettő egyszerre.
2018. ápr. 24. 11:24
 7/68 anonim ***** válasza:
85%

Senki sem állítja hogy Jézus önmaga atyja lenne. Csak a Biblia szerint Isten egy teremtő és gondoskodó Isten (Atya), emberként köztünk járt (Fiú), és olyan lélek aki belülről munkálkodik (Szentlélek).


"Kezdetben vala az Íge, és az Íge vala az Istennél, és Isten vala az Íge... És az Íge testté lett és lakozék mi közöttünk (és láttuk az ő dicsőségét, mint az Atya egyszülöttjének dicsőségét),"

János 1: 1, 14


"Aki az ő dicsőségének visszatükröződése, és az ő valóságának képmása, aki hatalma szavával fentartja a mindenséget, aki minket bűneinktől megtisztítván, üle a Felségnek jobbjára a magasságban,"

Zsidókhoz írt levél 1:3

2018. ápr. 24. 12:03
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/68 anonim ***** válasza:
85%

Ti miért tagadjátok kedves kérdező, hogy Jézus a Krisztus, a megtestesült teremtő Ige?

Nem tudod-é, hogy aki tagadja Krisztust, az az antikrisztus?

2018. ápr. 24. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/68 anonim ***** válasza:
84%

Szia!


Van itt egy kis probléma. Éppen ti tagadjátok azt, hogy az Úr Jézus Krisztus az Isten Fia azáltal, hogy nem ismeritek el az Úr Jézus Krisztus Isten voltát. Hogyan lehetne ugyanis az Isten Fia nem Isten?


Ha megfigyeled a Szentírást, akkor éppen azért kellett az úr Jézus Krisztusnak meghalnia, mert "Istent is saját Atyjának mondotta, egyenlővé tévén magát az Istennel." (Jn. 5:18)


Üdv. Péter

2018. ápr. 24. 12:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/68 A kérdező kommentje:
Egyenlőre még mindig ti tagadjátok. Ezek alapján meg tudathasadásis is. Lwtud ülni önmaga jobbjára, megtudja szállni saját magát és másokat. Saját magáhot imádkozik, feltámasztja saját magát. Ezzel még azt is tahadjátok, jogy emberré lett, mert akkor halhatatlan is volt kőzbe meg mégse. Egoista is mert saját maga Istenének nevezi magát. Ezek által pedig meghasoblik önmagával.
2018. ápr. 24. 12:37
1 2 3 4 5 6 7

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!